Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 жовтня, 16:06:55

Використання стратегічної інформації у плануванні відповіді на епідемію віл-інфекції у Чернігівській області

17.10.2013   12:44Агенцiя

Розпочалася дводенна робоча зустріч організацій-партнерів проекту USAID "RESPOND" у Чернігівській області, присвячена використанню стратегічної інформації на регіональному рівні для прийняття рішень у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу.

В рамках зустрічі проводиться тренінг з використання стратегічної інформації для прийняття рішень. Серед учасників зустрічі - головний лікар Чернігівського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Микола Дейкун, керівник міжсекторальної робочої групи при обласній раді з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Ніна Товчига, члени Чернігівської обласної координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу, представники неурядових організацій та інших зацікавлених сторін. Отримані в ході тренінгу знання і навички будуть застосовані для розробки регіональної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-1018 рр. Наприкінці зустрічі Координаційній раді з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу буде запропоновано підготувати концепції заявок на отримання гранту від проекту USAID «RESPOND», використовуючи методи, опановані під час тренінгу.

 «Основна ідея використання стратегічної інформації для прийняття рішень полягає в тому, що в основі прийняття рішення повинні лежати дані або стратегічна інформація. Якщо рішення базується на достовірних даних, то це покращує якість прийнятого рішення та має позитивні наслідки для розвитку системи охорони здоров’я». – прокоментувала фахівець стратегічної інформації проекту USAID “RESPOND” Інна Шваб.

Ознайомлення з процесом, який призводить до прийняття рішень, а отже – і до покращення результатів роботи системи охорони здоров’я, відбувалося під час огляду таких питань, як «Основи підходу використання інформації для прийняття рішень», «Аналіз зацікавлених сторін для процесу прийняття рішень», «Визначення потреби в даних та потенційних джерел інформації», «Картування послуг як джерело даних для прийняття рішень: результати картування в Чернігівській області», «Аналіз та інтерпретація даних для прийняття рішень».

 «Ми запросили як управлінців, так і громадські організації, оскільки ці навички допоможуть не тільки приймати зважені рішення, а й ефективно залучати ресурси, проводити адвокаційну діяльність». – зазначила Олеся Гальчинська, менеджер з розбудови потенціалу та організаційного розвитку.

Проект  USAID “RESPOND”, метою якого є зниження темпів розповсюдження ВІЛ-інфекції серед представників груп найвищого ризику в Україні, восени поточного року проводить такі зустрічі і в інших партнерських регіонах: Дніпропетровській, Львівській, Миколаївській та Одеській областях. У регіонах, де проект почав працювати нещодавно – Полтавській, Черкаській та Запорізькій областях – на початку 2014 р. будуть проведені зустрічі партнерів проекту, присвячені формуванню спільного бачення відповіді епідемії ВІЛ-інфекції.

Останні новини Чернігівщини

З 1 вересня у Чернігові на COVID-19 захворіли 2362 людей, з них тільки 114 були вакциновані

З 1 вересня у Чернігові на COVID-19 захворіли 2362 людей, з них тільки 114 були вакциновані 15:35

У Чернігові за минулий тиждень на коронавірусну інфекцію захворіли 665 осіб, одужали 294, госпіталізували 153, виписали з лікарні 101. На жаль, померли 15 людей. Завантаженість ліжок хворими на коронавірус на сьогодні складає 93,2%, це 275 осіб.

У Чернігові дату початку осінніх шкільних канікул оголосять орієнтовно 21 жовтня 14:23

У Чернігові канікули у закладах загальної середньої освіти можуть стартувати, як і планували, з 25 жовтня. Хоча є пропозиція, зважаючи на епідситуацію щодо поширення захворюваності на COVID-19, розпочати їх на тиждень пізніше. Про це мова йшла на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді сьогодні, 19 жовтня.

До рятувальників завітали курсанти та студенти Академії Державної пенітенціарної служби

До рятувальників завітали курсанти та студенти Академії Державної пенітенціарної служби 14:03

До Головного управління ДСНС України у Чернігівській області завітали курсанти та студенти Академії Державної пенітенціарної служби.

Гострі кишкові інфекції в дошкільнят. Як запобігти?

Гострі кишкові інфекції в дошкільнят. Як запобігти? 13:56

Гострі кишкові інфекції — одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей. Зазвичай такі хвороби спричиняють бактерії або віруси, що потрапляють в організм людини із зараженою їжею чи забрудненою водою, а також у разі недотримання гігієни рук.

 Чернігівській район: у ставку виявлено тіло потонулого чоловіка

Чернігівській район: у ставку виявлено тіло потонулого чоловіка 13:37

Обставини та причину смерті з’ясовують правоохоронні органи.