Прокуратура "відриває" "фірми-присоски" від комунальних підприємств
Прокуратурою в рамках зареєстрованого кримінального провадження перевіряється причетність посадових осіб Прилуцької міської ради до фактів розтрати коштів за посередництва комунального підприємства «Прилукижитлобуд».
![](/uploads/71-m.jpg)
Це комунальне підприємство, позбавляючи робочих місць своїх працівників, діючи з порушенням свого статуту та вимог законодавства, організувало діяльність так, що значні кошти, які надходили йому від споживачів житлово-комунальних послуг, діставалися приватним фірмам-«присоскам». У той же час, роботи належним чином не виконувались.
У кримінальному провадженні наразі тривають слідчі дії.
Одночасно прокуратурою, яка виступила в інтересах територіальної громади м. Прилуки, в судовому порядку вже визнано недійсним один з договорів, на підставі якого це відбувалось — про надання послуг із прибирання прибудинкової території.
Позов прокурора було пред’явлено після виявлення фактів того, що угоду укладено в обхід вимог законодавства. За законом, при здійсненні закупівель за бюджетні кошти на суму понад 100 тис. грн. постачальник (або надавач послуги) має обиратись тільки на конкурсній основі. У даному випадку тільки за два місяці минулого року на витрати приватного підприємства з місцевого бюджету перераховано майже 300 тис. грн. Але тендер — не проводився.
Окрім того, в порушення статуту комунального підприємства, його власник — Прилуцька міська рада — не надавав йому згоди на укладення договору з іншим виконавцем послуг.
Що ж до самого приватного підприємства, то воно було створено за місяць до укладення угоди за рахунок статутного капіталу в розмірі 1 тис.грн та за наявності всього лиш одного працівника у штатному розкладі.
Переконавшись у тому, що дану угоду укладено в порушення Законів України «Про здійснення державних закупівель» та «Про житлово-комунальні послуги», господарський суд рішенням від 16 лютого задовольнив позовні вимоги прокурора.
Крапку в ситуації не поставлено: надалі в рамках зареєстрованого кримінального провадження проводиться фінансова перевірка, яка визначить розмір збитків, завданих підприємству внаслідок незаконно укладених договорів.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.