Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 20 квітня, 15:53:55

Санепідситуація в Чернігівський області за 8 міс. 2014 року

22.09.2014   17:26Агенцiя

За 8 місяців 2014 року в області за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося близько 129,5 тис. осіб, що на 3,8% менше кількості аналогічного періоду минулого року.

За поточний час не реєструвалися випадки захворювання черевним тифом та паратифами, дифтерією, кором, гідрофобією, туляремією, тощо.
Без урахування хворих на грип, ГРВІ, на які припадає 97%, рівень захворюваності склав 315 випадків на 100 тис. населення (3814 вип.).
В цілому по області відмічено зростання кількості захворілих на кишкові інфекції на 24,9%, в т.ч. з встановленим та невстановленим збудниками.

Спалахів кишкових інфекцій, харчових отруєнь, пов'язаних з продукцією харчових підприємств області не зареєстровано. Захворюваність гострими кишковими інфекціями в основному є спорадичною і пов'язана з недотриманням умов та термінів споживання продуктів в домашніх умовах. Виключенням є спалахи сальмонельозу (26 випадків) серед відвідувачів кафе «Кардинал» в м.Чернігові, ротавірусної інфекції (5 випадків) серед дітей дитячого дошкільного закладу «Ромашка» с. Мирне Бобровицького району та сальмонельозу (20 осіб) серед дітей та персоналу пришкільного табіру відпочинку «Веселка» Носівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м. Носівка.

За 8 місяців зареєстровано 9 випадків захворювання на вірусний гепатит А, за аналогічний період минулого року - 25 випадків.
Фахівцями держсанепідслужби області проводиться комплекс протиепідемічних заходів по попередженню ускладнень епідситуації з гострих кишкових інфекцій. Здійснюється щотижневий моніторинг випадків захворювань та заходів, направлених на попередження ускладнень ситуації з ГКІ. Визначені заходи стосовно профілактики ГКІ для покращення епідситуації.

Серед краплинних інфекцій має місце зростання кількості захворілих краснухою, кашлюком, епідпаротитом та менінгококовою інфекцією.
Зареєстровано 1 випадок захворювання на правець у жительки Менського району.
Паразитарна захворюваність становить 160,7 на 100 тисяч населення.
83,1% усіх уражених паразитами - це діти до 17 років.

47,4% усіх інвазій припадає на ентеробіоз, 36,2% - на лямбліоз.

З рідкісних інвазій зареєстровані 10 випадків захворювань на дирофіляріоз, 3 - опісторхоз, 4 хворих на токсоплазмоз, 3 - стронгілоїдоз, 2 хворих на токсокароз, 1-дикроцеліоз, 1-теніаринхоз.

За поточний період зареєстровано 17 випадків лептоспірозу (2013 рік - 12), захворювань серед дітей та смертельних випадків не було.
За 8 місяців 2014 зареєстровано 2 випадки лістеріозу (Чернігівській район - 1 та м. Чернігів - 1 ). Всі випадки підтверджені лабораторно.

З початку року лабораторно підтверджено сказ у 15 тварин (2013 рік - 43), в тому числі: 3 лисиці, 2 собаки, 3 корови та 2 бичка, 1 бобер, 3 коти, 1 єнот.
За 8 місяців 2014 року зареєстровано 449 випадків захворювання на туберкульоз, що на 15,5% менше кількості аналогічного періоду 2013 року. Серед дитячого населення на туберкульоз захворіло 6 дітей, за 8 місяців 2013 року - 14 дітей.

Епідситуація керована і знаходиться на контролі Головного управління Держсанепідслужби у Чернігівській області.

Санепідслужбою області за 8 місяців 2014 року проведена перевірка 53 об'єктів централізованого водопостачання, при обстеженні яких виявлені порушення на 20 водопровідних спорудах, що складає 37,7%.

Проведено 2911 дослідження проб води централізованого водопостачання з мікробіологічних показників, з них не відповідали вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людини» (зі змінами) 63 проб, що складає 2,2% за рахунок Бахмацького, Коропського, Талалаївського, Корюківського районів та мм. Прилуки, Ніжин.

З 1323 досліджених проб води децентралізованого водопостачання не відповідали вказаним вимогам з мікробіологічних показників 240 проб (18,1%) за рахунок Борзнянського, Корюківського, Бахмацького, Чернігівського, Талалаївського районів та мм. Ніжин, Прилуки.

З 2667 досліджених проб води централізованого водопостачання не відповідали вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», затверджених наказом МОЗ України від 12.05.10р. № 400 (зі змінами) з санітарно-хімічних показників 110 проб (4,1%) за рахунок Бахмацького, Варвинського, Новгород-Сіверського, Щорського, Корюківського, Чернігівського районів та м. Прилуки.

З 2450 досліджених проб води децентралізованого водопостачання не відповідали вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», затверджених наказом МОЗ України від 12.05.10р. № 400 (зі змінами) з санітарно-хімічних показників 780 проб (31,8%), в основному, по підвищеному вмісту нітратів (34,0% проб) за рахунок Менського, Корюківського, Козелецького, Носівського, Борзнянського, Семенівського, Чернігівського, Бахмацького, Щорського районів та мм. Ніжина, Прилуки.

Спалахів інфекційних захворювань, пов'язаних з водним фактором передачі, не зареєстровано.

По виявленим порушенням на об'єктах централізованого водопостачання накладено 6 штрафів (Коропський район - 2, м. Прилуки - 1, м. Чернігів - 2, м. Ніжин - 1). Справи в прокуратуру та слідчі органи не передавались, фінансові санкції не застосовувались.

