9 квітня - Великий четвер. Спомин Тайної вечері
Серед днів Страсної седмиці Великий четвер займає особливе місце. У цей день Церква згадує Тайну вечерю Господа Ісуса Христа з Його учнями - апостолами. На Тайній Вечері Спасителя було встановлено головне Таїнство нашої віри - Таїнство Євхаристії або Причащання, під час якого віруючі під виглядом хліба і вина, куштують істинні Тіло і Кров Христові.
Без причастя, вчить Свята Церква, немає істинного християнського життя, так як у цьому Таїнстві відбувається найбільш повне, масксимально можливе на землі благодатне з'єднання людини з Богом.
Таємна вечеря була звершена Христом за день до святкування старозавітної Пасхи. Євреї робили це свято в пам'ять про чудовий вихід з Єгипту, де вони перебували в рабстві протягом чотирьохсот років.
Таємна вечеря почалася з обмивання. Син Божий, Творець світу здійснює обряд, котрий традиційно робили раби: він омиває апостолам ноги.
Учні були вражені діями їх Божественного Вчителя. Вони мовчки приймали обмивання. Тільки апостол Петро, людина гаряча, не міг стримати почуттів, які опанували ним.
«Ти, Господи, митимеш ноги мені?» – вигукнув апостол Петро. На це Христос відповів: «що Я роблю, ти не знаєш тепер, але опісля зрозумієш... Коли Я не вмию тебе, ти не матимеш частки зо Мною». Своїм прикладом Господь засвідчив не лише свою любов до учеників своїх, але й навчив їхньому смиренню, щоб вони не вважали за приниження для себе служити ближньому.
Після обмивання і прощальної бесіди з учнями Христос переломив хліб і, благословивши його, подав апостолам зі словами: «Це тіло Моє, що за вас віддається. Це чиніть на спомин про Мене!». Взявши чашу і благословивши її, сказав: «Пийте з неї всі, бо це кров Моя Нового Заповіту, що за багатьох проливається на відпущення гріхів!».
У скромній Сіонській світлиці відбувається велике чудо: людина, колись відкинувши Бога, знову долучається до Бога - Джерела Вічного Життя.
У четвер Страсного тижня в храмах звершується Божественна літургія. У цей день кожен віруючий, за прикладом апостолів, прагне з'єднатися з Христом у Таїнстві Причащання.
Тропар
Егда славнии ученицы на умовении вечери просвещахуся, тогда Иуда злочестивый, сребролюбием недуговав, омрачашеся, и беззаконным судиям Тебе, Праведнаго Судию предает. Виждь, имений рачителю, сих ради удавление употребивша! Бежи несытыя души, Учителю таковая дерзнувшия: Иже о всех благий, Господи, слава Тебе.
"УНІАН-Релігії"
Останні новини Чернігівщини
ТОП-10 найзатребуваніших вакансій Чернігівщини на початок року 16:11
Шукаєте роботу? Звертайтеся до служби зайнятості і ви не пошкодуєте! Серед наявних вакансій обов’язково знайдеться та, яка відповідає вашим бажанням і професійним навичкам.
Ще 78 чернігівських родин отримають допомогу при народженні дитини 16:07
Одноразову матеріальну допомогу при народженні дитини отримає ще 78 чернігівок, які зареєстровані в реєстрі територіальної громади міста.
На Ніжинщині лікарці повідомили про підозру за неналежне виконання професійних обов’язків 16:02
Слідчі відділення поліції №1 (м. Бахмач) Ніжинського районного управління поліції встановили, що у березні 2025 року на прийом до лікарки загальної практики – сімейної медицини звернулася 29-річна місцева мешканка зі скаргами на біль у лівій підлопатковій ділянці, який посилювався під час вдиху та рухів.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 16:00
Протягом минулої доби зареєстровано 11 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 10 пожеж. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 2 особи постраждали.
“День Тетяни у колі друзів” 08:47
11 січня 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр традиційно зібрав друзів, готових поділитися один з одним щирими емоціями. Цього дня шанувальники мистецтва зустрілися, аби разом відсвяткувати Тетянин день — особливе свято, присвячене небесній покровительці всіх Тетян.