Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 7 червня, 08:29:21

Європейські ціни, але не європейська якість в чернігівських "маршрутках"

14.02.2012   11:36Агенцiя

Багато українців мріють мати рівень життя тотожний європейському. Зарплати, умови побуту, економічна стабільність. Не відстає в своїх мріях і наш місцевий транспортний бізнес, що хотів би возити нас по європейським цінам в 10 гривень.

Та якщо проаналізувати вартість проїзду та середню заробітню плату  в країнах Євросоюзу і  порівняти їх у відсотковому відношенні з українськими цінами в маршрутках та середньою заробітною платою у нас, то виходить ми вже давненько їздимо по європейським цінам.

Візьмемо нашого сусіда, країну ЄС   - Угорщину. Середня заробітня плата там складає 1213 євро за місяць. В перерахунку за один з 30 днів угорець заробляє 40,43 євро.  Вартість одного квитка на проїзд у міському транспорті Будапешта складає 320 форинтів, це десь 1,02 Євро.   Шляхом нескладного математичного підрахунку вираховуємо, що пересічний угорець за один проїзд у міському пасажирському  транспорті витрачає 2,5% від свого денного доходу. А враховуючи, що там діє система групових квитків та добових карток і того менше. 

Тепер зробимо аналогічний підрахунок для нашого Чернігівського регіону. За статистичними даними середня заробітня плата в нашій області складає 2211 гривень. Відповідно добовий дохід пересічного чернігівця дорівнює 73,7 грн. Вартість проїзду в "маршрутних таксі" в Чернігові складає 2,50 грн. Це  вже дорівнює 3,4 % від денного доходу пересічного жителя Чернігівської області.  Тобто в відсотковому відношенні до своїх доходів чернігівці вже платять за проїзд більше за європейців.  А яку ж послугу отримують за ці гроші?

Тепер щодо якості перевезень пасажирів. Якщо в угорському транспорті ми можемо побачити чисту підлогу, цілі та охайні сидіння, гарно вдягненого водія та в транспорті майже ніхто не стоїть.

То в нашому все  навпаки, бруднюща з якимись папірцями підлога, брудні та порвані сидіння, неохайного інколи з сигаретою водія та скручені навмисно в маршрутках сидіння, щоб більше помістити стоячих пасажирів. Це, вибачте, більше нагадує машини для перевезення худоби. А подеколи ми натикаємось і на хамську поведінку водіїв та кондукторів.   

От і ставимо ми панам перевізникам резоні питання: "Коли чернігівці будуть їздити як нормальні люди?" та "Скільки можна говорити про підвищення вартості проїзду?" Якщо вже навіть водії маршруток заявляють  , що 2,50 забагато! Напрошується один логічно правильний висновок - чернігівським перевізникам терміново необхідно думати над покращенням якості обслуговування пасажирів.  А міська рада має спонукати міських перевізників до покращення цих послуг.

 Саме з метою покращення якості пасажирських перевезень Чернігівська команда Демократичного Альянсу надала Чернігівській міській раді конкретні пропозиції:
1)щодо запровадження механізму технічного аудиту за якістю перевезень;
2) зміни в договори з перевізниками, що чіткіше дадуть змогу контролювати та впливати на тих хто обслуговує міські маршрути;
3) запровадити механізм формування конкурсного комітету з визначення перевізників так щоб до нього могли потрапити якомога більше бажаючих представників громадськості.
 
Розраховуємо, що Чернігівська міська рада підтримає ці очевидно позитивні для транспортної мережі Чернігова нововведення, розгляне і затвердить їх на черговому засіданні виконавчого комітету. 

Ігор Андрійченко
 

Останні новини Чернігівщини

Шахтар (Донецьк) - Десна (Чернігів) 3:2

Шахтар (Донецьк) - Десна (Чернігів) 3:2 19:12

Голи: Фернандо, 4, Марлос, 26, 51 - Фаворов, 32, Будківський, 89.

Будівельна діяльність Чернігівщини у січні–квітні 2020 року. ДОВІДКА

Будівельна діяльність Чернігівщини у січні–квітні 2020 року. ДОВІДКА 14:02

У січні–квітні 2020 р. обсяг виробленої будівельної продукції (виконаних будівельних робіт) підприємствами області склав 500 млн.грн.

Віталій Загайний офіційно представив голову Ніжинської РДА - Григорія Ковтуна

Віталій Загайний офіційно представив голову Ніжинської РДА - Григорія Ковтуна 13:41

5 червня Віталій Загайний, перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації, представив активу Ніжинського району Григорія Ковтуна, новопризначеного голову Ніжинської РДА.

Чернігівщина +5 хворих на коронавірусну інфекцію

Чернігівщина +5 хворих на коронавірусну інфекцію 13:31

Захворіли по одному жителю Ніжинського та Козелецького районів, а також двоє жителів Чернігівського – усі вони лікуються вдома. П’ятого хворого – жителя Чернігова, госпіталізували.

Чернігівщина – лідер за кількістю природоохоронних об’єктів

Чернігівщина – лідер за кількістю природоохоронних об’єктів 13:28

В області налічується 674 об’єкти природо-заповідного фонду, загальною площею майже 263 тисячі гектарів.

АНОНСИ ПОДІЙ