Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 07:33:51

Про стан оперативної обстановки у м. Чернігові

13.12.2012   11:01

Про стан оперативної обстановки на території м. Чернігова за 11 місяців 2012 року інформував начальник міського відділу УМВС України в Чернігівській області Олександр Алістратов.

На сьогоднішній день у міському відділі міліції працює понад 400 співробітників.

Основними підрозділами є:
- оперативний блок зі штатною чисельністю більше 100 людей;
- блок міліції громадської безпеки більше 150 людей.

У підпорядкуванні відділу, як окремі структурні підрозділи, працюють Деснянський і Новозаводський відділи міліції.


Принципи й напрямки роботи

Застосовуючи у своїй діяльності основний принцип: людина – перш за все, задекларований Міністром внутрішніх справ, робота всіх служб відділу спрямована на забезпечення особистої безпеки громадян нашого міста, на захист їх прав і свобод, законних інтересів, охорону громадського порядку, виявлення й розкриття злочинів, профілактику правопорушень.

Організаційні й практичні заходи, що проводяться керівництвом відділу, дозволяють не тільки контролювати криміногенну обстановку на території міста, але й значно знизити чисельність злочинів і правопорушень по багатьом параметрам.

Щотижня проводяться аналізи оперативної обстановки, результати розглядаються на оперативних нарадах керівництва відділу, вносяться пропозиції відносно покращення оперативно-службової діяльності служб міліції.

Результати проведеної роботи свідчать про якісне виконання підрозділами міської міліції положень Указу Президента України «Про заходи щодо протидії злочинності», затвердженої Чернігівською міською радою «Комплексної програми профілактики злочинності на 2011-2015 року», а також пріоритетних завдань, поставлених Міністром внутрішніх справ України.

Оперативне реагування на заяви громадян

У середньому за добу в чергову частину міськвідділу надходить від 80 до 100 заяв і повідомлень про злочини й правопорушення.

Збільшення кількості звернень громадян у міліцію свідчить про підвищення ефективності роботи й довіри до міліції.

Приймання заяв і повідомлень про злочини й правопорушення здійснюється цілодобово трьома черговими частинами - міського, Деснянського й Новозаводського відділів міліції, а також, у вечірній час дільничними інспекторами на територіальних ділянках.

Реагування на повідомлення здійснюється за наступним принципом:
- цілодобово - трьома слідчо-оперативними групами міськвідділу, автопатрулями й групами швидкого реагування;
- щоденно на територію обласного центру відповідно до єдиної дислокації на охорону громадського порядку задіюються 72 наряди (у середньому - 165 співробітників), з них: піших нарядів - 38, автопатрулів - 25, стаціонарних постів - 9, розміщення яких здійснюється з урахуванням стану оперативної обстановки на конкретний період часу й на конкретній території.

Додатково, для збільшення щільності нарядів на патрулювання міста щодня задіюється в середньому 20 співробітників міліції, які несуть службу за рахунок особистого часу. Час несення служби встановлено з 08.00 до 23.00.


Статистика й показники роботи

За результатами аналізу оперативної обстановки Чернігів за поточний період 2012 року у Чернігівський міський відділ міліції надійшло й було зареєстровано 22870 заяв і повідомлень про здійснені  злочини й події, які були розглянуті у встановлений законом строк із прийняттям процесуальних рішень.

Проведений аналіз показав, що за поточний період року у порівнянні з минулим роком спостерігається зниження рівня злочинності - на 226 злочинів, з 2725 до 2499, що свідчить про підвищення якості профілактичної роботи, проведеної з контингентом, який перебуває на обліку.

Зниження рівня злочинності дало позитивну динаміку по окремих видах злочинів:
убивств - (-30%) з 10 (2011 рік) до 7 (2012 рік);
розбоїв - (-35%) з 20 (2011 рік) до 13 (2012 рік);
грабежів - (-22,1%) з 122 (2011 рік) до 95 (2012 рік);
крадіжок - (-4,8%) з 1343 (2011 рік) до 1279 (2012 рік);
шахрайств - (-34,3%) з 248 (2011 рік) до 163 (2012 рік);

З незаконного обігу вилучено більше 50 кг наркотичних засобів.

Завдяки ефективній роботі підрозділу карного розшуку вдалося досягтися 100% розкриття тяжких тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками, розбійних нападів, зґвалтувань.

Спостерігається також позитивна динаміка й у зниженні підліткової злочинності - з 92 (2011 рік) до 86 (2012 рік). Основні зусилля співробітників кримінальної міліції по справах дітей були спрямовані на усунення причин, які сприяють росту підліткової злочинності, на профілактичну роботу із студколективами навчальних закладів, за місцем проживання неповнолітніх.

