Діти — у фокусі уваги органів влади та громадськості
Як діяти в інтересах дітей, забезпечити право дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування дітей, на сімейне виховання, дати можливість дітям з особливими потребами інтегруватися в суспільство, попередити підліткову агресію — про це говорили 29 травня на прес-брифінгу в ОДА представники влади та інститутів громадянського суспільства.

Начальник Служби у справах дітей ОДА Людмила Зеленько зауважила, що останнім часом прийнято ряд законодавчих ініціатив, спрямованих на удосконалення системи забезпечення прав дитини. Зокрема, запроваджено нову форму підтримки сімей та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, — патронат над дитиною, відтепер нормативно передбачено структурний підрозділ у справах дітей в об’єднаних територіальних громадах.
В області діє програма із забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2016-2020 роки. Наразі місцеві органи влади опрацьовують варіанти придбання помешкань. У цьогорічних планах — житло для 37 осіб. 10% співфінансування надасть бласний бюджет.
Людмила Зеленько зазначила, що у сфері уваги фахівців служб у справах дітей — понад три тисячі дітей, які мають складні життєві ситуації. З початку року майже 1700 з них отримали психологічну, соціальну та правову допомогу.
Для тих дітей, які зазнали насильства, залишились поза сімейним оточенням або мають конфлікт з батьками, в області діють три центри соціально-психологічної реабілітації дітей — у Чернігові, Ніжині та селі Хмільниця Чернігівського району. Починаючи з 2016 року, фахівці цих установ надали допомогу більш ніж 2,5 тисячі дітей, лише цьогоріч — 165 вихованцям.
До речі, зі своїми проблемами діти та батьки можуть звернутися, зателефонувавши та «Телефон Довіри» 0 800 500 241, що діє при Чернігівському центрі.
Говорила очільник Служби і про забезпечення права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання та розвиток у сім’ї. В області проживає 2041 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування. З них 1385 батьківску увагу отритмують в сім’ях опікунів, піклувальників, 478 — у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу.
Наразі кількість вихованців в альтернативних формах сімейного виховання перевищила кількість таких дітей в інтернатних закладах у 3,8 разу. Так, в 207 прийомних сім’ях та 25 ДБСТ проживає 478 дітей. При цьому в інтернатах закладах — 126 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.
Всього впродовж цього року знайшли нових батьків або були повернуті у сім’ї 131 дитина, з яких, зокрема, 17 усиновлені громадянами України та 10 іноземцями, 11 — влаштовані у ПС та ДБСТ, 5 – повернуті біологічним батькам.
Долучилися до розмови і представники громадських організацій, які тісно співпрацюють з ОДА у сфері захисту дітей, — голова правління Чернігівського міського громадського об’єднання інвалідів «Шанс» Світлана Федорова, керівник громадської організації «МАРТ», голова правління Освітнього дому прав людини в Чернігові Сергій Буров, голова громадської організації «Міський молодіжний центр «Жменя» Регіна Гусак.
Вони акцентували на важливості тісної взаємодії в інтересах дітей, поділилися своїми напрацюваннями, а також повідомили про заходи, які будуть організовані для дітей та їхніх батьків найближчим часом.
Зокрема, директор комплексної ДЮСШ № 1 Сергій Романчук презентував проведення на веслувальній базі спортшколи 2 червня традиційного заходу «Особливий день — для особливих дітей» з нагоди Міжнарожного дня захисту дітей.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).