Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 4 жовтня, 12:05:30

100 днів роботи парламентарів Чернігівщини: перші враження

30.03.2013   12:40Агенцiя

Саме в цей час виповнюється 100 днів з моменту набрання повноважень діючим корпусом Верховної Ради ( з 12 грудня 2012 року). Тож громадська організація “Освітній центр “Ініціатива” вирішила проаналізувати, що встигли зробити обранці від Чернігівської області за цей час.

100 днів роботи парламентарів Чернігівщини

100 днів роботи парламентарів Чернігівщини

Відзначимо, що жоден з депутатів Чернігівщини не залишив виборчі округи після виборів і хтось більше, а хтось менше був присутній в окрузі.

Лише один депутат-мажоритарник з Чернігівщини не відповів на інформаційний запит ЧОЦ “Ініціатива” щодо результатів його діяльності за перші 100 днів – це Ігор Рибаков (207 в.о.).

В перші 100 днів роботи більшість чернігівських обранців старанно відвідують засідання Верховної Ради, виключення складає хіба що Іван Куровський, який був присутній лише на половині засідань.

Найбільш активним депутатом в сесійній залі з Чернігівщини традиційно є Олег Ляшко – в нього за цей час було 28 виступів, в той час як інші або взагалі не брали слова, або виступали не більше трьох разів.

Водночас у Ляшка також найбільше депутатських запитів – 6. Але, якщо два запити Ігоря Рибакова стосувалися саме проблематики 207 округу, то з 6 запитів Олега Ляшка жоден не стосувався Чернігівщини.

Найбільш продуктивно писали проекти законів Олег Ляшко (13), Валерій Дубіль (11) та Владислав Атрошенко(8). Жодного проекту закону не підготував за весь час Микола Рудьковський. По одному законопроекту підготували Іван Куровський (разом з Ляшко), Сергій Аверченко та Віктор Губар. У Ігоря Рибакова п’ять зареєстрованих проектів.

Відзначимо, що Валерій Дубіль та Ігор Рибаков всі законопроекти пишуть у співавторстві з іншими депутатами. А от Владислав Атрошенко законопроекти подавав сам, також одноособовий автор більшості своїх законопроектів Олег Ляшко.

Сергій Аверченко був одним з кількох десятків депутатів від УДАРу, які підписалися під проектом закону “Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про статус народного депутата України” (щодо скасування пільг). Так що вважати його автором можна з дуже великою натяжкою.

У кожного депутата, що обиралися в мажоритарних округах, є свої приймальні та помічники.

Найбільше приймалень у Івана Куровського – аж 4 в районних центрах 209 округу. А от виборцям Олега Ляшка з 208 в.о. треба їхати в приймальню в Чернігів, або чекати на візит лідера Радикальної партії до себе в округ. У Владислава Атрошенка дві приймальні в межах 206 округу і одна чомусь в Києві. Дві приймальні в Чернігові у Валерія Дубіля. Микола Рудьковський також прозвітував про роботу своїх приймалень в кожному районному центрі 210 округу.

За даними прес-служб народних депутатів кожен з них постійно зустрічається з виборцями. Валерій Дубіль в своїх приймальнях зустрівся за цей час з 176 виборцями – підрахували помічники нардепа. Владислав Атрошенко, за словами помічників, проводить більше колективних зустрічей, за цей час таких відбулося 48.

У Олега Ляшка заявили про проведення “понад 100” зустрічей з виборцями. А от помічники Івана Куровського та Миколи Рудьковського назвали скромніші цифри – 9 і 14 зустрічей відповідно.

Якщо проаналізувати рівень виконання передвиборчих програм, то в кожного депутата цей відсоток буде різний – в залежності від того, скільки наобіцяли нардепи будучи кандидатами.

Загалом, за підрахунками ЧОЦ “Ініціатива”, найбільший відсоток з виконання передвиборчих обіцянок отримали Іван Куровський, Валерій Дубіль та Владислав Атрошенко – вони вже виконали або працюють над третиною своїх передвиборчих обіцянок. В інших нардепів результати поки що скромніші – від 3 до 14 відсотків роботи з виконання передвиборчої програми.

Додамо також, що за даними громадського руху ЧЕСНО, серед чернігівських депутатів немає жодного кнопкодава. А всі чернігівські мажоритарники, крім Івана Куровського, в тій чи іншій мірі присутні он-лайн.

Загалом, протягом перших 100 днів Верховна Рада працювала не надто активно. На пленарні засідання припадає 20 днів, з яких лише 10 – робочі, решта 10 – на блокування трибуни (без врахування вихідних). На роботу в комітетах законотворці витратили 19 днів, а з виборцями – 8. Відпочивали парламентарі протягом 53 днів. Таким чином, більше половини зі 100 днів депутати не працювали.

Дане дослідження підготовлено в рамках проекту “Профілі чернігівських політиків”, що є власною ініціативою громадської організації “Освітній центр “Ініціатива” та не підтримується жодною політичною, бізнесовою чи грантовою установою.

Джерело : Освітній центр “Ініціатива”

Останні новини Чернігівщини

08:10

У житті іноді трапляється так, що перед людиною, яка шукає роботу, постає нелегкий вибір: погоджуватися на першу-ліпшу вакансію, хай навіть з меншими зарплатою і кар’єрною перспективою, чи чекати на якусь кращу пропозицію?

Благодійний фонд «Рокада» планує відновити до пів тисячі будинків в обласному центрі — роботи вже тривають 08:09

За підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців благодійний фонд «Рокада» поступово відновлює приватні будинки в Чернігові.

Чернігівські рятувальники завітали до маленьких школярів 08:07

Днями співробітники Чернігівського районного управління ГУ ДСНС України у Чернігівській області провели урок із мінної безпеки для учнів молодшого класу загальноосвітньої школи №34, що в обласному центрі.

За тиждень на Чернігівщині виявлено 573 вибухонебезпечні предмети

За тиждень на Чернігівщині виявлено 573 вибухонебезпечні предмети 08:04

Триває розмінування території області. За минулий тиждень піротехнічні розрахунки ДСНС 69 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 573 такі предмети.

Чернігівці дізналися про реліквії, що пов’язані зі Святителем Феодосієм і зберігаються в обласному історичному музеї 08:03

У Чернігові є легенда: поки мощі Святителя Феодосія перебувають у місті, його жителям не загрожують ні епідемії, ні голод, ні стихійні лиха.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини