Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 17 липня, 18:46:06

Реабілітація без перешкод: у лікарнях Чернігівщини впроваджують сучасні безбар'єрні рішення

17.07.2025   14:04Агенцiя

На сьогодні в Чернігівській області 14 закладів охорони здоров’я мають укладені договори з Національною службою здоров’я України за напрямком реабілітаційної допомоги.

Про це повідомив начальник Управління охорони здоров’я ОДА Андрій Лінник на черговому брифінгу, який відбувся вчора в медійному центрі ОВА.

Серед законтрактованих лікувальних закладів – 6 лікарень в обласному центрі, зокрема Чернігівська обласна та обласна дитяча лікарні, 2 медичні заклади в Прилуках, а також Бахмацька, Ічнянська, Новгород-Сіверська, Корюківська, Менська і Ніжинська лікарні.

    «На сьогоднішній день в закладах охорони здоров’я налічується 370 ліжок для реабілітаційної допомоги, в тому числі 53 дитячих. І якщо говорити про результати, то у 2024 році більше 5 тисяч пацієнтів отримали реабілітаційні послуги, за перше півріччя 2025 року – вже 2880», – повідомив Андрій Лінник.

Спікер наголосив, що регіональна сфера реабілітаційних послуг постійно розвивається, покращується інфраструктура закладів охорони здоров’я. Зокрема, за кошти місцевих бюджетів та міжнародних донорських організацій проводяться ремонтні роботи у реабілітаційних відділеннях.

    «Це такі кластерні заклади охорони здоров’я, як Прилуцька центральна міська лікарня та Корюківська центральна районна лікарня, де завдяки співпраці з Бельгійською агенцією з розвитку ENABEL створюються реабілітаційні відділення, які будуть відповідати сучасним вимогам. Обов’язковим є забезпечення безбар’єрності. Тобто в цих закладах будуть створені умови для безперешкодного доступу маломобільних груп населення», – зазначив керівник профільного управління ОДА.

Одночасно тривають ремонтні роботи відділень реабілітації Чернігівської міської лікарні № 3 та Ніжинської центральної міської лікарні ім. М. Галицького, які фінансуються коштом місцевих бюджетів. Тут також першочергові вимоги – сучасні стандарти та безбар’єний доступ. Це особливо важливо для тієї категорії пацієнтів, яка потребує реабілітації.

Крім того, в цьому році Проєктним офісом реформ МОЗ України за підтримки МНО «Momentum Wheels for Humanity» та «Direct Relief» Чернігівська область обрана пілотною в реалізації проєкту «Розвиток амбулаторної реабілітаційної допомоги в Україні». Передбачається як створення нових відділень, так і дооснащення діючих. Для першого етапу відібрано 6 медичних закладів: Бахмацька, Городнянська, Менська міські лікарні, Козелецька лікарня інтенсивного лікування, Бобровицька опорна лікарня, Куликівська лікарня планового лікування.

Про те, як працює реабілітаційне відділення «RECOVERY» Чернігівської обласної лікарні, розповіла завідувачка Анна Анісовець.

    «Наше відділення відкрилося у лютому цього року. Воно функціонує на 45 ліжко-місць. Повністю безбар’єрне. Ми маємо 5 санітарно-гігієнічних приміщень для маломобільних груп населення, 3 великі зали фізичної терапії, які укомплектовані найсучаснішим реабілітаційним комп’ютеризованим обладнанням», – розповіла Анна Анісовець.

Відділення побудоване з урахуванням світових стандартів технологічності та інклюзивності і забезпечено обладнанням, яке дозволяє відновити увесь спектр наявних функціональних порушень у військовослужбовців, які отримали вогнепальні та мінно-вибухові травми. У кабінетах фізичної реабілітації є обладнання з віртуальною реальністю, через яке з пацієнтом можна підтримувати зворотний зв’язок. Відновленням поранених військових у відділенні займається мультидисциплінарна реабілітаційна команда. До її складу входять лікарі фізичної реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, масажисти, терапевти мови та мовлення, а також психолог.

Усі палати й інші функціональні приміщення оснащені тривожними кнопками.

Пацієнти повністю забезпечені допомогою з протезування. За цим напрямком налагоджена співпраця з п’ятьма суб’єктами-надавачами таких послуг, наразі готується договір з шостим.

Крім медичних послуг, значна увага приділяється ерготерапевтичним заняттям, які допомагають пацієнтам з різними фізичними, психічними та емоційними порушеннями адаптуватися до повсякденного життя і підвищити свою незалежність. Це і створення книжкових полиць, і заняття гончарством, плетіння із соломи, арттерапія та багато інших різноманітних активностей.


З цим допомагають Департамент культури і туризму, національностей та релігій ОДА, Обласний центр народної творчості, бібліотеки та громадські організації. Також для поповнення літературного фонду 12 видавництв України безкоштовно надіслали примірники своїх книжок, які є у вільному доступі для всіх пацієнтів.

«Розвиток системи реабілітаційної допомоги» — це флагманський проєкт Міністерства охорони здоров’я України в межах реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, який є відповіддю на нові виклики, які постали перед країною через повномасштабну війну.
 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині суд виніс вирок російському військовому, який чинив сексуальне насильство над цивільною жінкою 16:09

Ріпкинський районний суд завершив розгляд матеріалів кримінального провадження щодо 38-річного військовослужбовця рф, причетного до вчинення сексуального насильства над мешканкою одного з сіл Чернігівського району.

Служба зайнятості допомагає роботодавцям створювати безбар’єрне робоче середовище 15:43

Протягом І півріччя 2025 року Чернігівська обласна служба зайнятості компенсувала бізнесу та роботодавцям 2,4 мільйонів гривень за облаштування робочих місць для 33 людей з інвалідністю. Найактивніше користуються такою послугою у Чернігові, Ніжині, Бахмачі, Козельці. Середній розмір компенсації становить 73,7 тисяч гривень.

Юні спортсмени зі Сновська – гордість Чернігівщини 15:13

Учора в Чернігівській обласній раді відбулася урочиста подія – вшанування юних спортсменів із міста Сновськ, вихованців спортивного клубу «Витязь». За свої високі досягнення у вільній боротьбі відзнаки отримали Гліб Россол та Мирослава Воробей, а також їхні тренери – Олег Россол і Анатолій Косевич.

Рятувальники оперативно ліквідували пожежу на ринку 14:50

У ніч на 17 липня до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу в торговельному ряду на території одного з ринків в обласному центрі.

Поліція Чернігівщини затримала підозрюваного у вбивстві військовослужбовців 13:40

Вчора до поліції надійшла інформація про те, що на території навчального центру під час стрільб курсант здійснив постріли з автоматичної зброї в бік інструкторів-військовослужбовців.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини