Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 грудня, 03:17:45

Через невизначеність з чернігівським об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО втрачають усі, у тому числі й сам Чернігів - Олександр Мисник

25.01.2019   09:00Агенцiя

Питання внесення історичних пам’яток Чернігова до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО історики та краєзнавці обговорюють вже протягом трьох десятиріч. Дев’ять років тому, у січні 2010 року його актуальність засвідчена Указом Президента України «Про відродження та розвиток історичних населених місць Чернігівської області». Проте воно залишається невирішеним досі.

Як зрушити справу з мертвого місця, припинити біг по колу і нарешті розпочати рух вперед обговорили сьогодні учасники наради, яку провів голова облдержадміністрації Олександр Мисник.

Історію питання коротко нагадав присутнім директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА Олександр Левочко, зазначивши, що одностайності стосовно внесення чернігівських пам’яток до номінаційного досьє досягти не вдалося через окрему думку міської влади.

Позицію міського керівництва озвучила заступник начальника управління культури та туризму Чернігівської міськради  Катерина Литвин: перш ніж пропонувати об’єкти до переліку ЮНЕСКО, потрібно їх довести до ладу — реконструювати або реставрувати.

— Працювати над цими питаннями можна одночасно: включати об’єкт до номінаційного досьє та проводити реконструкцію, — зауважив голова облдержадміністрації. — Від пропозиції про включення до її розгляду в ЮНЕСКО мине кілька років. Головне — визначитися з об’єктом, його назвою та межами. Адже через цю невизначеність втрачають усі, у тому числі й саме місто.

Після ґрунтовного обговорення учасники наради дійшли згоди, що пропонований об’єкт повинен мати назву «Історико-культурний ландшафт Чернігова» та включати в себе Дитинець (Вал) (7-13 ст), у тому числі території П’ятницької і Катерининської церков ( 12-18 століття ), комплекс Єлецького монастиря (12-17 століття) та комплекс Троїцько-Іллінського монастиря (11-18 століття). Загалом — 26 пам’яток історії та архітектури національного значення разом з охоронними зонами, визначеними Генеральним планом розвитку Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

За підсумками наради голова облдержадміністрації доручив Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА у максимально стислі терміни організувати зустріч відповідних фахівців та експертів, щоб узгодити та прискорити вирішення даного питання.

— Вважаю, що культурна спадщина Чернігова з її тисячолітньою історією заслуговує на увагу ЮНЕСКО і, зокрема, туристів, яких привабить цей статус. Докладу всіх зусиль, щоб цього разу нам вдалося зрушити з місця процес визнання пам’яток Чернігова міжнародною організацією, — наголосив Олександр Мисник.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини