Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 22:39:17

Як попередити ВІЛ та туберкульоз, радилися медичні працівники, посадовці та представники громадськості

16.05.2016   13:19Агенцiя

Про попередження ВІЛ/СНІДу та туберкульозу в області, зокрема надання інтегрованих послуг у сфері ВІЛ-інфекції та туберкульозу мешканцям Прилук, говорили 13 травня під час виїзного розширеного засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Крім постійних членів цієї ради, до участі у засіданні долучилися керівники Прилуцької міської ради, Варвинської, Прилуцької, Срібнянської, Талалаївської райдержадміністрацій, члени відповідних міської та районних рад з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Засіданню передував моніторинговий візит обласних спеціалістів до медичних закладів Прилук, який відбувся 25 березня. Зважаючи на досить складну ситуацію в місті щодо ВІЛ та туберкульозу, фахівці детально вивчали медичну складову протидії цим хворобам, аналізували роботу Центру первинної медико-санітарної допомоги, Прилуцьких протитуберкульозного, наркологічного, шкірно-венерологічного диспансерів.

Тож безпосередньо перед засіданням ради заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова відвідала ці медичні установи. Також вона ознайомилася з роботою кабінету «Довіра» та рентгенологічного відділення Прилуцької центральної міської лікарні. Побувала і в Прилуцькій районній лікарні. Виступаючи перед учасниками засідання, Наталія Романова акцентувала увагу на важливості здійснення як лікувальних, так і профілактичних заходів. На її переконання, ефективно допомогти людям попередити хвороби можна лише об’єднавши зусилля всіх причетних – і медичних працівників, і вчителів, працівників соціальних установ, громадських та конфесійних організацій.

– Хвороби легше попередити, ніж лікувати. Від того, наскільки методично правильно буде організована профілактична робота, залежить результат, ціна якого – здоров’я і життя людини, – зазначила заступник голови – керівник апарату ОДА. Також вона наголосила на необхідності посилення співпраці задля отримання позитивних результатів роботи.

Начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш окреслив загальну ситуацію щодо ВІЛ та туберкульозу в області. Він зазначив, що внаслідок проведених організаційних, лікувально-профілактичних та протиепідемічних заходів у цілому епідемія ВІЛ-інфекції/СНІДу має ознаки стабілізації. Так, зокрема, в останні роки спостерігається стала тенденція до зниження захворювань на ВІЛ у віковій групі до 25-30 років. Це може свідчити про зміну поведінки молоді на менш ризиковану. Відмічається також стабілізація деяких провідних епідемічних показників з туберкульозу.

Як повідомив Петро Гармаш, серйозну загрозу становить поширення мультирезистентного (хіміостійкого) туберкульозу. Це зумовлено самовільним переривання лікування хворими. За даними Всеукраїнської організації охорони здоров’я, в Україні мультирезистентний туберкульоз мають 16% хворих, яким вперше встановили діагноз туберкульозу, та 44% хворих із рецидивом захворювання. На переконання керівника профільного Департаменту, успішності у боротьбі із цією хворобою, яка є не лише медичною, а й соціальною, може бути досягнуто у разі комплексного проведення профілактичних, протиепідемічних, а також соціальних і освітніх заходів.

До обговорення питань порядку денного засідання доєдналися керівники медичних установ, відповідних структурних підрозділів ОДА та Прилуцької міської ради, представники громадських організацій.

Засідання ради приурочили до Всесвітнього Дня пам’яті померлих від СНІДу, який відзначався 15 травня. Тож на тематичній прес-конференції, що пройшла в Прилуцькій міській раді, говорили про необхідність привернення уваги громадян до проблеми ВІЛ/СНІДу, комплексної профілактики цього захворювання. Наголошували на толерантному відношенні до людей із ВІЛ-статусом, їх соціальному захисті.

Під час візиту до Прилук Наталія Романова також ознайомилася з роботою Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, Прилуцького спеціалізованого будинку дитини «Надія», Центру творчості дітей та юнацтва. Побачила, як працює пересувна мобільна амбулаторія обласної громадської організації «Відродження нації».

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.