Вже не за гречку "купують" виборців - за торти
Чим ближче до виборів у Верховну Раду України чернігівські правоохоронці виявляють все більше агітаторів, які, агітуючи електорат за певного депутата, пропонують їм так звані «продуктові набори». І не тільки.
Напевно, вже відійшла в минуле агітація виборців гречкою, макаронами, олією. Працівники ж передвиборного штабу одного зі столичних кандидатів у народні депутати, який балотується на території нашої області, пішли дещо далі: вирішили «підсолодити» їм життя перед виборами. І для того, щоб вони «правильно» проголосували, безкоштовно роздавали людям торти і, навіть, свічки.
Тільки вчора, наприклад, таке «щастя привалило» жителям сіл Конотоп, Моложава, Вихвостів та Ільмівка Городнянського району. А в Семенівському районі все від того ж кандидата в народні депутати невідомі люди безкоштовно роздавали жителям сіл Леонівна та Жадове пакунки з продуктами харчування, куди, зокрема, входили чай та різноманітні солодощі.
Всі жителі цих населених пунктів отримали ці «передвиборні гостинці», які, до речі, на мові Кримінального кодексу України називаються підкупом виборців, а чи тільки деякі, а також хто саме їх роздавав і скільки — всі ці факти з’ясовують правоохоронні органи. Наразі порушено кримінальні провадження за ч.1 статті 157 КК України (перешкоджання насильством, обманом, погрозами, підкупом або іншим чином вільному здійсненню громадянином права обирати і бути обраним Президентом України, народним депутатом України…, депутатом місцевої ради або сільським, селищним, міським головою, вести передвиборну агітацію) — карається обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на строк від двох до чотирьох років
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.