Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 00:20:02

Вчені розповіли, яких снів треба боятися

29.11.2015   13:06Агенцiя

Страшні сни бачили в своєму житті, напевно, всі, але чи є вони чимось незвичайним, або їх можна розглядати, як привід для занепокоєння про своє здоров'я?

Дослідники вважають, що часті нічні кошмари - це серйозний симптом.

Зазвичай людина забуває поганий сон відразу ж після свого пробудження. Але якщо нічні кошмари відвідують вас занадто часто, то це може бути раннім симптомом депресії, як з'ясували дослідники з США. Опитавши 14 тисяч дорослих осіб вони встановили, що 45% з них час від часу стикалися зі страшними снами за останні 30 днів.

Однак це не означає, що всі вони ризикували стати жертвами депресії. Як вважають вчені, головними факторами ризику нічних кошмарів є безсоння, нервове виснаження і депресивні симптоми, проте розлади настрою вважаються найбільш суттєвими предикторами страшних снів. 28% осіб з важкими і депресивними симптомами, як встановили дослідники, регулярно бачать страшні сни, при цьому жінок серед них більше, ніж чоловіків.

У це легко повірити, якщо згадати, що представниці прекрасної статі приблизно в два рази частіше страждають від депресій. Хоча автори дослідження не впевнені, чим пояснюється подібний зв'язок, можна згадати про попередні дослідження, які виявили спільне між порушеннями сну і депресією.

Наприклад, британські вчені встановили, що безсоння і гіперсомнія (надлишкова сонливість) є в наявності майже у 40% молодих людей, що страждають від депресій, і особливо серед дівчат. А минулого року вчені з Американської академії сомнології з'ясували, що люди, які сплять менше або довше рекомендованих 8 годин, мають збільшений генетичний ризик депресії.

Так що хоча нічні кошмари можуть бути цілком нешкідливим явищем, якщо вони являються до вас мало не щоночі, то буде незайвим відвідати лікаря, і особливо психолога.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.