В оздоровчий період проведена перевірка 6 оздоровчих закладів для дорослих та дорослих з дітьми, що складає 18,0% від об'єктів нагляду.
Функціонувало 9 пляжів, в т.ч. 4 міських. З 134 проб води, відібраних на міських пляжах та в зонах рекреації, не відповідали санітарним нормативам з мікробіологічних показників 17 проб, що становить 12,7% за рахунок незадовільної якості води р. Десни в районі пляжу «Золотий берег» і місць купання населення в лісопарковій зоні відпочинку «Ялівщина» та зоні відпочинку «Лісковиця» в м. Чернігові по вмісту лактозопозитивних кишкових паличок.

Чернігівським міським Управлінням ГУ Держсанепідслужби у Чернігівській області на адресу директора ТОВ «Майстер», у підпорядкуванні якого знаходиться вказаний пляж, направлений припис №18.2.2-49/1202 від 27.06.14 року про заборону купання. На рекламних щитах на території пляжу були розклеєні листівки з попереджувальною інформацією для відвідувачів пляжу.

В зв'язку з незадовільною якістю води р. Стрижень в районі лісопаркової зони відпочинку «Ялівщина» та озера в районі Лісковиця в м. Чернігові по вмісту лактозопозитивних кишкових паличок (ЛКП) Чернігівським міським управлінням ГУ Дерсанепідслужби у Чернігівській області на адресу начальника Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради, у підпорядкуванні якого знаходяться вказані зони відпочинку, направлений припис №18.2.2-49/1340 від 14.07.2014 року про тимчасову заборону купання відпочиваючих. На рекламних щитах на території зон відпочинку були розклеєні листівки з попереджувальною інформацією.

Після отримання задовільних результатів лабораторного контролю води зазначених водойм з бактеріологічних показників листом головного державного санітарного лікаря м. Чернігова від 18.07.2014р. №18.2.2-49/1382 функціонування зон відпочинку відновлено.

Спеціалістами санепідслужби проведено 888 обстежень дитячих та підліткових закладів з пунктами харчування в т.ч. 147 обстежень закладів оздоровлення і відпочинку. На 301 об'єкті (33,9%) виявлені порушення санітарно-гігієнічних та санітарно-протиепідемічних правил та норм, в тому числі в 51закладі оздоровлення і відпочинку (34,7%).

За порушення, що були виявлені на об'єктах для дітей та підлітків до винних застосовано 204 штрафні санкції, в т.ч. 47 санкцій в закладах оздоровлення і відпочинку.

З 1 вересня в області працюють 600 загальноосвітніх навчальних закладів.
Фахівцями Держсанепідслужби у складі комісій проведені обстеження ходу підготовки та готовності закладів освіти до роботи в новому навчальному році.

За виявлені в ході перевірок підготовки навчальних закладів порушення направлено 51 припис керівникам об'єктів та відомств щодо їх усунення.
За результатами перевірок всі навчальні заклади області підготовлені до нового 2014-2015 навчального року.

В поточному році проведено 523 обстеження харчових об'єктів всіх форм власності, в тому числі 15 обстежень молокопереробних підприємств. На 168 об'єктах виявлені порушення санітарних норм і правил. Відсоток об'єктів з порушеннями правил становить 32,1 від загальної кількості перевірених об'єктів. В порівнянні з минулим місяцем даний показник збільшився на 2,1 відсотка, але не перевищує середнього по Україні та обласних показників 2013 року.

За порушення чинного законодавства накладено 169 штрафів, в тому числі 8 штрафів на молокопереробних підприємствах. За несвоєчасне проходження медичних оглядів відсторонено від роботи 134 працівники харчових об'єктів, в т.ч. 29 працівників молокозаводів.

З досліджених 6186 проб харчових продуктів 54 не відповідають вимогам нормативних документів за мікробіологічними показниками (0, 8%).
Зареєстровано 4 випадки захворювань ботулізмом (м. Чернігів, м. Ічня, м. Мена). Всього захворіло 6 осіб; одна жінка (1970 року народження) померла. Причиною захворювання стали консерви овочеві, гриби консервовані, риба в'ялена.

У однієї дитини зафіксовано захворювання метгемоглобінемією (с. Скрипчин Козелецького району), яке пов'язане з використанням для приготування дитячої суміші колодязної води з вмістом нітратів, що перевищує гранично-допустиму концентрацію ( при нормі 50 мг/дм.куб. фактично вміст нітратів становив 215).

Професійних захворювань в поточному році не зареєстровано.
 

Останні новини Чернігівщини

Першочерговим завданням танків було і є прорив оборони противника та підтримка дій піхоти

Першочерговим завданням танків було і є прорив оборони противника та підтримка дій піхоти 11:50

Відбулися навчання танкового підрозділу під прикриттям засобів протиповітряної оборони.

У Чернігові ремонтують вулицю Генерала Пухова

У Чернігові ремонтують вулицю Генерала Пухова 11:24

У Чернігові вже два тижні триває поточний середній ремонт на вулиці Генерала Пухова. Ділянку цієї вулиці до перехрестя з вул. Доценка відремонтували в позаминулому році, а зараз - наступний відрізок.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:11

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Стартували роботи з капітального ремонту дороги Н-07 Київ - Суми - Юнаківка і зі сторони Чернігівської області

Стартували роботи з капітального ремонту дороги Н-07 Київ - Суми - Юнаківка і зі сторони Чернігівської області 10:44

На ділянці протяжністю 3 км вже влаштовано вирівнюючий шар нового покриття. Згодом укладатиметься верхній зі щебенево-мастиковго асфальтобетону.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 10:30

З початку епідсезону по Чернігівській області перехворіло 13,2% населення.