Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 червня, 04:00:48

Благодійний збір коштів для відновлення ГО "Голос батьків"

07.05.2018   08:35Агенцiя

4 травня в прес-центрі «Чиста політика» пройшов брифінг на тему «Благодійний збір коштів для відновлення ГО "Голос батьків"».

Спікерами заходу стали Трубенок Олена – виконуючий директор ГО «Голос батьків», Гусак Регіна – голова громадської організації «Міський молодіжний центр "Жменя"», Анісімова Наталія – член Союзу самаритян України Чернігівське об’єднання, керівник івент агентства FunnyFest;

Розпочала брифінг Олена Трубенок:
- Сьогодні ми зібралися з нерадісного приводу, адже 19 квітня нашу організацію пограбували - було винесено багато цінностей, які збиралися великими зусиллями батьків та благодійників, що є дуже великою втратою для нас.
Нагадаю, що наша організація об’єднує сімї, у яких виховуються діти з інвалідністю, працюємо ми вже понад 6 років і протягом 2 років знаходимося у тому приміщенні, що було пограбоване. Воно є власністю комунального майна міста і виділено на пільговій основі за 1 грн. в рік, а все внутрішнє обладнання було пристосоване до забезпечення дітей з інвалідністю якісними умовами навчання та побуту. Вже другий рік ми 6 днів на тиждень надаємо послуги денного догляду за дітьми з інвалідністю, що є великою підтримкою для їхніх батьків.
Зараз ми об’єднуємо більше 50 родин - членів нашої організації та більше 100 постійних клієнтів, а нашими послугами скористалися за минулі півтора року більше 300 осіб.
І ось тепер той потенціал, що накопичувала наша громадська організація довгими роками, всього за одну ніч був розвалений - не хочу сказати, що забрали все, але найнеобхідніше, і це тяжка втрата для нас. По-перше, зараз ми не маємо можливості вести адміністративну діяльність, бо забрали 2 комп’ютери з офісу з усіма персональними та бухгалтерськими даними. По-друге, забрали 2 спеціальні навчальні комп’ютери, оснащені тач-скринами (бо наші учні не мають змоги користуватися клавіатурою) на яких активно займалися дітки з різних уроків. Також було викрадено побутову техніку (мультиварку, мікрохвильовку, електропіч з варильною поверхнею та електроплитку - лишився лише чайник), на якій наші особливі діти навчалися головним побутовим навичкам з приготування їжі, користування побутовими приладами та техніки безпеки, адже для цих це було найважливішим і найцікавішим.
При цьому зауважу, що ми не є сервісною організацією, не надаємо послуг і самі вибудовуємо все те, що маємо, а тому всі ці надбання для нас були дуже дорогі, і немає слів охарактеризувати тих людей, що вчинили пограбування.
Уся наша праця направлена на дітей, на підняття їх морального духу та їх батьків, і ми вважали, що наша спільна праця досягла особливого тріумфу після гарно проведеного конкурсу «Космічні мандри у майбутнє», коли наші діти та батьки отримали ціле море позитиву та добра, але злодії все це розтоптали за одну ніч.
Я вдячна всім, хто нас підтримав одразу після пограбування та хочу звернутися до всієї громади з проханням про допомогу, бо ми робимо добро не лише нашим дітям, а всій громаді.
Отже, зараз ми розпочинаємо благодійну кампанію зі збору коштів, щоб хоча б частково компенсувати наші втрати та відновити нормальну роботу організації та навчання дітей.
По-перше, ми вже встановили нові двері на задній вхід, але лишається незакритим питання встановлення фронтальних антивандальних дверей з особливими розмірами (вартістю 15-20 тис. грн.), що дозволяють проїхати інвалідним візкам. По-друге, ми хотіли б закупити хоча б один комп’ютер для навчання та ще один для офісної роботи. Також нам вкрай необхідна побутова техніка для приготування їжі власними руками дітей тощо.
Тобто, закликаємо усіх небайдужих благодійників по змозі допомогти нашим особливим дітям!..

