Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 04:15:05

Що треба знати про новий порядок нарахування субсидій

29.03.2015   19:10Агенцiя

1 жовтня 2014 року Кабмін прийняв новий Порядок спрощеного нарахування субсидій, котрий почне діяти з 1-го травня 2015 року. За новими правилами, всі без винятку громадяни можуть звертатись за отриманням допомоги для оплати комунальних послуг.


Хто може претендувати на субсидії?

На пільги можуть розраховувати всі без винятку громадяни, чия зарплата не дозволяє повністю заплатити за комунальні послуги.


Хто повинен звернутись за пільгами?

За отриманням пільг для сім’ї повинен звернутись або власник житла, для оплати якого просять субсидії, або людина, на чиє ім’я відкриті особові рахунки за компослуги.


Як нараховуватимуться субсидії?

Гроші не даватимуть на руки громадянам. Суму субсидії перераховуватимуть на особовий рахунок за комунальні послуги. Тобто якщо призначили 50% субсидій, то 50% коштів держава щомісяця платитиме, а 50% щомісяця обов’язково повинен платити споживач послуг.


Як визначатиметься кількість субсидій?

При обчисленні субсидій, на які може претендувати людина, враховуватимуть не реальну кількість спожитих послуг, а кількість, яку б людина мала спожити згідно з державними нормами.

Для обрахунку суми субсидій враховуватимуться доходи всіх людей, що прописані на одній площі квартири/будинку. Ці доходи додаватимуть. А потім - ділитимуть на кількість прописаних повнолітніх працездатних осіб.

Тоді вираховуватимуть, чи сім’я із такими доходами на одну людину зможе оплачувати повну вартість комунальних послуг, передбачених державними нормами.

Також враховуватимуть площу житла і кількість людей, що на ній проживають. До прикладу, якщо один пенсіонер живе в трикімнатній квартирі, то департамент соцзахисту обраховуватиме, чи зможе людина з мінімальною пенсією оплачувати рахунки за тепло, встановлені нормою для трикімнатної квартири.


Якщо людина споживає більше/менше компослуг, аніж передбачено нормою?

Сума субсидій стала та визначається на 12 місяців. Якщо людина має лічильники і споживатиме послуг менше норми, то держава свою частку субсидії щомісяця стало перераховуватиме, натомість людина може доплатити за рахунками меншу кількість грошей.

Якщо людина використовує більше комунальних послуг, аніж прописано нормою, то держава може надати субсидії тільки на оплату визначених норм. Все, що вище цієї норми людина оплачуватиме самостійно.


Як вираховуватиметься сума доходів для непрацюючих, недієздатних та студентів?

Якщо працездатна людина не працює, не стоїть на обліку в центрі зайнятості та не має задекларованих доходів, то її доходи прирівнюватимуться до прожиткового мінімуму - 1218 грн.

Якщо в сім’ї є студенти чи недієздатні особи, що отримують пенсію, то соцзахист враховує їхні реальні суми доходів. Тобто реальну суму стипендії або пенсії.


З якими документами і куди звертатись?

Для оформлення пільг потрібно написати у департамент соцзахисту заяву із проханням нарахування пільг та подати декларацію про доходи усіх членів сім’ї за попередні шість місяців (не враховуючи місяць, коли подали документи).


Як довго опрацьовуватимуть заяву та коли почнуть нараховувати субсидії?

Нараховуватимуть субсидії із місяця подачі заяви. Якщо людина заявила про потребу у субсидіях 30 квітня, то допомога їй нараховуватиметься з 1 квітня. Розглядати заявку можуть впродовж 10 робочих днів. Однак, якщо людина подала заяву 30 квітня, а підтвердили її 13 травня, то субсидії на особовий рахунок за компослуги прийдуть за квітень і надходитимуть наступні 11 місяців.


Якщо людина володіє декількома квартирами/будинками?

У декларації про доходи вказуються авто та будинки/квартири тільки для обліку. Субсидії можуть надаватись тільки на оплату компослуг за одне житло, де вона безпосередньо мешкає.


Що буде за подання неправдивих документів?

Якщо під час перевірки поданих документів знайдуть неточності або приховану інформацію, сім’я змушена буде відшкодувати всю суму наданих пільг у подвійному розмірі.

 

Орієнтовний розрахунок розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).