Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 8 червня, 05:52:39

В області продовжують боротьбу з АЧС

11.10.2017   08:19Агенцiя

Минулого місяця вірус африканської чуми свиней виявлено у приватному господарстві Корюківки.

На початку жовтня спалах АЧС також зафіксовано у фермерському господарстві «Колос» (селище Куликівка). Тут оперативно вже проведені профілактичні заходи, визначені зони захисту та зони нагляду. На в’їзді/виїзді до свинокомплексу встановлений карантинно-поліцейський пост, забезпечено знезараження транспорту та взуття людей тощо. У зоні захисту в господарствах усіх форм власності проведений загальний облік свинопоголів’я.

Як не допустити розповсюдження вірусу, обговорили вчора, 9 жовтня, під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при ОДА. Провела засідання в.о. першого заступника голови Чернігівської облдержадміністрації Юлія Свириденко. Участь у заході взяв директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби України Борис Кобаль.

— Присутні мають розуміти всю важливість справи. Звичайно, біобезпека на першому місці. Але необхідно думати, як відновити бізнес та убезпечити господарства в майбутньому, — наголосила Юлія Свириденко.

Так, з моменту фіксації першого спалаху АЧС на території України збитки вітчизняного свинарства від поширення вірусу склали близько 200 мільйонів гривень. У Чернігівській області на сьогодні за знищених тварин у зв’язку із захворюванням відшкодовано понад мільйон гривень.

Як зазначив Борис Кобаль, динаміка поширення африканської чуми свиней в Україні, в тому числі й на Чернігівщині, є загрозливою: на сьогодні в Україні зареєстровано 266 випадків, з яких 224 серед домашніх та 40 серед диких тварин.

Серед найпоширеніших причин розповсюдження вірусу — торгівля живими тваринами та сировиною на стихійних ринках; недотримання заходів біобезпеки в особистих підсобних господарствах громадян та на дрібних спеціалізованих підприємствах; затримки із виділенням і виплатою коштів за вилучене та знищене поголів'я; низький рівень фінансування програм активного та пасивного моніторингу тощо.

Варто зазначити, що на всій території України проводяться заходи з попередження та ліквідації АЧС.

— Ще раз наголошую на чіткому виконанні завдань, визначених перед керівниками підприємств, установ і організацій, робота яких пов’язана з недопущенням і ліквідацією АЧС. Окрему увагу звертаю на проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення. Люди мають розуміти, що захистити від збитків своє господарство можна лише дбаючи про його безпеку, — підсумувала Юлія Свириденко.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

 Міжнародний комітет Червоного Хреста підбиває підсумки роботи на Чернігівщині та планує подальшу співпрацю

Міжнародний комітет Червоного Хреста підбиває підсумки роботи на Чернігівщині та планує подальшу співпрацю 11:07

Упродовж декількох днів в області працювала делегація Міжнародного комітету Червоного Хреста (далі – МКЧХ). До роботи долучилися також представники міністерств закордонних справ європейських країн, зокрема Польщі, Чехії, Латвії, Литви та Естонії.

Надзвичайні події в області за останню добу 11:04

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

22 травня: цей день в Україні і світі 08:36

День 1549 Російська агресія - Day 1549 Russian aggression

 У Киїнському ліцеї завершився капітальний ремонт за підтримки Бельгії

У Киїнському ліцеї завершився капітальний ремонт за підтримки Бельгії 17:22

У Киїнському ліцеї імені Костянтина Светенка завершився капітальний ремонт – комплексна енергоефективна модернізація будівлі.

За участі «Ковальської» у Чернігові встановили сертифіковане мобільне укриття 13:20

У Чернігові на вулиці Береговій встановили мобільне укриття за участі промислово-будівельної групи «Ковальська». Захисна споруда призначена для тимчасового укриття людей під час повітряних тривог у місцях їх масового перебування.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини