Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 28 травня, 21:52:45

Згідно нового закону, перевіряти підприємства будуть без попередження

04.04.2018   14:58Агенцiя

4 квітня набув чинності Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» (№2042)».

Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

Згідно даного закону, контролюючі органи зможуть перевіряти підприємства без попередження власника. Періодичність таких перевірок буде залежати від ступеню ризику для життя і здоров’я працівників. Наприклад, суб’єкт господарювання, який віднесений до високого ступеня ризику, буде перевірятися раз у квартал.

За новим законом, інспектори проводитимуть перевірки згідно уніфікованих актів перевірки. Документи міститимуть вичерпну кількість питань для перевірки і будуть публічними. Також інформація про підприємство, на якому виявлена небезпечна продукція будуть публікуватися на сайті Держпродспоживслужби.

Штрафи для порушників також будуть збільшені. Наприклад, за виробництво або зберігання продуктів чи кормів без отримання експлуатаційного дозволу — штраф 111 690 грн для юридичних осіб, 74460 грн — для фізичних осіб.

При виявленні фактів, що загрожують життю чи здоров’ю людини, інспектор може призупинити роботу підприємства строком до 10 днів. Перевірятися можуть не лише виробничі підприємства, а й склади та магазини. Закон також дозволяє відеофіксацію перевірки, як власником так й інспектором.

Останні новини Чернігівщини

Як пережили російську облогу чернігівські музеї? 10:35

Про те, як живуть музеї Чернігівщини рік після повномасштабного вторгнення — читайте у колонці Олі Носко для Суспільне Культура

Ревізори Чернігівщини у Військовій частині А2995 виявили факти недбалого ставлення до  військової служби

Ревізори Чернігівщини у Військовій частині А2995 виявили факти недбалого ставлення до військової служби 10:32

Під час проведення ревізії у Військовій частини А2995 за період з 01.01.2022 по 31.12.2022, встановлено низку порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів та інших порушень фінансової дисципліни на загальну суму понад 9 млн грн, а також неефективних управлінських рішень на суму майже 3 млн грн.

26 травня: Цей день в Україні і в світі

26 травня: Цей день в Україні і в світі 10:25

ДЕНЬ 457 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 457 RUSSIAN AGRESSION

На Новгород-Сіверщині браконьєри завдали збитків рибному господарству на понад 300 тис.грн 15:03

24 травня 2023 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Сектору водної поліції ГУНП області на водоймах Новгород-Сіверського району викрито два грубих порушення Правил рибальства.

Увага! Зміни: вулицю Любецьку перекриють до перетину з вулицею Широкою 14:45

Термін перекриття з 08:00 год 5 червня по 20:00 год. 1 жовтня 2023 року. Відповідне рішення погоджене на виконкомі Чернігівської міської ради сьогодні, 25 травня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини