Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 02:41:47

Пріоритет служби зайнятості області - надання якісних послуг з працевлаштування

01.02.2019   09:36Агенцiя

Про підсумки діяльності служби зайнятості Чернігівщини за минулий рік та пріоритетні напрями роботи у прийдешньому говорили на нараді керівники Чернігівського міського та філій обласного центрів зайнятості.

Як поінформувала директор обласного центру зайнятості Лідія Падалка, упродовж 2018 року в області на обліку в центрах зайнятості перебували 34,4 тисячі безробітних. Майже третину з них — 11 тисяч — служба зайнятості працевлаштувала. Зокрема на нові робочі місця з компенсацією роботодавцю єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування — 270 осіб. 25 громадян започаткували власну справу, скориставшись виплатою допомоги по безробіттю одноразово.

Крім того, 2,7 тисячі безробітних за направленням служби зайнятості набували нових професій та підвищували кваліфікацію, 6,4 тисячі були залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Позитивною тенденцією став приріст вакансій у базі даних обласної служби зайнятості: у 2018-му їх налічувалося 31,7 тисячі, що на 9% більше у порівнянні з 2017 роком.

До речі, 38% вакансій, які подали роботодавці до служби зайнятості, пропонували мінімальну зарплату, 58% — нижчу за середню по області.

— Основною мотивацією для працевлаштування громадян залишається заробітна плата. Відтак, потрібна постійна робота з потенційними роботодавцями щодо підвищення рівня мінімального заробітку. Адже це має прямий вплив на трудову міграцію, — переконана Наталія Романова. — Разом з тим обсяги та напрями підготовки кадрів в області не збалансовані з потребами економіки. Наразі ринок праці потребує спеціалістів робітничих професій.

За словами Лідії Падалки, серед пріоритетів служби зайнятості — профорієнтаційна робота з безробітними громадянами та учнівською молоддю. Зокрема, у відповідних заходах торік взяли участь майже 34 тисячі учнів.

Головною минулорічною проблемою ринку праці очільниця центру назвала дефіцит молодих та кваліфікованих кадрів. Причини — кризова демографічна ситуація, активна трудова міграція, дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили. У порівнянні з 2017 роком на обліку обласної служби зайнятості збільшилась кількість громадян, яким важко конкурувати на ринку праці (особи старше 45 років, громадяни, які потребують додаткових гарантій зайнятості, люди з інвалідністю, сільські жителі). Водночас стало менше молоді та кваліфікованих робітників.

Основні проблеми ринку праці, на переконання Лідії Падалки, мають вирішуватися у співпраці органів влади, служби зайнятості та роботодавців. Вона доручила директорам усіх філій опрацювати з роботодавцями, головами ОТГ та сільрад (де наявна надлишкова робоча сила та вільні приміщення) можливість створення підрозділів підприємств на цих територіях та за потреби організувати підвіз до робочих місць працівників. До речі, така практика поширена у Львівській області.

Говорили і про новації служби зайнятості та основні завдання на цей рік. Варто зазначити, що у 2018 році служба зайнятості реформувала власну структуру та удосконалила систему надання соціальних послуг. З’явилася нова форма добору персоналу — рекрутинг, тобто пошук потрібних кадрів на замовлення роботодавців, що здійснюється не тільки серед безробітних, а й з інших джерел. Новинками також є профілювання безробітних і запровадження кейс-менеджменту.

Головна ж новація вже цього року — впровадження інституту кар’єрних радників.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини