Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 01:33:55

Від поліцейського управління – до прокуратури

24.07.2013   15:56Агенцiя

Солідна мурована двоповерхова будівля на вулиці Шевченка, 2 гармонійно вписується у тутешній ансамбль старовинних будівель. З одного боку – будинок колишнього губернського земства (нині Чернігівська облдержадміністрація), з іншого – міська дума (нинішня будівля Нацбанку).

Нині у будинку на Шевченка, 2 розташувалася міська прокуратура, а от у другій половині XIXст. споруду займало Чернігівське поліцейське управляння. Сам же будинок спорудили у 1860 році. Розташовувався він навпроти Театрального скверу (сучасний сквер ім. Попудренка). Це була одна з двох поліцейських частин, які на той час існували у губернському Чернігові. Тут же розміщувалося управління поліцмейстера. Будинок іншої поліцейської частини, який знаходився в районі сучасної вулиці Пушкіна до нашого часу не зберігся.

25 грудня 1862 року в імперії розпочалася поліційна реформа. Були затверджені “Временные правила об устройстве полиции в городе и уездах губерний”. Пізніше цей документ поступово доповнювався новими нормами і фактично регулював діяльність поліції аж до 1917 року. Згідно “Правил”, у всіх губернських містах створювалися міські поліцейські управління. Таким чином, створювалася міська поліція, окрема і незалежна від повітової. Поліцмейстер та його помічник призначалися на посади губернатором. Місто ділилося на окремі відділки, які очолювали поліцейські пристави. Пристав мав у своєму розпорядженні помічника та двох-трьох розсильних. Також йому підпорядковувалися околоточні наглядачі та городові.

Що стосується контингенту чернігівської поліції, то як пише чернігівський краєзнавець Володимир Руденок, на початку ХХ ст. поліцейський гарнізон складався з поліцмейстера, його помічника, двох приставів, чотирьох їхніх помічників та 45-ти городових. Всі ці люди і мали підтримувати порядок у губернському центрі (населення на той час близько 32 тисяч жителів).

Обов’язки поліції на той час були досить широкими. Тодішні правоохоронці мали стежити за громадською безпекою та підтримувати в місті порядок, наглядали за режимом роботи “питейных заведений”, стежили за дотриманням містянами санітарних норм і благоустрою, співпрацювали з пожежною охороною, ну і, звичайно, займалися розслідуванням кримінальних злочинів.

У 1906 році кількість городових у Чернігові зросла до 67 осіб, а за два роки у місті створили розшукове відділення. Цікаво, що того ж року в місті створили навіть поліцейський оркестр.


Олена Терещенко, Громадська ініціатива “Збережи старий Чернігів”

http://saveoldchernihiv.org.ua/публікації/статті/31-від-поліцейського-управління-–-до-прокуратури.html

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.