Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 16:34:09

Марко Залізняк: Що сьогодні є рядовий знімок, те завтра буде історією

28.04.2018   11:00Агенцiя

У Чернігові до 13 травня можна переглянути з півсотні робіт селянина-фотоаматора ХХ століття із Донеччини Марка Залізняка. Хоча, за свідченнями істориків, доробок фотолітописця налічує до п’яти тисяч світлин.

Виставку «Миттєвості нашого життя», присвячену 125-річчю від дня народження митця, презентувала у літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського директор Покровського історичного музею Донецької області Ангеліна Рожкова.

Чернігів — перше місто, куди приїхала експозиція. Така ідея виникла у громадської організації «Українська Ініціатива». Чернігівська облдержадміністрація підтримала її. Як зазначила директор Покровського музею, виставка може презентуватися в інших містах, якщо надійдуть відповідні запрошення.

Про життєвий та творчий шлях видатного українця розповіли Ангеліна Рожкова та представник Українського інституту національної пам’яті в області Сергій Бутко.

Марко Микитович Залізняк (1893-1982) зафіксував на камеру колективізацію, розкуркулення, відбирання хліба, виселення до Сибіру й Голодомор 1932–1933 років. Свої коментарі на звороті світлин написав лише у другій половині 1950-х, після смерті Сталіна. Відзняті матеріали лягли в основу документальних фільмів «Миттєвості нашого життя», «Симфонія Донбасу», «Старий і новий Дніпро», «Голодомор» тощо. Фотографії села Удачне часів Голодомору друкувались у місцевих газетах, підручниках з історії України, газеті «Голос України», австралійському часописі «Вільна думка».

Історики переконані, що такого докладного фотолітопису нищення українського села, як залишив Марко Залізняк про Удачне на Донеччині, більше немає.
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.