Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 16 червня, 00:59:59

Телефільм "Українські голови в Баварії": як використати німецький досвід самоврядування

12.10.2016   09:06Агенцiя

З нагоди Європейського тижня місцевої демократії у прес-клубі «Ділове слово» 11 жовтня, презентували друковане видання, а також телефільм «Українські голови в Баварії».

У матеріалах, підготовлених Сіверським інститутом регіональних досліджень та Сіверським центром післядипломної освіти за сприяння фонду Ганса Зайделя, мова йде про інформаційно-освітній візит міських та селищних голів із Чернігівської області до німецького міста Кемптен.

Безпосередні учасники цього візиту ділилися враженнями від побаченого у Баварії. Головне, на чому акцентували увагу, – той досвід місцевого самоврядування, який можна використати у наших реаліях.

Директор центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко, презентуючи телефільм, коротко анонсував всі вісім його частин. Матеріали логічно вибудувані так, щоб ознайомити із Кемптеном, приділяючи увагу ключовим напрямам діяльності органів місцевого самоврядування міста.

Так, у відеоматеріалах відображено, як у невеликому шестидесятитисячному місті дбають про його благоустрій та екологію, розвивають будівництво і відновлювальні джерела енергії. Акцент також – на збереженні та використанні історико-культурної спадщини, роботі місцевої влади з молоддю. Остання ж частина фільму – свого роду дискусія щодо переваг місцевого самоврядування.

Як наголосив Володимир Бойко, це не комерційний, а просвітницький проект. Фільм підтримано Держкомтелерадіо, є домовленість із дев’яти телеканалами щодо його трансляції. Тож корисний досвід розвитку місцевих громад Німеччини зможуть побачити не лише мешканці Чернігівщини. Відео демонструватимуть і в Івано-Франківську, і в Черкасах, Львові та інших містах України. Це особливо корисно у нинішніх умовах, коли триває реформа децентралізації і створюються об’єднані територіальні громади, які мають більше повноважень і ресурсів для свого розвитку.

У виступах виконавчого директора регіонального відділення Асоціації міст України Федора Фесюна, Михайло-Коцюбинського селищного голови Миколи Завального, Семенівського міського голови Олександра Бичкова та директора Сновського історичного музею Валентини Москаленко прозвучали не лише враження від боварської моделі самоврядування. Всі поділилися конкретними справами на користь своїх громад, які вже встигли реалізувати після освітнього візиту. А це впровадження програм з освітлення, енергозбереження, реалізація комплексу заходів для самореалізації молоді та інші проекти.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 9 нових випадків COVID-19

Виявлено 9 нових випадків COVID-19 17:15

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 15 червня в області зафіксовано 9 нових випадків COVID-19.

У Чернігові стартувала перша дитяча літературна школа

У Чернігові стартувала перша дитяча літературна школа "Кошлатий Борушко" 15:03

З 14 по 22 червня при центральній міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського працюватиме дитяча літературна школа «Кошлатий Борушко».

На початок червня в області налічувалося 12,8 тисячі безробітних – на 27 % менше, ніж рік тому

На початок червня в області налічувалося 12,8 тисячі безробітних – на 27 % менше, ніж рік тому 14:56

Про це повідомляє Чернігівський обласний центр зайнятості. При цьому на кожне вільне робоче місце претендувало 12 осіб проти 27 торік.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 14:46

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

"Чернігів стародавній": географія відвідувачів розширюється 10:22

Поступово збільшується потік відвідувачів у музейні об’єкти Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Розширюється і їх географія.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини