Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 21 жовтня, 21:52:41

Реалізація державної гендерної політики на місцевому рівні

28.03.2014   08:33Агенцiя

Проект "Проведення громадського функціонального обстеження місцевих органів влади для підвищення ефективності державної гендерної політики" має на меті дослідити інституційну спроможність органів влади реалізовувати державну гендерну політику на місцевому рівні.

Чернігівська обласна ГО «Центр політичних студій та аналітики» проводить функціональне обстеження в чотирьох областях України: Полтавській, Сумській, Харківській та Чернігівській.

На даний час відбувається другий етап проекту, який передбачає визначення механізмів реалізації державної гендерної політики виконавчими органами влади та органами місцевого самоврядування.

Сьогодні можна говорити лише про попередні висновки. Варто зазначити, що регіональна програма з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків наявна в Чернігівській та Полтавській областях, а в Сумській та Харківській на даний час відсутня. При цьому в Сумській області така програма розробляється, а в Харківській розроблено заходи щодо реалізації в області державної гендерної політики, які внесено окремим розділом до комплексної Програми соціального захисту населення Харківської області на 2011-2015 роки.

Всі без винятку об’єкти моніторингу у своїх відповідях на інформаційні запити вказують, що проводять інформаційно-пропагандистську діяльність щодо ліквідації всіх форм дискримінації за ознакою статі та вживають заходи, спрямовані на формування гендерної культури населення. Основними способами є проведення «круглих столів», лекцій, бесід, виховних годин, уроків гендерної грамотності в школах, розповсюдження інформаційних матеріалів, заходи в рамках міжнародної акції «16 днів проти ґендерного насильства» тощо. Цікаво, що часто серед таких заходів зазначають святкування Дня матері та Міжнародного жіночого дня 8 березня, свята «Жінка року», парад вишиванок, тобто заходи, які не мають прямого відношення до пропаганди ліквідації дискримінації за ознакою статі. Хоча варто зазначити, що в рамках святкування Міжнародного жіночого дня деякими об’єктами моніторингу проводилися семінари та конференції на тему гендерної рівності.

Варто зазначити, що серед чотирьох досліджуваних областей найбільш чіткою структурованістю роботи у царині забезпечення гендерної рівності відрізняється Чернігівська область. Це і наявність відповідних місцевих програм, і функціонування при державних адміністраціях та місцевих радах консультативно-дорадчих органів з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Але про те, наскільки це сприяє проведенню позитивної роботи в царині гендерної політики, говорити ще зарано, оскільки дослідження ще не є завершеним.

Але остаточні висновки робити ще зарано. Так з 25 об’єктів функціонального обстеження до жодного не було звернень та скарг громадян з питань дискримінації за ознакою статі, а тому і заходи щодо усунення проявів дискримінації за ознакою статі не вживалися. При цьому ж більшість зазначає, що від об'єднань громадян інформація щодо моніторингу стану дотримання рівності жінок і чоловіків за 2013 рік не надходила (виняток склала лише Ніжинська міська рада). А аналіз стану забезпечення ґендерної рівності за 2013 рік проводився лише половиною державних адміністрацій та міських рад, що приймають участь у проекті. Найчастіше під цим аналізом розуміють надання статистичної звітності – щорічного аналізу кількісного та якісного складу держслужбовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування або звіти про виконання відповідних місцевих програм.

Окремо виділяються відповіді Комсомольської міськради Полтавської області (аналітика в межах проекту "Гендерне бюджетування на місцевому рівні") та Чернігівської ОДА, в якій зазначено, що з метою підготовки восьмої та дев’ятої періодичної доповіді про виконання положень Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок Департаментом сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації було направлено до Міністерства соціальної політики України аналітичну інформацію про впровадження гендерної політики в області протягом 2008-2013 років.

Отже, часто місцеві держадміністрації та міські ради запевняють у своїх відповідях на інформаційні запити про відсутність на місцевому рівні дискримінації за ознакою статі, але як можна це стверджувати, якщо в переважній більшості не проводиться відповідна аналітика?

Продовження роботи над проектом дозволить нам більш детально висвітлити проблему реалізації державної гендерної політики на місцевому рівні.


Прес-служба Чернігівської обласної громадської організації «Центр політичних студій та аналітики»
 

Останні новини Чернігівщини

Прилуки: відбулося засідання виконавчого комітету

Прилуки: відбулося засідання виконавчого комітету 15:33

20 жовтня у сесійній залі міської ради відбулося чергове засідання виконавчого комітету Прилуцької міської ради під головуванням міського голови Ольги Попенко.

Рівень готовності об’єктів

Рівень готовності об’єктів "Великого будівництва" на Чернігівщині - 93,5% 15:10

20 жовтня перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний провів онлайн-нараду щодо стану реалізації проєктів у 2020 році в рамках Програми Президента України «Велике будівництво» та проєктів, що фінансуються за кошти ДФРР.

Під час перевірок об'єктів водопостачання Держпродспоживслужба не виявила порушень санітарного законодавства

Під час перевірок об'єктів водопостачання Держпродспоживслужба не виявила порушень санітарного законодавства 14:45

Протягом липня-вересня фахівці відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства територіальних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області взяли участь у комісійних обстеженнях 17 об’єктів децентралізованого і 39 - централізованого водопостачання. Під час перевірок порушень вимог санітарного законодавства не виявлено.

Берегині молодого лісу

Берегині молодого лісу 14:37

Догляд за молодим лісом – одне із головних завдань у роботі чернігівських лісівників.

Бебі-бум на двійнят та трійнят: скільки з початку року народилося на Чернігівщині

Бебі-бум на двійнят та трійнят: скільки з початку року народилося на Чернігівщині 14:32

З початку 2020 року сім’ї на Чернігівщині поповнилися 4450 дітьми.