Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 червня, 01:07:27

Місце Леніна посів годинник. ФОТО

03.06.2015   12:12

Центральну площу Варви нині прикрашає годинник, що стоїть на великому постаменті. Прилад був виготовлений практично під вогнем терористів в окутому війною Донбасі. Про це розповіла Варвинський селищний голова Валентина Саверська-Лихошва.

– Кожні 6 годин, починаючи з опівночі, наш годинник у центрі селища грає гімн Варви, – говорить пані мер. – Ми й на сесії наш гімн ставимо. Щоправда, один депутат не встає, сміється і вигукує різні репліки.

За словами селищного голови, ідею з годинником замість Леніна їй підказав водій, якій побачив таке у футбольній трансляції з Бразилії минулого літа. Однак до того селищна рада розглядала інші варіанти пам’ятників, які могли замінити Ілліча.
– Я запропонувала нашого відомого земляка Осипа Боденського, – згадує пані Валентина. – Були варіанти пам’ятника Небесній сотні, Тарасу Шевченку, Нестору-літописцю, бо Варва – літописне містечко. Проте депутати все відхилили, хоча самі й пропонували.
Після цього, влітку минулого року, і з’явився варіант з годинником.
– У Києві нам сказали, що можуть зробити тригранний годинник (який показував би на три боки) але за 40 тисяч, а таких грошей у нас не було, – говорить Валентина Василівна. – По Інтернету знайшли підходящий варіант у Донецьку. Я туди телефоную, війна вже йде повним ходом: вони кажуть, що вже виїжджають. Однак нормальний директор попався, людина виключної порядності. За 10 тисяч вони нам зробили.
Гроші на годинник пані мер позичила у компанії «Дружба Нова», найбільшого сільгоспвиробника району і одного з найбільших в Україні.
– Перерахували ми гроші, а вони вже у Маріуполь переїхали. Ну, думаю, накрився годинник синім полум’ям, – згадує пані мер. – Проте ні: надіслали поштою.
Валентина Василівна підкреслює виняткову порядність виконавця, яка проявилася і кілька місяців потому.
– Коли в Україні перевели час, з’ясувалося, що ми десь у метушні пульт від годинника загубили і «стрілки» перевести не можемо, – говорить пані Валентина. – Зателефонувала тому ж директору, перерахувала йому на картку 250 гривень і наступного дня він вислав нам новий пульт.

http://zemlyaivolya.net/news/mistse_lenina_posiv_godinnik.html

Останні новини Чернігівщини

Оформила доставку товару, а натомість втратила 80 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян бути обачними під час торгових операцій в Інтернеті 10:37

Поліцейські застерігають мешканців Чернігівщини від шахрайств в Інтернеті під час купівлі-продажу товарів.

Понад 68 тисяч ВПО зареєстровано в регіоні: найбільше переселенців – в Чернігівському районі 10:35

Щоб всебічно забезпечити їх права та інтереси, соціальний захист, працевлаштування, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги в області майже рік діє Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при ОДА.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:32

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

18 червня: цей день в Україні і світі

18 червня: цей день в Україні і світі 10:30

ДЕНЬ 846 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 846 RUSSIAN AGRESSION

 Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії

Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії 12:04

Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На Чернігівщині наразі налічується близько 5 тисяч офіційних безробітних. Серед них 77,5 % жінок. На початок червня у базі даних служби зайнятості налічувалось 799 вакансій, на кожну з яких було 6 претендентів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини