Міліціонери у місцевого жителя вилучили бойову гранату
Під час несення служби з охорони громадського порядку в місті Прилуки інспектори патрульної служби Прилуцького МВ УМВС України в Чернігівській області зупинили місцевого жителя, в якого виявили та вилучили бойову гранату.
Кожного дня правоохоронці перед заступанням на службу проходять інструктаж, на якому їм доводяться правила поведінки в тій чи іншій ситуації. Цього разу охорона громадського порядку не минулася без пригод.
Патрулюючи вулиці Прилук, біля однієї з багатоповерхівок правоохоронці помітили підозрілого чоловіка, який, при появі міліціонерів, почав помітно нервувати. Після проведення поверхневого огляду, у правій кишені його куртки було виявлено металевий предмет, зовні схожий на гранату.
Міліціонери негайно доповіли в чергову частину Прилуцького МВ УМВС. На місце події було направлено слідчо-оперативну групу та працівників вибухо-технічної служби науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС в Чернігівській області.
Перевіркою встановлено, що господарем даної речі є 34-річний прилучанин неслов'янської зовнішності, який раніше до кримінальної відповідальності не притягувався. В ході подальшої перевірки встановлено, що граната марки РГД-5 з вкрученим запалом є бойовою. Небезпечна знахідка направлена на дослідження до НДЕКЦ області.
Наразі правоохоронці встановлюють походження та призначення даної гранати. Відомості про дану подію внесені до Єдиного Реєстру Досудових Розслідувань за частиною 1 статті 263 Кримінального Кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк аж 7 років.
Проводиться досудове розслідування.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 10:48
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.
СБУ та Нацполіція ліквідували міжрегіональне наркоугруповання, яке збувало психотропи у трьох регіонах України 10:37
Служба безпеки спільно з Національною поліцією викрили та припинили діяльність міжрегіонального наркоугруповання, учасники якого організували збут психотропних речовин через Телеграм-канали та мережу так званих «закладок» у різних регіонах України
На Чернігівщині через російські атаки постраждали мати з дитиною: поліція документує наслідки 10:33
Упродовж доби росіяни продовжували обстрілювати Чернігівську область. Внаслідок атак постраждали двоє мешканців Городнянської громади Чернігівського району, 45-річна жінка та її 13-річна донька
Гуманітарна місія «Проліска» запустила безкоштовний маршрут у Ніжинському районі 10:12
Гуманітарна місія «Проліска» продовжує працювати над тим, щоб мешканці віддалених та постраждалих територій мали доступ до допомоги, послуг і можливості жити гідно навіть у складних умовах.
Стартувало навчання для громад у Школі Безбар’єрних Маршрутів 09:30
За ініціативи Мінрозвитку стартував новий навчальний цикл Школи Безбар’єрних Маршрутів 2026, який реалізує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Японії.