Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 квітня, 17:58:24

Практичне застосування результатів громадського моніторингу державних закупівель у Чернігівській області

17.12.2012   08:30Агенцiя

Громадська організація "Молодь-ХХІ століття" провела круглий стіл "Практичне застосування результатів громадського моніторингу державних закупівель у Чернігівській області", де представила результати моніторингу державних закупівель.

Це фінальний круглий стіл в проекті "Реалізація методики громадського моніторингу - основа прозорості державних закупівель", що досліджував районні та міські адміністрації Чернігівської області на предмет розпорядження коштів, що не підпадають під процедуру тендерних закупівель.

Цей проект реалізується у 8 областях. Досвідом реалізації цього проекту в м. Києві зміг поділитися експерт "Центру політичних студій та аналітики" (ЦПСА) Гліб Канєвський, який приєднався до круглого столу шляхом онлайн відеозвязку. Зокрема він зазначив, що не всі адміністрації надавали відповіді на інформаційні запити або вони були неповними.  Тоді ЦПСА зверталися  до прокуратури на предмет порушення цими адміністраціями Закону України "Про доступ до публічної інформації". І це виявився дуже дієвий механізм, адже від адміністрацій надходили повні і розгорнуті відповіді, чого раніше не помічалося.

Експерт проекту по Чернігівські області Сергій Старченко також презентував результати по Чернігівщині. Зокрема інформаційні запити були надіслані до Прилуцької, Бахмацької, Борзнянської, Варвинської, Корюківської, Куликівської, Менської, Сосницької районних державних адміністрацій, обласну державну адміністрацію,  а також у міськвиконкоми Чернігова та Прилук.

Загалом Сергій Старченко відмітив, що адміністрації вчасно надавали відповіді, за присутністю деяких винятків. Дехто надавав звичайні відписки. Зокрема Бахмацька РДА, як виявилося, не володіє інформацією щодо оздоровлення дітей-інваладів. Він також навів деякі цифри для порівняння. Так, стаття витрат "Надання послуг Internet та обслуговування мереж" в різних адміністрацій була значно різною. Так м. Прилуки витратило на ці потреби  11500 грн., а ось Бахмацька РДА - 1200 грн. Навіть Чернігівська обласна адміністрація на ці потреби витратила 7000. Всі адміністрації обслуговуються у провайдера "Укртелеком". Різниця цін наштовхнула на роздуми.
Голова громадської організації "Молодь ХХІ століття" Тетяна Громова зазначила, що як загалом по всій Україні, так і на Чернігівщині були помічені такі факти, що на одну статтю витрат було витрачено суму максимально наближену до 100 000, але нижчу, щоби уникнути процесу тендерної процедури.

Також під час круглого столу були презентовані результати "польового дослідження" діяльності дитячого табору "Дружба", що знаходиться на території м. Чернігова. Як вказав експерт, досліджувався саме цей табір, бо на нього пішло фінансування біля 50% від загальної суми по області, але оздоровилося там біля 20-25% дітей від загальної кількості по області. В ході дослідження вдалося дізнатися, що рівнем відпочинку, проживання і харчування відпочиваючі в цілому задоволені. Нарікань також не виказували батьки. Але одну цікаву закономірність все ж було виявлено - значна кількість коштів, виділених на дитячий табір, витрачається на ремонт, оскільки дерев'яні будинки без опалення значною мірою його потребують після зими.  За деякими підрахунками було встановлено, що провести опалення в будиночки і протягом зими підтримувати їх у належному стані обійшлося б дешевше, ніж щовесни ремонтувати їх.

Цю ситуацію прокоментував депутат міської ради Вячеслав Лебідь. Він зазначив, що кошти, які виділяються не можуть піти на опалення, або іншу реконструкцію, оскільки це буде нецільове використання.

Тетяна Громова повідомила, що цей проект з певними корективами буде продовжуватися і наступного року, тож закликали всіх присутніх на круглому столі депутатів всіх рівнів та громадських активістів до співпраці.

Останні новини Чернігівщини

 На Прилуччині поліцейські повідомили про підозру двом місцевим мешканцям за незаконну порубку лісу

На Прилуччині поліцейські повідомили про підозру двом місцевим мешканцям за незаконну порубку лісу 17:35

Слідчі Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури оголосили про підозру двом зловмисникам, які за попередньою змовою випиляли у лісосмузі Ічнянської громади дерев на понад 100 тисяч гривень.

Масажі, лімфодренаж, індивідуальна робота з психологами та багато іншого можуть отримати чернігівські військові, ветерани та члени їхніх родин 17:25

Зазвичай після закінчення терміну лікування у закладах охорони здоров’я військовослужбовці та ветерани, як правило, потребують певного відновлення.

За матеріалами СБУ винесено вирок організаторці псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини

За матеріалами СБУ винесено вирок організаторці псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини 15:18

За матеріалами Служби безпеки України до 15 років позбавлення волі заочно засуджено організаторку псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини.

 Мешканця м.Чернігова засуджено за збут амфетаміну

Мешканця м.Чернігова засуджено за збут амфетаміну 15:16

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 36-річного місцевого жителя в придбанні, зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин (ч.ч.1, 2 ст.307 КК України).

На загальноміській нараді говорили про наслідки ракетних ударів по місту та їх ліквідацію

На загальноміській нараді говорили про наслідки ракетних ударів по місту та їх ліквідацію 15:13

Загальноміську нараду цього вівторка почали з обговорення ліквідації наслідків ракетних ударів, яких завдали військові російської федерації по Чернігову 17 квітня.