Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 15 червня, 12:33:38

У Прилуках уперше відзначили День добровольця

16.03.2018   10:17

14 березня ми вперше відзначили День українського добровольця. Це свято Верховна Рада запровадила торік. Саме 14 березня, три роки тому, коли Росія почала військову агресію понад півтисячі бійців «Самооборони Майдану» прибули на полігон у Новій Петрівці Київської області. Там вони мали пройти військову підготовку, щоб потім вирушити в АТО. Так розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону.

Для того, щоб переосмислити й спробувати оцінити жертовність подвигу добровольця, в Прилуцькому краєзнавчому музеї імені Василя Маслова 14 березня зустрілися прилучани-патріоти: голова Спілки «Рада ветеранів учасників бойових дій» Сергій Цибенко, член правління Громадської організації «Учасники Антитерористичної операції «ЩИТ», старший військовий капелан, член Військової ради при Міністерстві України Володимир Караєв, керівник Громадського формування охорони порядку «Прилуцька самооборона народної ради» Олександр Роговий, голова Громадської організації «Патріот Прилуки» Олександр Дуденок, депутат міської ради, директор загальноосвітньої школи І – ІІІ ст. № 10 Олександр Правосуд, майор, заступник військового комісара Прилуцького об’єднаного міського військового комісаріату Сергій Гмиря, викладач історії, голова циклової комісії суспільних дисциплін Прилуцького агротехнічного коледжу Вікторія Колейко, директор Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І.Маслова Тетяна Зоць, начальник відділу культури і туризму міської ради Катерина Мовчан та молодь міста.

Під час неформального спілкування учасники круглого столу висловили різні бачення стосовно добровольчого руху в Україні та, зокрема, в нашому місті, обговорили проблеми й досягнення у вихованні патріотизму молодого покоління.

Усі як один зазначили, що феномен добровольства здавна притаманний українцям. Це яскраво виражено й у діяльності волонтерів у зоні АТО на Донбасі. Про це унікальне явище, аналога якому немає у світовій історії, детально розповіли активні учасники волонтерського руху нашого міста.

Звичайно, патріотами не народжуються, ці риси закладаються і розвиваються під час становлення особистості. Велику роль в цьому відіграє виховання у колективі, а саме в школі, навчальних закладах. Як саме молоде покоління прилучан навчають любити і бути відповідальними за рідну землю до відома присутніх довели освітяни Олександр Правосуд, Вікторія Колейко та заступник директора з виховної роботи загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 2 Тетяна Сизенцова.

Захід завершився ушануванням воїнів, які загинули за незалежність України, покладанням квітів до пам’ятного знака воїнам АТО.


За інформацією Прилуцького краєзнавчого музею імені Василя Маслова

Останні новини Чернігівщини

"Чернігів стародавній": географія відвідувачів розширюється 10:22

Поступово збільшується потік відвідувачів у музейні об’єкти Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Розширюється і їх географія.

Більше 73 мільйонів гривень дитячих коштів стягнуто на Чернігівщині

Більше 73 мільйонів гривень дитячих коштів стягнуто на Чернігівщині 09:45

Деякі боржники зневажливо ставляться до обов’язку сплачувати аліменти, а інколий навмисно приховують правдиву інформацію про розмір своїх доходів та місце проживання.

Бібліотекам у Чернігові передали нові видання Інституту національної пам’яті

Бібліотекам у Чернігові передали нові видання Інституту національної пам’яті 09:37

11 червня бібліотеки Чернігова отримали нові видання Українського інституту національної пам’яті.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:06

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 14 червня травня по 8:00 15 червня 2021 року.

Олександр Кодола про важливі соціально-економічні проекти для розвитку Ніжина

Олександр Кодола про важливі соціально-економічні проекти для розвитку Ніжина 08:50

14 червня відбулася щотижнева оперативна нарада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини