Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 травня, 00:31:39

Чемпіони артвідваги

22.01.2013   08:18

П’ятий рік поспіль офіцери 1-ї гвардійської окремої танкової бригади, що в Гончарівському на Чернігівщині, виборюють перемогу на всеармійському конкурсі “Залп-2012”, який проводили офіцери Управління РВіА Сухопутних військ ЗС України на звання кращого артилериста. На цей раз, за результатами трьох етапів конкурсу, перші три місця здобули знову гончарівці.

Капітан Олександр Кириченко, підполковник Анатолій Таранюк, підполковник Олександр Соннік і капітан

Капітан Олександр Кириченко, підполковник Анатолій Таранюк, підполковник Олександр Соннік і капітан

Зокрема, 1-ше дісталось командиру гаубичного самохідного артилерійського дивізіону бригадної артилерійської групи 1-ї окремої танкової бригади підполковнику Анатолію Таранюку, 2-ге – командиру 1-ї реактивної артилерійської батареї капітану Дмитру Сахненко, а 3-тє – командиру 1-ї гаубичної самохідної артилерійської батареї капітану Олександру Кириченко.

З давніх часів гармаші були найголовнішою перевагою будь-якого війська. Вважається, що артилерія – це бог війни. А, за аналогом, можна сказати, що артилерист – це талант від бога. Він повинен добре знати математику, балістику, геофізику і ще дуже багато інших складних речей. Саме такими і є офіцери з 1-ї окремої танкової бригади.

Військову службу підполковник Анатолій Таранюк розпочинав курсантом Васильківського військового авіаційно-технічного училища. А пізніше продовжив навчання в Сумському вищому військовому артилерійському командному училищі, де згодом командував взводом в батальйоні забезпечення навчального процесу.

Після успішного завершення допідготовчих курсів при Сумському військовому виші Анатолій був призначений начальником штабу гаубичного самохідно-артилерійського дивізіону артилерійської бригади, яка дислокувалась в Бердичеві. Тут, під час навчань та тренувань, він отримав чималий досвід. Молодого і перспективного офіцера у 2005 році призначили командиром гаубичного самохідного артилерійського дивізіону 1-ї окремої танкової бригади, що в Гончарівському.

– Секрет успіху на конкурсі “Залп”, на мій погляд, – ділиться підполковник Анатолій Таранюк, – в першу чергу полягає у добрих знаннях з вищої математики, основ правил стрільби і управління вогнем наземної артилерії та теорії вірогідності. Також не менш важлива й індивідуальна робота кожного офіцера, не зупинятись на досягнутому, намагатись постійно удосконалювати свій теоретичний і практичний рівень як артилериста.

Не менше зусиль ніж власній підготовці підполковник Таранюк приділяє й роботі з підлеглими офіцерами й солдатами. Планові заняття, польові виходи та інші заходи в його дивізіоні завжди проходять на високому рівні. Також гарних результатів артилеристи дивізіону досягли і під час табірного збору з бойовою стрільбою. На підсумкових перевірках батареї дивізіону завжди отримують лише тверде “добре”.

Підлеглі підполковника Таранюка – капітани Дмитро Сахненко і Олександр Кириченко не відстають від свого командира. Обидва з сімей офіцерів-артилеристів. У 2005 році вони завершили навчання у Сумському інституті РВіА при Сумському державному університеті, Дмитро на командирському факультеті, а Олександр – розвідувальному. Офіцерську службу хлопці розпочали командирами взводів. За короткий час капітани досягли чималих успіхів і стали одними з кращих офіцерів бригади.

Дмитро розпочав службу в 26-й артилерійській бригаді в Бердичеві. У 2010 році він був призначений командиром взводу – старшим офіцером батареї в танковій бригаді, а вже в 2012 – командиром батареї. Серед захоплень офіцера – важка атлетика, військова історія, а також англійська мова. Свого часу він успішно вивчав її в школі з посиленим вивченням іноземної мови. До речі у 2011 році Дмитро, як один з найбільш підготовлених офіцерів, в рамках Програми міжнародного співробітництва проходив навчання в Сполучених Штатах Америки. Він підвищував свою кваліфікацію в Лінгвістичному інституті МО США і Школі польової артилерії армії США. Результатом успішного навчання Дмитра стало отримання в інституті Диплому з відзнакою, а в школі він став “Почесним випускником” з врученням Золотої медалі.

