Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 липня, 04:12:40

Стан справ у аграріїв Чернігівщини перед стартом посівної

22.03.2013   08:11Агенцiя

В аграрному секторі Чернігівської області активно триває підготовка до проведення весняно-польових робіт, які вирішальним чином впливатимуть на виконання у 2013 році завдань щодо нарощування виробництва зерна та інших культур.

Загалом під урожай 2013 року прогнозується посіяти всіх сільськогосподарських культур на площі 1153,5 тис. га, що на 15,2 тис. га більше, ніж торік. У структурі посівних площ під наступний врожай заплановано збільшення зернових та зернобобових культур до 709,0 тис. га (на 9,0 тис. га більше), технічних – 193,5 тис. га (на 6,2 тис. га більше). Площі посіву картоплеовочевих та кормових культур прогнозується залишити на рівні 2012 року, відповідно 95,5 та 155,5 тис. га.

Одним з важливих напрямків, які мають забезпечити високу врожайність сільськогосподарських культур є внесення оптимальних норм мінеральних добрив. Наразі, для проведення весняних польових робіт накопичено 44,9 тис. тонн поживних речовин або 118% до потреби. Сільгосптоваровиробниками області придбано 833,4 тонн пестицидів (86% до потреби), в тому числі протруйників 45,4 тонн (100% від прогнозованої потреби).

За словами заступника директора Департаменту агропромислового розвитку Миколи Колесникова, необхідно також багато уваги приділити якості заготовленого насіння ярих культур. Воно має бути не нижче другої репродукції. Нині забезпеченість агроформувань насіннєвим матеріалом ранніх зернових культур складає – 158 %. На випадок потреби в весняному пересіві озимих культур створено страхові фонди насіння в обсязі 6,21 тис. тонн.

Необхідно пам’ятати, що першим обов’язковим агротехнічним заходом під час проведення весняно-польових робіт має бути підживлення озимих культур мінеральними добривами. Товаровиробники області вже активно приступили до підживлення рослин урожаю поточного року.

Коментуючи стан справ, директор Департаменту агропромислового розвитку Анатолій Максак сказав: «Ми націлюємо хліборобів області на те, аби цього року не здати завойованих позицій у нарощуванні обсягів виробництва продукції. Всі технологічні прийоми проведення комплексу весняно-польових робіт повинні бути направлені на накопичення та збереження вологи в ґрунті, забезпечення високої продуктивності сільськогосподарських культур і отримання високих врожаїв».


За повідомленням Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Гроші самі не приходять!

Гроші самі не приходять! 14:37

Їх потрібно заробити, або створити умови для бізнесу, якій отримавши прибуток, сплатить більше податків.

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року 13:02

За перше півріччя 2020 року Чернігівським окружним адміністративним судом розглянуто майже дві з половиною тисячі справ та матеріалів.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 12:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11.00 четверга, 9 липня, в Чернігівській області зафіксовано +6 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання 12:15

Протягом першого півріччя поточного року в області статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали 112 осіб.

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину 12:07

На початку липня у Городні завершили будівництво артезіанської свердловини. Її глибина – 508 метрів. Це резервна свердловина, що дозволить забезпечити стабільне водопостачання якісної питної води жителям міста, пишуть на сайті громади.