Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 13 березня, 09:34:01

На Чернігівщині зареєстрували індустріальний парк «Носівські господарства»

12.12.2025   10:13Агенцiя

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про включення індустріального парку «НОСІВСЬКІ ГОСПОДАРСТВА» до Реєстру індустріальних (промислових) парків. Парк створено строком на 30 років на території міста Носівка Ніжинського району. Ініціатором виступає Носівська міська рада.

Це вже другий індустріальний парк на Чернігівщині. Перший — «Менський»  — зареєстровано у 2023 році.

Читати також: Перший індустріальний парк в Чернігівський області — зареєстровано

Загальна площа індустріального парку «НОСІВСЬКІ ГОСПОДАРСТВА» становить 14,1651 гектара. Реалізація проекту  має на меті створення орієнтовно 700 нових робочих місць у переробній промисловості. Для розбудови парку ініціатор створення планує залучити майже 716 млн гривень з різних джерел.

Згідно з концепцією, розвиток парку передбачає залучення власних інвестицій ініціатора створення, коштів керуючої компанії, державного стимулювання, приватного фінансування, інвестицій майбутніх учасників та інших субʼєктів. Носівська міська рада для старту проєкту за власний рахунок планує витратити 0,5 млн гривень.

На території «НОСІВСЬКІ ГОСПОДАРСТВА» планується розміщення підприємств у сферах:
- виробництва харчових продуктів;
- альтернативної енергетики;
- науково-технічної діяльності.

«Розвиток переробки агропродукції — це один із фокусів політики “Зроблено в Україні”. Ми відходимо від сировинної моделі: те, що вирощено на українській землі, має перероблятися в Україні. Створення парку на Чернігівщині — крок у цьому напрямку. Це не лише можливість створити нові робочі місця для громади, а й перспектива посилення експортного потенціалу країни готовою продукцією з високою доданою вартістю», — зазначив заступник Міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Віталій Кіндратів.

Розвиток індустріального парку «НОСІВСЬКІ ГОСПОДАРСТВА» сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості Чернігівської області, стимулюватиме зростання місцевої економіки та сприятиме розвитку переробної промисловості України.

Довідково
Наразі у Реєстрі індустріальних (промислових) парків налічується 114 об’єктів. Їх кількість системно зростає, що свідчить про зацікавленість бізнесу й громад у створенні сучасних виробничих майданчиків у межах політики «Зроблено в Україні».

За повідомленням Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині перед судом постане зловмисник, який обвинувачується у вбивстві жінки та зґвалтуванні малолітньої дитини

На Чернігівщині перед судом постане зловмисник, який обвинувачується у вбивстві жінки та зґвалтуванні малолітньої дитини 08:57

Поліція завершила досудове розслідування та скерувала до суду обвинувальний акт, щодо 19-річного чернігівця, який підозрюється у вчиненні низки тяжких злочинів.

12 березня: цей день в Україні і світі

12 березня: цей день в Україні і світі 08:54

День 1478 Російська агресія - Day 1478 Russian aggression

«Допомога ветеранам – це мій обов’язок і покликання»: Вадим Довгошей, помічник начальника поліції Чернігівщини з ветеранської політики 13:08

Вадим Довгошей пройшов непростий шлях — від добровольця чернігівської територіальної оборони до спецпризначенця поліції, який отримав важке поранення під час оборони держави.

Освіта, здоров’я та потреби ВПО ­– В’ячеслав Чаус провів нараду з керівниками районів 11:06

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів нараду зі своїми заступниками й керівниками районів. Обговорили поточні питання по багатьох напрямах життєдіяльності громад.

Надзвичайні події в області за останню добу 11:04

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж., внаслідок небезпечних подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини