Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 18:42:57

Відбувся міжрегіональний історико-освітній проект для керівників та активістів німецьких громадських організацій України

15.08.2016   11:04

В санаторії "Десна", с. Ладинка відбувся міжрегіональний історико-освітній проект для керівників та активістів німецьких громадських організацій України "Der Blick zurück", присвячений 75-им роковинам депортації німецького населення України.

У проекті взяли участь представники німецьких громадських організацій з наступних міст: Одеса, Кременчук, Біла Церква, Кривий Ріг, Олександрія, Чернігів, Кіровоград, Житомир, Запоріжжя, Кам'янське (Дніпродзержинськ), Дніпро, Городня, Хмельницький.

З великим інтересом учасники проекту прослухали лекції, присвячені трагічній долі німецького народу і взяли активну участь в їх обговоренні: "Німці Причорномор'я. Історія і сучасність" - лектор Ельвіра Плесская (Одеське національно-культурне товариство німців "Wiedergeburt"; "Німці Дніпропетровщини. Репресії в час другої світової війни "- лектор Володимир Райнберг (Дніпровське товариство німців" Wiedergeburt ";" Німецькі поселення на Чернігівщині в кінці 17 ст. (Біловезька колонія). Депортація німецького населення в 1943 році "- лектор Олена Ісаєнко (Чернігівський німецький культурний центр "Взаємодія").

Глибоко хвилюючим було проведення круглого столу "Палаючі свічки пам'яті", де учасники розповідали про трагічну долю етнічних німців, які проживають в їх регіонах.

В рамках проекту проходили щоденні заняття з німецької мови (викладач - Олександр Мневец), заняття вокального гуртка, були розучені німецькі пісні річного календарного циклу. З піднесенням учасники сприйняли лекцію-концерт "Марлен Дітріх. Творчість великої німецької співачки та актриси" у виконанні Вальдемара Письменного і Світлани Пилипенко.

Проект відвідав Голова Ради німців України Володимир Лейсле. Він провів бесіду-дискусію, в обговоренні якої представники німецьких громадських організацій взяли активну участь. Проект проводився за ініціативою Ради німців України.

Організатор проекту - Чернігівська міська громадська організація Німецький культурний центр "Взаємодія" (керівник - Віктор Бальцер).

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.