Продовжила брифінг Реґіна Гусак:
- Хочу сказати, що навіть така прикра подія допомогла нам згуртуватися та дала можливість проявити гарні риси нашим друзям - нам вже телефонували і благодійники, і посадові особи з пропозицією підтримки. І ми вирішили, що благодійну допомогу будуть збирати волонтери ГО «Жменя», які матимуть спеціальне посвідчення, скрині та відвідають лише тих осіб, що будуть нас запрошувати. Також наші реквізити є в соціальних мережах, але вже зараз ми зіштовхнулися з фінансовими шахраями, що хотіли зламати наші особисті банківські картки, а тому будемо вирішувати цю проблему.
Ще хочу наголосити, що незважаючи ні на що, ми продовжуємо нашу громадську діяльність і крім послуг денного догляду надаємо освітні послуги з виїздом додому для тих 52 дітей, які не можуть відвідувати навчальні заклади. Також хочу подякувати нашим спонсорам і всім, хто відгукнувся на нашу спільну біду, а особливо представникам ЗМІ, що розповіли громаді про наше нещастя.
Кожна людська гривня зможе допомогти діткам продовжувати свою навчально-виховну діяльність, що буде особливо необхідно в період канікул, адже коли всі інші діти підуть на канікули, то наші діти будуть навчатися, ще й очікується збільшення потоку бажаючих в літні місяці.

Завершила виступ колег Наталія Анісімова:
- Ми завжди співпрацювали та допомагали ГО «Голос батьків», а з вересня наша співпраця стала ще тіснішою, адже наші волонтери розміщували в одному з приміщень цієї організації реквізит для різних заходів, тому й у нас вкрали музичну апаратуру 19 квітня. Зауважу, що в цій організації дуже міцно усіх поєднав сімейний дух, що проявлявся і під час навчання, і на майстер-класах. А тому ми дуже хвилювалися, як відреагують діти на втрату їхніх улюблених предметів побуту, проте дякуючи педагогам та батькам, на психіку дітей пограбування ніяк не вплинуло – навчально-виховний процес продовжився у звичному режимі.
Наша організація та волонтери приєднуються до збору коштів і будемо допомагати, чим зможемо, а також дякуємо усім небайдужим.
На питання про наявність засобів охорони в пограбованому приміщенні Олена Трубенок відповіла, що засоби охоронної сигналізації там були частково, але коли в приміщенні (яке знаходиться в комунальній власності на балансі ЖКГ №10 і не належить організації) почав протікати дах, вони зіпсувалися та були демонтовані, а на їх заміну та обслуговування організація коштів не мала, крім того, на це навіть спонсорська допомога не могла надаватися (нецільове використання коштів), бо така передбачається, наприклад, для правозахисних організацій, де варто захищати персональні дані – але ж якщо подумати, то вкрадені комп’ютери містили чимало важливих персональних даних та навіть номери рахунків і коди клієнт-банків багатьох громадян, після чого варто було все терміново оновлювати. Крім того, хоча приміщення вже було застраховане, але саме майно не встигли застрахувати – це питання стояло на розгляді. Наразі ж цю проблему планується вирішувати.

Отже, звертаємося до усіх небайдужих людей з проханням по змозі допомогти відновити матеріально-технічну базу ГО «Голос батьків».

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 32 нові випадки COVID-19

Виявлено 32 нові випадки COVID-19 17:08

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 24 червня в області зафіксовано 32 нові випадки COVID-19.

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення 15:01

Чернігівська міська рада на засіданні 24 червня, відповідно до законодавства, дала дозвіл на створення органу самоорганізації населення (ОСН) «Вуличний комітет по вул. Приміській в м. Чернігові».

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах 14:58

Напередодні 25-ї річниці Конституції України пропонуємо ознайомитися з копіями архівних документів, присвячених історії прийняття Основного Закону.

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал 14:54

Така тема дводенного навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації голів та заступників голів територіальних громад, яке сьогодні розпочалося у Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації.

До Регламенту Чернігівської міськради внесені передбачені законодавством зміни щодо голосування в земельних питаннях

До Регламенту Чернігівської міськради внесені передбачені законодавством зміни щодо голосування в земельних питаннях 12:51

На сесійному засіданні Чернігівської міської ради 24 червня першим питанням затверджені зміни до її Регламенту, які пов’язані зі змінами законодавства по земельних питаннях.