Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 квітня, 14:25:39

Моніторинг друкованих засобів масової інформації Чернігівської області

13.02.2012   09:07

Період дослідження – січень 2012 року. Було досліджено 41 видання, серед них 11 обласних видань і 30 районних видань різної форми власності.

Що досліджувалося?

В ході моніторингу проводився кількісних аналіз висвітлення діяльності представників влади, партійних організацій та їх представників і впливових осіб на районному, міському або обласному рівні. Також визначалися “темники”, розміщені у виданнях.


Влада

Слід відмітити, що керівники обласної влади висвітлювалися у ЗМІ лише в межах їх професійної діяльності, а тому приводами для розміщення матеріалів були: участь у робочих поїздках, нарадах та інших офіційних заходах.

Найбільша кількість публікацій була присвячена голові ОДА Володимиру Хоменко – 44. Про його діяльність найбільше писали “Деснянська правда” (7 статей) та “Носівські вісті” (6 матеріалів).

Про діяльність голови обласної ради Анатолія Мельника у ЗМІ було розміщено 9 статей. Інформаційні матеріали стосувалися його участі у заходах та у матеріалах про сесію облради.

Найбільше уваги діяльності районної влади приділили у січні газета “Життя Полісся”, “Поліська правда” та “Промінь”. Про роботу голови райдержадміністрації та райради ці видання розмістили по 19 новин.

Причому у “Житті Полісся” більше уваги приділяється голові РДА Петру Головачу 12 публікацій, а голові райради Віктору Бугаю – 7 статей. А у газетах “Поліська правда” та “Промінь” практично рівномірно висвітлюється діяльність керівництва: голови РДА Олег Шпак та Олександр Грабовський згадуються кожен в 10 матеріалах, а голови райрад Сергій Калашник та Іван Орда – кожен в дев’яти статтях.

Найбільше уваги діяльності міського голови Чернігова Олександра Соколова присвятила в січні газета “Семь дней” – 7 статей. Всього про роботу мера Чернігова у засобах масової інформації Чернігівської області було 19 публікацій. Також газети висвітлювали діяльність таких міських голів: Юрія Беркута (Прилуки), Андрія Богдана (Городня), Федора Фесюна (Мена), Андрія Койди (Борзна), Михайла Приходько (Ніжин), Сергія Пунтуса (Н.-Сіверський), Михайла Белана (Короп).


Народні депутати України

Серед народних депутатів України, про яких згадували засоби масової інформації можна виділити дві групи: перша – народні обранці, діяльність яких не пов’язана із Чернігівщиною, а їх прізвища згадуються в “темниках”, і друга – народні депутати, які працюють в області, закріплені за певною територією.

Серед нардепів першої групи – Олександр Турчинов, Арсеній Яценюк, Олег Тягнибок згадувалися у матеріалі під назвою “Опозиція об’єдналася” про мітинг на день Соборності в Києві. Ця стаття ілюструвалася фотографією лідерів опозиційних сил. Матеріал був розміщений в 11 виданнях і переважно не був помічений як рекламний або іміджевий.

Так само до першої групи можна віднести і депутата Наталію Королевську, про яку було розміщено п’ять публікацій (серед них “УСДП – партія для людей”, “Наталія Королевська: Дива трапляються, все залежить від нас”). Ці матеріали висвітлювали її діяльність в позитивній тональності.

Другу групу за кількістю публікацій у січні очолив народний депутат Ігор Рибаков - 38 згадок в публікаціях. Причому якщо восени він згадувався переважно у ЗМІ Срібнянщини, Бахмаччини, Варвинщини, Талалаївщини та Борзнянщини, то у січні про нього стали писати газети Бахмацького, Корюківського, Менського, Коропського, Сосницького, Новгород-Сіверського та Семенівського районів. Хоча по одній згадці (певно на пам’ять) було в газетах “Трибуна хлібороба” та “Срібнящина”. Найбільше уваги серед газет у січні приділила Ігорю Рибакову газета “Життя Семенівщини” – 9 матеріалів. Матеріали пов’язані з діяльністю цього нардепа носять іміджевий характер. Часто його представники (не він особисто) відвідують захід в цих районах за участі представників влади, а у статті вже цитують виступ представників та їх обіцянки типу: “- Це вагома подія для району, – зокрема найчисельнішої першої міської школи, – з гордістю під час урочистої лінійки сказав голова РДА Олександр Довгаль. А представниця народного депутата Ігоря Рибакова Тетяна Іванова запевнила учнівський та учительський колективи навчального закладу, що у особі Ігоря Рибакова вони отримали доброго друга і помічника, який допомагатиме й надалі у непростих умовах сьогодення жити і працювати їхній школі” (“Маяк, №3 від 14.01.2012”).

Другим за кількістю згадок в ЗМІ був народний депутат Іван Куровський. Про його діяльність було 25 публікацій. Ці матеріали переважно стосувалися інформації про прес-конференцію, яку Іван Іванович провів наприкінці 2011 року. Під час останньої народний обранець підтвердив, що буде балотуватися до ВРУ восени 2012 року. Так у статті “Іван Куровський: “Не плутати грішне з праведним!” (“Ніжинський вісник”, №6 від 21.01.2012) є така цитата: “Так, я йду на вибори до ВРУ… ПО мажоритарному Ніжинському округу…”. Інші матеріали стосувалися безпосередньо діяльності Івана Куровського як мецената та благодійника.
Про діяльність народного депутата Михайла Чечетова у січні згадувалося в 12 статтях. Серед них був матеріал, який мав назви “М. Чечетов: “Ми на вірному шляху” або “Мовчання реформаторів гірше за відсутність реформ” і повторювався він 5 разів. В цій статті народний депутат висловлював свою думку на події, що відбулися в країні, а також про реформи та плани на майбутнє.

