Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 08:07:11

Посол Королівства Норвегії приїхав на Чернігівщину без кортежа

08.08.2014   12:08Агенцiя

Про те, що 1 серпня у Борзнянському з приватним візитом побуває пан Ойвінд Нордслеттен, перший Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегії в Україні, редакція "Вісті Борзнянщини" дізналася випадково.

Вирішили дізнатися більше про такого видатного гостя. І знайшли ось яку інформацію про скандинавського дипломата. З 1992 по 1996 рік він був послом Королівства Норвегія на Україні і в Білорусії з постійним місцем перебування в Києві.

До речі, це був перший закордонний посол, який привітався з тодішнім очільником зовнішньополітичного відомства України Геннадієм Удовенком українською мовою. Із 1996 по 1997 рік пан Ойвінд очолював відділ преси, інформації та культури Міністерства закордонних справ Норвегії в Осло. З серпня 1997 року займав пост відповідального співробітника апарату при прем’єр-міністрі країни, працював в секторі міжнародних зв’язків. З 2000 по 2008 рік  Ойвінд Нордслеттен був Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Норвегія в Росії, потім очолював консульство Норвегії у Мурманську. Як більшість норвежців, він любить лижні прогулянки, і навіть ходив на лижах через Байкал. А ще він – затятий рибалка, любить оперу і театр, знає напам’ять багато пісень Володимира Висоцького, а в середовищі музикантів носить титул «друг джазу».

Ми думали що таку поважну особу супроводжуватиме принаймні кортеж із «мигалками» та ціла купа охоронців. Але 70-річний дипломат прихав на Борзнянщину… електропотягом, і ніякої свити за собою не привіз: ні референтів, ні «секюріті», ні журналістів. Економлять, знаєте, в Європі на таких речах, якщо візит не офіційний.

У Плисках королівського посланця зустріли директор ПП «Артанія-Агро» В’ячеслав Лещинський та власник підприємства, норвежець Кхель Магнус Холан. Вони, власне, і запросили пана Ойвінда на Борзнянщину.

– Нічого дивного, що посол приїхав не на автомобілі, він і на роботу в Осло добирається велосипедом. Так у них заведено, – каже В’ячеслав Валентинович.

Спочатку 70-річний дипломат ознайомився з роботою «Артанії-Агро» у Кинашівці. Панові Ойвінду, який народився у сільській родині на південному заході Норвегії, було цікаво поспілкуватися про особливості ведення сільського господарства в Україні не тільки зі своїм земляком, а й з простими українцями.біля трактора

Мовного бар’єру  для дипломата не існувало, адже він отримав гарну філологічну освіту в університеті в Осло і вільно володіє 16 (!) мовами, у тому числі й українською.

Побачивши, скільки лелек ходить слідом за комбайном,  дипломат став розпитувати про місцеву флору і фауну і зокрема про цих птахів. Після пояснень механізаторів  у лексиконі посла з’явилися нові слова: «гайстер» і «чорногуз».

Пан Нордслеттен також побував у гостях у родини Стрішних і побачив, які картини робить проста українська жінка з пластикових кришечок. Дізнавшись, що в них на вулиці такі гості, інший сусід пригостив норвежців яблуками й абрикосами.

– Це найсмачніші абрикоси в світі, – задоволено сказав Ойвінд Нордслеттен, дякуючи за смачні гостинці. – А ваші люди дуже гостинні.

Цікаво було дізнатися поважному гостю і про історію краю, в якому йому доводилося побувати, про відомих людей краю.

Також пан посол відвідав редакцію газети «Вісті Борзнянщини».

Андрій ДОНЧЕНКО.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини