Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 26 червня, 04:08:18

Понад 4 тисячі громадян Чернігівщини потрапили до антирейтингу

13.06.2020   09:41Агенцiя

У цифровому просторі існує база, до якої потрапляють громадяни, що мають борги, зокрема по аліментах – Єдиний реєстр боржників (https://erb.minjust.gov.ua/).

Своєрідний антирейтинг покликаний стимулювати до змін поглядів та поведінки батьків, що дозволяють собі ігнорувати потреби дитини.

Відкритий доступ до реєстру дозволяє зручно слідкувати за особами, що не сумлінно виконували рішення суду та батьківський обов’язок.

Наразі державні виконавці міжрегіонального управління внесли до цього списку майже 17 тисяч неплатників аліментів, зокрема на Полтавщині – понад 7 тисяч,на Сумщині – більше 4 тисяч та Чернігівщині – також понад 4 тисячі громадян.

Будь-хто може перевірити себе у Єдиному реєстрі боржників, в якому публічно зазначається інформація про громадян, що мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці.

Боржник, який потрапив до даного реєстру, не зможе укласти будь-яку угоду щодо майна. Так, відповідно до чинного законодавства, нотаріуси чи інші державні реєстратори перед здійсненням відповідних угод майна зобов’язані спочатку перевірити інформацію з Єдиного реєстру боржників. У разі, якщо особа, котра звернулась до нотаріуса (реєстратора), наприклад, щодо купівлі/продажу квартири, значиться в реєстрі, нотаріус (реєстратор) відмовляє такому громадянину у здійсненні правочинів.

Не варто забувати й про наслідки, пов’язані з публічною доступністю такої інформації. Наприклад, використовувати цей реєстр можуть для перевірки платоспроможності громадянина.

Також, відтепер перед здійсненням будь-якої операції, пов’язаної з оформленням транспортного засобу, працівники Регіональних сервісних центрів Міністерства внутрішніх справ України перевіряють наявність водія в Єдиному реєстрі боржників. У разі виявлення громадянина у списку, йому буде відмовлено у здійсненні цих операцій.

Останні новини Чернігівщини

«Канікули від війни 2025»: подорож дітей прикордонних громад Чернігівщини до Німеччини. 09:57

Діти з прикордонних регіонів Чернігівської області у червні 2025 року отримали можливість двотижневого дозвілля у Федеративній Республіці Німеччині.

Юніори з Чернігівщини вибороли 8 медалей на чемпіонаті України з легкої атлетики в Кропивницькому 17:58

З 20 до 21 червня у Кропивницькому відбувся командний чемпіонат України з легкої атлетики серед юніорів.

«Знай і люби свій край»: як пройшла виставка-конкурс декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва 17:35

Щороку Чернігівський обласний Палац дітей та юнацтва підсумовує творчу працю гуртків декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, організовуючи обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».

Хотів отримати «грошову допомогу», натомість втратив майже 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 17:23

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки та уникати операцій з переказу грошей на невідомі рахунки.

У Чернігові поліцейські перекрили канал розповсюдження психотропних речовин 16:11

Поліцейські встановили, що мешканець Чернігова налагодив систематичний збут уроздріб особливо небезпечної психотропної речовини (амфетамін).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини