Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 травня, 21:59:41

Національне агентство з акредитації України підтвердило компетентність Чернігівської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби

25.01.2022   10:36Агенцiя

Компетентність Чернігівської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів засвідчило Національне агентство з акредитації України

Протягом 21-23 вересня 2021 року ця установа здійснила плановий нагляд та повторну оцінку з розширенням сфери акредитації на відповідність ДСТУ EN ISO/IEC 17025 за новою версією 2019 року. Про що видано атестат за № 20772, дійсний до 10.12.2024 року.

Під час нагляду перевірені паразитологічний, радіологічний, хіміко-токсикологічний та відділ ветеринарно-санітарної експертизи, ЛВСЕ №1 на ринку «Центральний», №2 на ринку «Нива», №11 на ринку «Хітринок». Об’єктами оцінки були не тільки документація випробувальної лабораторії, персонал, приміщення, устаткування, методики, а й здійснення контролю за якістю проведення досліджень.

Структура Чернігівської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби складається з 10 відділів та 6 ЛВСЕ, що обслуговують 8 ринків м. Чернігова, які підтвердили та розширили сферу акредитації і мають право на проведення таких видів досліджень (випробувань), як органолептичні, фізико-хімічні, хіміко-токсикологічні, мікробіологічні, радіологічні випробування харчової продукції, води, напоїв, у тому числі алкогольних, сировини тваринного, рослинного та біотехнологічного походження, кормів, комбікормів, комбікормової сировини; радіологічні випробування лісоматеріалів; вірусологічні, імунологічні, паразитологічні, бактеріологічні, патоморфологічні, дослідження біологічного матеріалу тварин, птиці, риб та бджіл; визначення наявності збудників паразитарних захворювань у ґрунті, піску та воді; визначення показників навколишнього середовища та повітря робочої зони; відбір зразків.

Чернігівська регіональна державна лабораторія Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів більше ніж 13 років поспіль продовжує підтверджувати акредитацію та здатність надавати достовірні результати.

В результаті розширення сфери акредитації регіональна лабораторія збільшила кількість випробувань і на сьогодні, зокрема, зерно та зернову продукцію може досліджувати на 42 показники, а саме: визначення органолептичних (колір, запах) і фізико-хімічних показників (визначення кислотності, кислотного числа, перекисного числа, вмісту жиру, вмісту нітрозаміни, сирої клітковини, вмісту вологи, білку (протеїну), вмісту золи, клейковини, числа падіння, скловидності, натури, зараженість  шкідниками, вміст основного зерна і домішок, визначення вмісту домішок (сміттєва, олійна та особливо враховувана домішка), металомагнітні, шкідливі та мінеральні домішки, фузаріозні зерна, визначення вмісту нітратів і нітритів), визначення вмісту хлорорганічних та фосфорорганічних пестицидів, токсичних елементів (свинець, мідь, цинк, кадмій, миш’як, ртуть) і мікотоксинів (токсичність, зеараленон, афлатоксин В1, Т2-токсин, патулін, охратоксин А, деоксиніваленол, пліснява), питома активність  стронцію-90, питома активність цезію-137.

Фахівці ЛВСЕ систематично досліджують велику кількість сировини і харчової  продукції і в результаті нагляду з розширенням підтвердили компетентність та можуть на більш якісному рівні досліджувати мед і продукти бджільництва  на такі показники, як органолептичні (колір, аромат, смак, консистенція), фізико-хімічні випробування (кислотність, діастазне число, ознаки бродіння, визначення масової частки води, якісна реакція на наявність паді, сторонні домішки та радіологічні випробування (питома активність цезію-137).

Сфера акредитації Чернігівської регіональної державної лабораторії  Державної служби  України з питань безпечності харчових продуктів та  захисту споживачів містить 274 показники. З повним переліком можна ознайомитися на  офіційному сайті https://naau.org.ua/.

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.