Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 14 червня, 03:07:12

Більше сотні громадських активістів з’їхалися до Чернігова на всеукраїнський Форум

27.01.2015   17:13Агенцiя

24-25 січня у Чернігові відбувся Всеукраїнський форум «Від ідеї до успіху: місцеві ініціативи змінюють життя українських громад» організований мережею «Громадські ініціативи України» разом з партнерами.

На участь в Форумі подали свої заявки близько 300 представників громадських організацій з усієї України. Шляхом конкурсного відбору до участі в заході були запрошені 100 осіб. В цьому році Форум відбувся вже вдруге і зібрав представників локальних громадських організацій з невеликих міст та сіл нашої країни.

Відкрився Форум панельною дискусією про роль і місце громадських організацій в новій Україні за участі Мартини Міхалік з Фонду Освіта для демократії(Варшава) та Андрія Когута – представника Української національної платформи Форуму громадянського суспільства східного партнерства(Київ).

Простір Форуму був спланований як великий комунікаційний майданчик, тож робота учасників продовжилася в тематичних групах де кожен міг виказати свою думку за напрямками: волонтерський рух в Україні, роль громадських організацій у реформах на місцевому рівні та зміни системи влади, розвиток неформальної освіти та участі НГО у міжсекторальній співпраці.

Форум вмістив в себе 14 майстер – класів на яких самі учасники ділилися своїм практичним досвідом реалізації проектів у найрізноманітніших сферах громадського життя. Можна виділити кілька блоків майстер-класів – це ініціативи покликані на вирішення проблем громадянського протистояння, нові методи освіти, участь громадян у політиці на місцевому рівні, громадянська журналістика та розвиток громад.

Під час вечірньої програми учасники форуму говорили про Крим. Як зараз живеться кримчанам, що лишилися на півострові? які проблеми в тих, хто виїхав? І головне - що можуть зробити громадські діячі з різних куточків України, щоб підтримати звязки з Кримом? Центр "Топ-Кая" та мистецька агенція АртПоле навели приклади простих ініціатив - стенди та круглі столи у бібліотеках Олександрійсього району, день кримчанина в Рівному, збірка кримсько-кіровоградської поезії, підбірки інтерв'ю з переселенцями в Дніпропетровську, фотовиставки, інші культурні та мистецькі події, присвячені Криму.

Частина учасників форуму зголосилися продовжувати або започатковувати подібні ініціативи та долучатися таким чином до певернення та інтеграції півострова.

Другий день Форуму був присвячений презентаціям. Це і грантові та проектні можливості для НГО цього року, а також громадські організації презентували свої друковані видання на тему змін в місцевих громадах, адвокаційних кампаній в містах, екологічні та дитячі видання.

Однією з «родзинок» Форуму стало відзначення та нагородження дипломами і цінними призами переможців всеукраїнського конкурсу «Краща громадська ініціатива України ‘14». В цьому році ними стали:
• В номінації краща ініціатива у сфері екології та охорони навколишнього середовища – Благодійний Фонд “Щаслива лапа” з ініціативою «Прилаштування безпритульних собак».
• В номінації краща ініціатива у сфері волонтерства – Теплицький районний спортивно-туристичний клуб «Оріон» (Вінницька область) з ініціативою «Зробимо у дитячому садочку казку»
• В номінації краща ініціатива у сфері в сфері захисту та представлення інтересів Євромайдан SOS — з ініціативою Євромайдан SOS
• В номінації краща ініціатива у сфері роботи з дітьми та молоддю - штаб учнівського самоуправління ГО «Комфорт» при Доманівській ЗОШ №2 з ініціативою «Твори добро».
• В номінації краща ініціатива у сфері місцевого розвитку Вознесенська міська громадська організація «Агентство економічного розвитку» з ініціативою «Створення Револьверного фонду підтримки ОСББ та ЖБК»
• В номінації краща ініціатива у сфері культури Центр інформаційних досліджень «Меридіан» з ініціативою «Пасхальний десант».

Крім того журі конкурсу, що працювало по окремих номінаціях, визначило спеціальні відзнаки для таких ініціатив:
«Культурна родина - читаюча дитина!» - Корюківська міська молодіжна громадська організація «Альтернатива»;
«Біблотека як платформа для культурного розвитку сільської молоді» - БРО ХОМГО «Молодіжний центр регіонального розвитку»
«Арт-Вітамін» - Благодійний Фонд «Забота»
 

Останні новини Чернігівщини

10 найцікавіших традиційних українських напоїв 17:23

Українських національних напоїв за старими народними рецептами налічується безліч. Роблячи огляд кожного з них, можна скласти цілу енциклопедію.

Гороскоп на наступний тиждень з 14 по 20 червня

Гороскоп на наступний тиждень з 14 по 20 червня 17:20

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 14 по 20 червня 2021 року.

13 червня - День працівників текстильної і легкої промисловості

13 червня - День працівників текстильної і легкої промисловості 12:08

Це свято, що існує вже більше 25 років, було засноване Указом Президії Верховної Ради СРСР від 01.10.80 г. «Про святкові і пам’ятні дні».