Олександр комбатом став у 2010 році. До цього обіймав посаду командира взводу управління батареї. У 2005-2007 роках він заочно навчався в сумському інституті розвитку людини “Україна” за спеціальністю “перекладач”. До речі, це не перша перемога Олександра, у 2009 році він здобув перше місце на конкурсі “Залп” серед офіцерів-артилеристів. У вільний час Олександр захоплюється легкою атлетикою, історичною літературою, а також підвищує свої професійні знання.

Серед завдань, які артилеристи вирішували на конкурсі, була розвідка і визначення координат цілей, параметрів для ведення стрільби, питання щодо топогеодезичної, технічної і метеорологічної підготовки, балістики, організації управління вогнем тощо.

Під час вирішення завдань конкурсу роботу з офіцерами – учасниками “Залпу” організовував начальник артилерії бригади підполковник Олександр Соннік. Зокрема, під його керівництвом проводилися заняття з теоретичної підготовки та спільне обговорення методів рішення задач.

Значний досвід практичної роботи артилеристи бригади отримали під час занять на польових виходах, табірному зборі, малому артилерійському полігоні та містечку бойової роботи підрозділів і артилерії, де проводилась підготовка дій щодо управління вогнем. Відповідальним іспитом на професіоналізм для офіцерів-артилеристів стали тактичні навчання з індивідуальними бойовими стрільбами з самохідних артилерійських установок 2С-1 “Гвоздика”, на яких вони добре впоралися зі своїми завданнями.

– Нині перші три призові місця на конкурсі “Залп-2012”, – розповів начальник артилерії бригади підполковник Олександр Соннік, – дістались нашим офіцерам. І мені це дуже приємно, тому що вони, в особливості підполковник Анатолій Таранюк, працьовиті, наполегливі, впевнені у своїх силах, і що найголовніше – професіонали. А загалом, здобуття перших місць на конкурсі серед артилеристів Сухопутних військ Збройних Сил України “Залп” протягом кількох років у нас вже стало доброю традицією і я впевнений, що це не останні наші перемоги.

Останні новини Чернігівщини

Як військовослужбовцю після полону звільнитися з військової служби

Як військовослужбовцю після полону звільнитися з військової служби 16:07

Усі військовослужбовці, які були звільнені з полону та не висловили бажання продовжувати військову службу, мають право на звільнення зі служби, наголошують юристи Українського ветеранського фонду.

Чернігівщина може запропонувати найціннішу співпрацю – можливість здобути унікальний досвід 16:03

На цьому наголосив директор Центру кризових ситуацій та підтримки (CDCS) при МЗС Франції Філіп Лаліо сьогодні під час зустрічі з начальником Чернігівської ОВА В’ячеславом Чаусом. Центр працював із загрозами для цивільного населення під час бойових зіткнень зокрема в Судані та Ємені.

28 травня відбулося засідання 40-ої (позачергової) сесії Чернігівської міської ради VIII скликання 16:01

Участь у ньому взяли 27 депутатів та депутаток. Вони розглянули 19 питань. Засідання розпочалося хвилиною мовчання за всім загиблими внаслідок російсько-української війни, військовими та цивільними.

На Чернігівщині СБУ викрила чотирьох адміністраторів груп, які допомагали громадянам призовного віку уникати мобілізації 15:57

Співробітники Служби безпеки України припинили на Чернігівщині діяльність осіб, які перешкоджали законній діяльності ЗСУ та проводили інформаційно-підривну діяльність на користь ворога.

У Чернігові проведено семінар «Як зберігати пам’ять про війну»

У Чернігові проведено семінар «Як зберігати пам’ять про війну» 11:04

27 травня у Чернігові проведено першій в Україні методичний семінар «Як зберігати пам’ять про війну», який організовано Українським інститутом національної пам’яті та Фондом «Партнерство задля стійкості України».

АНОНСИ ПОДІЙ