Волонтер Корпусу Миру Кайл Колд: "Реформа місцевого самоврядування - це величезний прорив для України"
Про можливості реалізації власних ідей, допомогу громадам та соціальний контракт – останній публічний виступ волонтера Корпусу Миру США Кайла Колда в Чернігові – в форматі тематичної зустрічі в Чернігівському центрі розвитку місцевого самоврядування.
Протягом дворічного перебування в Україні та роботи в громадській організації «Сіверський інститут регіональних досліджень» Кайл встиг відвідати чимало громад Чернігівської області, провести безліч дискусій, круглих столів, розмовних клубів тощо. Серед цільової аудиторії – студенти та викладачі, представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування, громадськості, державні службовці. Серед залучених організацій: Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації, Обласна універсальна наукова бібліотека імені В.Г.Короленка, Чернігівська міська та Сосницька селищна ради. Діяльність волонтера в Україні здійснювалася в рамках проекту Розвитку громад.
«Дуже важливо говорити з людьми, підтримувати їх. Насправді в Україні люди набагато більш доброзичливі та готові допомагати один одному», – розповів волонтер свої враження.
Символічно, що свою останню публічну зустріч в м.Чернігів волонтер провів саме в Чернігівському центрі розвитку місцевого самоврядування. Адже в 2017 році одним з основних напрямів роботи волонтера стала реалізація проекту «Спільний розвиток для публічного сектору». В його рамках проведено семінари-тренінги на тему «Процес децентралізації та спільний розвиток території». 8 з них – в громадах Чернігівської області, які на той розпочали процес об’єднання, а нині його успішно завершили.
Семінари спрямовувалися на комунікацію, інформування стосовно децентралізації, а також основних понять розвитку територій, сприйняття спільного розвитку та спільних проблем, оцінки і визначення пріоритетів, співвідношення базової інфраструктури територій та розвитку.
«Реформа місцевого самоврядування – це величезний прорив для України. Адже люди часто не знають як робити і чекають вказівок щодо того, що робити. Коли українці почнуть брати на себе відповідальність і поважати один одного це і є соціальний контракт, побудова спроможного суспільства», – зазначив Кайл Колд. Хлопець додав, що в Україні і Сполучених Штатах Америки проблеми в суспільстві схожі.
Спілкуючись з громадами та підсумовуючи свою дворічну діяльність в Чернігові Кайл Колд наголосив на важливості реалізації громадських ініціатив, необхідності спільного вирішення проблем громади, стратегічного планування та побажав українським громадам успіху в цьому напрямі.
Останні новини Чернігівщини
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 16:18
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв
На Прилуччині поліцейські викрили схему незаконного видобутку корисних копалин та повідомили про підозру посадовиці комунального підприємства 16:16
Слідчі Прилуцького районного відділу поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили протиправну діяльність посадовиці комунального підприємства, яка організувала незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.
Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини» 16:14
У лютому цього року в регіоні стартував проєкт «Молодіжна візія Чернігівщини» – дослідження участі молоді в прийнятті рішень у громадах.
«Армія відновлення» 16:12
Протягом січня-березня 2026 року службою зайнятості на Чернігівщині видано 2425 направлень на суспільно корисні роботи для понад 900 громадян області. Люди працюють за строковими трудовими договорами. На оплату їх праці спрямовано 15 млн гривень.
Медична допомога постраждалим від аварії на ЧАЕС – у діалозі з медиками і громадськістю 15:03
У Чернігівській ОВА говорили про доступність медичної допомоги для людей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.