Про народного депутата Едуарда Прутніка районні видання згадували як про керівника благодійного фонду “Єдиний світ”, який забезпечив солодкими подарунками дітей Куликівського, Чернігівського, Ріпкинського та Щорського районів. Всього було розміщено 10 новин.

Цікаво, що народний депутат Олег Ляшко у січні практично був відсутній в інформаційному полі Чернігівщини. В засобах масової інформації було лише 3 згадки.

Народний депутат Сергій Андрос згадувався у січні тричі: в газеті “Чернігівські відомості” – 2 публікації та “Ніжин-інфо” – 1 публікація.
Схожа ситуація склалася і у нардепа Валерія Дубіля. Про його діяльність було розміщено лише 2 статті у газеті “Деснянка вільна”.


Депутати обласної ради

Серед депутатів обласної ради трійку лідерів за кількістю публікацій очолив депутат обласної ради Микола Рудьковський – 26 згадок. Серед них матеріали про благодійницьку діяльність депутата та листи-подяки від тих, хто отримав допомогу від його фонду. Про Олену Дмитренко в газетах практично завжди згадують “в парі” з Миколою Рудьковським. Найбільше уваги Миколі Миклолайовичу приділили видання “Новини Придесення” та “Прилуччина” – 9 та 5 згадок відповідно.

Другим за кількістю згадок та інформаційних приводів став депутат обласної ради Анатолій Мирошниченко – 14 матеріалів. Він також згадується як меценат та благодійник. Найбільше уваги Анатолію Костянтиновичу приділили видання “Прилуччина” та “Тиждень” – 8 та 4 згадки відповідно.

Про діяльність депутат обласної ради Гайдая Сергія у січні було 9 згадок. Вони стосувалися його роботи як депутата, а також допомоги виборцям. Найбільше уваги Сергію Анатолійовичу приділили видання “Срібнянщина” та “Трибуна хлібороба” – 4 та 3 згадки відповідно.
Найбільше уваги у січні депутатам обласної ради уваги приділила районна газета “Новини Придесення” – 20 згадок. Газета писала про діяльність Миколи Рудьковського, Анатолія Мирошниченка, Надії Міклухо-Маклай, а також згадувала Олену Дмитренко.

Районні видання “Слово Варвинщини” інформувала виборців про діяльність таких депутатів обласної ради Валерія Зуба, Віктора Кульбако та Сергія Гайдая (16 згадок). Газета “Прилуччина” (15 публікацій) писала про діяльність Миколи Рудьковського, Олега Авер’янова, Анатолія Мирошниченка, Ніни Косенко. Цікаво, що газета “Деснянська правда” у своїх матеріалах згадала про депутатів обласної ради лише 10 разів.

Серед тих, про кого писало це видання, Олексій Бутенко, Іван Горохівський, Віктор Кияновський, Іван Коробка, Віктор Лазар, Сергій Сергієнко, Дмитро Смоляк, Петро Хомрач, Іван Чаус та Сергій Шкарлет. Але слід відмітити, що інформування про депутатів обласної ради мало більше поверховий характер (коментар, згадка про участь в заході).


І наостанок…

У січні меценатами різним закладам та жителям Чернігівської області було подаровано
– 17 одиниць оргтехніки та 5 одиниць побутової техніки;
– стільці для ігрового куточка в Козелецькій ЗОШ І-ІІІ ст. №2;
– кухонні меблі для групової кімнати група “Калинка” ДНЗ “Казка” Варвинський район;
– меблі для кінозалу гімназії ім. Довженка в Сосниці;
– лавочки для громади Свято-Миколаївської церкви;
– спортзал, теплий туалет та бойлер в Озерянській ЗОШ Козелецького району;
– різноманітний спортивний інвентар, навіть одна бігова доріжка для Варвинської ЗОШ І-ІІІ ст.;
– металочерепиця для крівлі храму в Талаївському районі;
– металопластикові двері та вікна (вікон більше 20 штук);
– срібні хрестики та крижма для хрещення, а також оплата обряду;
– солодкі подарунки для дітей (більше 3000).


© Використання матерiалiв monitor.cn.ua дозволяється за умови посилання.

 

Останні новини Чернігівщини

Населення Чернігівської області заборгувало за спожите тепло і гарячу воду понад 244 млн грн

Населення Чернігівської області заборгувало за спожите тепло і гарячу воду понад 244 млн грн 13:30

Попри постійні військові небезпеки і фінансові труднощі, АТ «ОТКЕ» стабільно та надійно забезпечувало жителів 19 територіальних громад послугами, це понад 125 тисяч мешканців.

Переселенці і ветерани війни: що пропонує служба зайнятості 13:15

Продовжуємо інформувати роботодавців, переселенців та ветеранів про можливості та ресурси служби зайнятості. Черговий «круглий стіл» за участю громадян цих категорій, а також представників місцевої влади, служби зайнятості та соціальних партнерів відбувся в Менській міській раді під головуванням директорки Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:53

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців 08:37

У рамках державної програми «єВідновлення» компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців.

16 квітня: цей день в Україні і світі

16 квітня: цей день в Україні і світі 08:32

ДЕНЬ 783 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 783 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини