Чернігівські військові випробовували зенітні керовані ракети
Чернігівські фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки на Державному випробувальному полігоні “Ягорлик”, що на Херсонщині, провели випробування зенітних керованих ракет 9М83 та 9В55К(Р), що використовуються в зенітних ракетних комплексах С-300-В1 та С-300 ПС.
Мета випробувань - оцінка основних технічних характеристик ракет, відповідність їх технічним вимогам, які висуваються під час їх експлуатації та зберігання. Основне призначення таких керованих ракет - ураження літаків в умовах інтенсивної радіопротидії.
В ході досліджень військові використовували ракети із закінченими термінами служби, з подальшим продовженням ресурсу їх застосування, які за результатами випробувань в подальшому надійдуть до військових частин.
Заміри всіх випробувань проводились за допомогою унікальної багатофункціональної радарної системи MFTR 2100/40, яка призначена для точних вимірювань траєкторій стрільби боєприпасів усіх видів, зокрема точність фахівцями визначалась до міліметрів, тисячних частин градуса, тощо. Поряд з цим військові оцінювали готовність безпілотних літальних апаратів, які використовувались в якості мішеней.
Кульмінацією випробувань стала бойова стрільба, під час якої перевірялось функціонування зенітних керованих ракет і зенітних ракетних комплексів, оцінювалась їх готовність до виконання завдань за призначенням.
Наразі триває опрацювання всіх отриманих даних та підготовка технічної документації. В подальшому будуть розроблені рекомендації щодо можливості застосування зенітних керованих ракет 9М83 та 9В55К(Р) у війську.
Водночас чернігівські спеціалісти випробовували зенітний ракетний комплекс С-125-2Д1, який був розроблений підприємством "Аеротехніка - МЛТ". Він призначений для боротьби із сучасними засобами повітряного нападу в умовах складної завадової обстановки.
Ігор Березинський, спеціальний кореспондент (м.Чернігів) Інформагентства МО України «АрміяInform»
Останні новини Чернігівщини
Подати заяву на отримання допомоги “Пакунок школяра” можна до 15 листопада 11:50
Пенсійний фонд України вчергове профінансував кошти за державною програмою підтримки родин “Пакунок школяра”.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 11:19
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 3 особи постраждали.
На Чернігівщині внаслідок російської атаки травмовано трьох людей: поліція документує наслідки 10:38
Вночі 5 листопада російська армія атакувала безпілотниками мирне населення м. Новгород-Сіверський.
Заклади освіти області отримали генератори від польського Урядового агентства стратегічних резервів 09:37
Одинадцять генераторів різної потужності (від 15 до 27 кВт) передали сьогодні для потреб закладів освіти Крутівської, Бахмацької, Кіптівської та Сосницької громад, Прилуцького гуманітарно-педагогічного фахового коледжу імені Івана Франка, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, а також Державного архіву Чернігівської області.
У Корюківській громаді поліцейські скерували до суду кримінальне провадження щодо чоловіка, який систематично вчиняв домашнє насильство 09:10
Житель одного з сіл Холминської громади за свої протиправні дії понесе кримінальну відповідальність. Кривднику загрожує до двох років позбавлення волі.