Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 30 вересня, 06:03:00

Міграційний рух населення Чернігівщини у 2013 році

29.03.2014   08:22

Міграційні процеси характеризують суспільно-економічне становище регіону в будь-який час. За даними аналізу міграційних подій загальний обсяг зареєстрованих у 2013 році переміщень в області, які охоплюють усіх мігрантів, склав 31529 осіб.

У порівнянні з 2012 роком кількість мігрантів скоротилася на 9,7%, або на 3386 осіб. Причому, зменшилася як кількість прибулих в область (на 10,5%), так і вибулих із неї (на 8,9%).

За підсумками минулого року внаслідок міграції чисельність населення області скоротилася на 919 осіб.

У містах Чернігів і Прилуки та Бобровицькому і Чернігівському районах спостерігався міграційний приріст населення. Рівень його найвищий у Чернігівському районі – 6,6 особи в розрахунку на 1000 жителів. У місті Ніжин та в решті районів області зафіксовано міграційне скорочення, найбільше – у Ріпкинському районі (6,2‰).

У межах області мігрували 8233 особи. Як і в попередні роки переважав рух населення із сільської місцевості в міські поселення, у результаті чисельність міських жителів збільшилася на 724 особи.

Досить вагомою складовою міграційного руху на Чернігівщині є міжрегіональна міграція: обсяг територіальних переміщень населення до інших областей України упродовж 2013 року становив майже половину усієї валової міграції (14122 особи або 44,8%). З інших регіонів України прибуло 6345 осіб, вибуло – 7777 осіб. Саме цей потік зумовив від’ємне сальдо міграції в цілому по області.

Активний міграційний обмін був із м.Києвом, Київською і Сумською областями (64,5% усіх мігрантів у міжрегіональному потоці). Територіальна близькість із столицею зумовила найбільше міграційне скорочення населення області на 1007 осіб, куди вибуло 3311 осіб, а прибуло – 2304.

Найменша частка міграційних потоків поєднує область із іншими країнами: міждержавний обмін мігрантами забезпечив лише 3% усієї валової міграції (941 особа). Обсяг міждержавної міграції зменшився за минулий рік на 9,3%. Кількість імігрантів (727 осіб) у три рази більша кількості емігрантів (214 осіб). Як наслідок, маємо позитивне сальдо – 513 осіб.

Найбільш рухома частина мігрантів – це особи у віці 16–59 років (24736 осіб, або 78,4% загального обсягу). Мігранти віком до 15 років складали 12,6%, а віком 60 років і старше – 9%.

Частка жінок у потоці як прибулих (54,1%), так і вибулих (55,3%), традиційно вища за частку чоловіків (відповідно, 45% та 43,9%).
 

Останні новини Чернігівщини

У Ніжині викрито «лабораторію» з виготовлення наркотиків

У Ніжині викрито «лабораторію» з виготовлення наркотиків 12:01

За належної взаємодії прокурорів Чернігівської обласної прокуратури, слідчих СУ ГУНП в Чернігівській області та оперативних працівників УСР в Чернігівській області ДСР НП України викрито групу осіб, які налагодили схему збуту наркотичних засобів на території м. Ніжина Чернігівської області.

На Прилуччині поліцейські притягнули до відповідальності продавця магазину за продаж алкоголю неповнолітнім

На Прилуччині поліцейські притягнули до відповідальності продавця магазину за продаж алкоголю неповнолітнім 11:58

Співробітники ювенальної превенції Прилуцького районного відділу поліції склали два адміністративні протоколи на продавця магазину в Талалаївській громаді, який продав алкоголь неповнолітнім.

Чернігівська міська рада: про Чернігівську ТЕЦ без маніпуляцій

Чернігівська міська рада: про Чернігівську ТЕЦ без маніпуляцій 11:56

У зв'язку зі зверненням Чернігівської міської ради до Уряду з проханням провести екстрене засідання Штабу з підготовки до опалювального сезону під час воєнного стану, щоб не допустити зрив опалювального сезону у місті, відповідаємо на найактуальніші питання, пов’язані з цим рішенням.

У Ніжині молоді лікарі отримали службове житло

У Ніжині молоді лікарі отримали службове житло 11:52

Міська рада продовжує роботу з покращення медичних послуг та медобслуговування в Ніжинській громаді, залучаючи в місто молодих спеціалістів.

Потужна інформаційна підтримка та реальна допомога у відбудові: Чернігівщина та Франція поглиблюють партнерські відносини 11:48

Найближчим часом до області надійде 6 мостів, будматеріали та інша гуманітарна допомога від Франції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини