Як створити безпечне інформаційне середовище? Говорили з Андрієм Куликовим
Питання інформаційної безпеки та активізації місцевих медіа як однієї з її складових представники ЗМІ Чернігівщини обговорили під час спілкування з відомим журналістом, медіаекспертом, співзасновником «Громадського радіо» Андрієм Куликовим.
![](/uploads/25166-m.jpg)
Ініціатором зустрічі став Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації. Його директор Ігор Слезко поінформував, що зустріч організовано на виконання обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини, висловив сподівання, що практику спілкування місцевих журналістів з фахівцями всеукраїнського та міжнародного рівня буде продовжено, подякував телерадіокомпанії «Свобода ФМ» за сприяння в організації зустрічі.
— Інформаційна безпека — поняття набагато ширше, ніж зазвичай вважають, — зазначив Андрій Куликов. — Мільйони людей саме від журналістів дізнаються про прийнятний спосіб поведінки. …І якраз розвиток місцевих медіа є ключем до максимальної поінформованості суспільства.
На значній частині Чернігівщини, особливо на прикордонних її територіях, переважає російський (або білоруський) контент. Питання: як ефективно протидіяти такій пропаганді?
На думку Андрія Куликова, — тільки створенням якісного власного інформаційного продукту. Адже заборона у даному випадку не дасть бажаного результату або він буде нетривалим. Тож на зміну пропагандистським каналам РФ мають прийти вітчизняні, цікаві саме для українського глядача або слухача. І кому, як не місцевим журналістам, краще знати, що цікавить людей у Сіверській глибинці.
Обговорили у діалозі і роль журналіста у житті суспільства, адже протягом кількох останніх років її свідомо применшували. Зійшлися на думці, що основне завдання медійників — доносити до людей правду. Не брехати і не замовчувати. Тільки так можна створити безпечне інформаційне середовище, протидіяти фейкам та антиукраїнській пропаганді.
Хочеш, щоб тебе почули, починай з головного, радить медіаексперт. Адже люди мають безліч своїх проблем і їх, здебільшого, мало цікавить чиясь окрема думка. Андрій Куликов поділився з присутніми корисними історіями з власного журналістського досвіду та надав практичні поради з організації місцевого радіомовлення, яке, на його думку, є найбільш ефективним та доступним регіональним ЗМІ, найближчим до людей, їх потреб у поінформованості та можливості висловитись.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.