Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 червня, 11:23:59

Громадські роботи… з користю для громади

19.01.2016   11:59Агенцiя

При нестачі вільних робочих місць дуже важливим стає залучення безробітних до громадських та інших робіт тимчасового характеру, участь у яких сприяє пом’якшенню соціальної напруженості, підвищенню мотивації людей до праці.

Крім того, це одна з дієвих форм матеріальної підтримки населення, а нерідко – ще й шанс закріпитися на робочому місці.

Сьогодні Чернігівський ОЦЗ розрізняє 2 види робіт тимчасового характеру. Громадські роботи, а це суспільно-корисні роботи в інтересах громади, які організовуються місцевими державними адміністраціями, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад за участю служби зайнятості, та фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Роботи ж тимчасового характеру організовуються та фінансуються роботодавцями та з інших не заборонених законодавством джерел.

З особами, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, укладаються строкові трудові договори, вносять записи до трудових книжок, на них поширюються державні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю. Оплата праці за виконання робіт не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати.

В області торік до тимчасової зайнятості було залучено 7,8 тис. безробітних. Традиційними вже стали роботи по благоустрою населених пунктів, у сільському та лісовому господарствах. Так, у минулому році більше 5 тис. безробітних громадян працювали на громадських роботах по впорядкуванню територій, кладовищ, меморіалів, займалися вирубкою, розчисткою, прибиранням та утриманням в належному стані придорожніх смуг, зупинок громадського транспорту та іншими соціально орієнтованими роботами. Майже 3 тис. осіб були залучені до робіт тимчасового характеру у сільському та лісовому господарствах, у переробній промисловості тощо.

Свого часу силами безробітних відновлювалися історико-культурні пам’ятки Чернігівської області: історико-археологічний комплекс «Древній Любеч» у селищі Любеч  Ріпкинського району, парк ім. Лизогуба у селі Седнів Чернігівського району, будинок Святого Лаврентія у Чернігові тощо.
Минулого року перелік громадських робіт, які організовує державна служба зайнятості, поповнився ще одним видом – безробітні тимчасово працювали в органах соціального захисту, допомагали громадянам оформити житлові субсидії. До таких робіт в області було залучено 281 безробітну особу, половина з яких - в м. Чернігові.

Загалом на організацію громадських робіт в області у 2015 році профінансовано близько 4 млн. грн. Зокрема, з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття витрачено 2047,7 тис. грн., витрати  ж  місцевих бюджетів склали 1928,9 тис. грн.

Останні новини Чернігівщини

Вшанували пам'ять жертв Другої світової війни

Вшанували пам'ять жертв Другої світової війни 11:03

22 червня у сквері ім. Попудренка відбулось урочисте покладання квітів з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.

Розпочато набір до участі в таборі молодіжного активу

Розпочато набір до участі в таборі молодіжного активу "Перехрестя-Юнь-2021" 09:44

Управління у справах сім’ї, молоді та спорту запрошує активну молодь Чернігова (учнів 9-11 класів) до участі в таборі молодіжного активу «Перстя-Юнь-2021».

За два дні роботи пункту масової вакцинації в Чернігові щепилася 531 людина

За два дні роботи пункту масової вакцинації в Чернігові щепилася 531 людина 09:40

Про це повідомив секретар міської ради Олександр Ломако.

Скільки чернігівців віддало майно у заставу?

Скільки чернігівців віддало майно у заставу? 09:22

Укладаючи договір, сторони бажають мінімізувати ризик невиконання його умов.

"Єдиною родиною" у Прилуках вшанували пам'ять загиблих захисників України 09:01

20 червня Прилуччина гостинно зустрічала родини українських Героїв, загиблих в зоні проведення АТО/ООС. Як і традиційно, дану зустріч ініціювала ГО «Єдина родина Чернігівщини» під гаслом «Біда не зламала, біда – об’єднала!».