Андрій Прокопенко зібрав голів об’єднаних територіальних громад
Очільник Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко провів робочу зустріч з головами об’єднаних територіальних громад Чернігівщини.
![](/uploads/25163-m.jpg)
– Багатьох із вас я знаю, а з тими, кого до цього часу не знав, – приємно познайомитись. Моя позиція така – децентралізація має бути продовжена, громади повинні розвиватися й ставати самодостатніми, – зазначив Андрій Прокопенко на початку зустрічі.
Під час спілкування з очільником області міські, селищні та сільські голови розповіли про стан справ у своїх громадах і висловили пропозиції та ідеї щодо подальшого розвитку ОТГ в умовах децентралізації. Зокрема, йшлося про питання освітньої та медичної субвенції, ремонту доріг, оренди землі, акцизного податку, вирішення проблеми побутових відходів та інше.
Окрему увагу Андрій Прокопенко приділив питанню пасажирських перевезень:
– Це одна з нагальних проблем, оскільки села не мають бути відірваними від цивілізації. Ми маємо напрацювати спільний механізм, збалансувати потреби людей і бажання перевізників. Як варіант: у навантаження до прибуткового маршруту перевізник має брати і менш прибуткові.
На зустрічі обговорили також ситуацію щодо комунального підприємства «Ліки України», яке без публічного обговорення передали в оренду однойменному товариству з обмеженою відповідальністю.
– Якщо не потрібне це комунальне підприємство – проведіть аукціон, відкрито продайте і отримайте додаткові кошти для бюджету. З цього приводу я сьогодні зустрічався з представниками правоохоронних органів та прокуратури, разом вирішуватимемо це питання, – сказав він.
Також Андрій Прокопенко зазначив, що хотів би почути від голів громад пропозиції щодо кандидатур на посади керівників РДА.
– Якщо брати такі райони як Сновський або Куликівський, де громадами охоплена вся територія, я взагалі б ліквідував ці райдержадміністрації й нікого не призначав. Але перед цим необхідно вирішити питання оборони – керівник РДА є головою ради оборони району. Рано чи пізно РДА все одно будуть ліквідовані. Але нині хочу від вас почути пропозиції щодо кандидатур на посади голів райдержадміністрацій, – сказав Андрій Прокопенко.
Довідково. На сьогоднішній день у Чернігівській області функціонує 45 ОТГ, у ще п’яти призначено вибори на 22 грудня цього року. Так, із 569 базових рад на початок реформи 373 вже прийняли рішення про об’єднання чи приєднання територіальних громад. В утворених ОТГ проживає 501,9 тисячі осіб – 49,9% населення області.
Чернігівщина другий рік поспіль у п’ятірці областей лідерів за загальним рейтингом моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування. Станом на 10 листопада цього року займає 4 місце. повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.