Протягом цього року було розкрито 81 злочин, з яких за ст. 304 Кримінального кодексу України («Залучення неповнолітніх у злочинну діяльність») - 6 (2011 р.- 6). На постійному контролі керівництва відділу й співробітників служби перебуває робота із запобігання продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів неповнолітнім. Протягом 2012 року задокументовано 75 порушень ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення («Порушення правил торгівлі алкогольними напоями й тютюновими виробами»).

Знизився рівень злочинів і по лінії Державної служби боротьби з економічною злочинністю, співробітники якої цього року розкрили 245 злочинів (257 - 2011 рік), з них: у напрямку боротьби з хабарництвом викрито 2 злочини. Загальна сума хабара становить 8700 грн.

Загальна сума матеріальних збитків становить 45 108 344 грн., з яких відшкодовано 43 415 676 грн.

Охорона громадського порядку

 Одним з основних завдань міліції є забезпечення охорони громадського порядку під час проведення масових заходів. Найважливішим випробуванням міліції стали події цього року:«Євро-2012» і парламентські вибори, які вимагали від кожного співробітника міліції, високого професіоналізму й повної самовіддачі. На несення служби у цей період буди задіяні 100 відсотків особового складу.

Цього року проведено понад 1,5 тис. масових заходів. Охорона громадського порядку і якісна розстановка патрульних нарядів сприяли зниженню кількості здійснених правопорушень у багатьох районах міста.

 Прикладом тому служить центральна частина міста. Як зазначив О. Алістратов, не тільки чернігівці, а й гості міста відзначають те, що вже не зустрінеш на вулиці п'яного із пляшкою в руці. Менше стало й злісних курців. І якщо ще кілька років назад міліція застосовувала до правопорушників в основному каральні санкції, то на даний момент ми використовуємо принцип зменшення адміністративного тиску, застосовуючи методи профілактичного впливу за здійснені правопорушення.

Кадрові зміни й робота міліції у зв'язку із прийняттям нового КПК

 Поточний рік став основним у реструктуризації відділу. З метою оптимізації й підвищення ефективності роботи цього року проводилася реорганізація Новозаводського й Деснянського відділів. На заключному етапі перебуває процес реформування організаційно-штатної структури Чернігівського міського відділу. У рамках цього процесу планується створення відділення дорожньо-патрульної служби з метою підвищення якості профілактики дорожньо-транспортних випадків у обласному центрі.

Зміни торкнулися й служб міського відділу. У зв'язку з набуттям чинності нового КПК у кілька разів зросло навантаження на співробітників слідчого відділу. З метою оптимізації й збільшення ефективності роботи зазначеного підрозділу збільшується його штатна чисельність.

20 листопада поточного року вступив у дію новий Кримінально-процесуальний кодекс. Із цього моменту вся правоохоронна система стала працювати в новому напрямку, застосовуючи норми вже нового КПК. У всіх службах і підрозділах відділу розроблені детальні методики й алгоритми дій в умовах застосування нового кодексу.

З моменту вступу положень нового КПК відсутній інститут відмови в порушенні кримінальних справ. Всі заяви й повідомлення громадян про кримінальне правопорушення вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань, тим самим автоматично починається розслідування кримінального правопорушення.

Враховуючи вищевикладене, з моменту вступу в дію нового кримінально-процесуального кодексу ми можемо судити про реальну кількість злочинів, здійснених у місті.

Ремонтні роботи

Цього року проведені ремонтні роботи як самих будинків, так і кабінетів міського відділу, Новозаводського й Деснянського відділів міліції. Повністю змінив зовнішній вигляд будинок Чернігівського міського відділу. Оновлені фасад будинку, вивіски, ґанок з логотипами відділу. Зроблено заміна всіх вікон відділу на сучасні - металопластикові. Створені комфортні умови для роботи співробітників чергових частин, слідчого апарату, карного розшуку, штабного підрозділу. Згідно з діючими нормами і вимогами проведені ремонтні роботи в кімнаті прийому громадян.

 

Взаємодія з органами місцевого самоврядування

Діяльність міського відділу міліції здійснюється у контексті потреб жителів обласного центру, отже, тісно пов'язана з органами місцевого самоврядування. Чернігівська міська рада надає суттєву допомогу у рішенні невідкладних питань, які постають перед міською міліцією.

 Потрібно відзначити, що саме завдяки допомозі й розумінню місцевих органів влади й міського голови забезпечена діяльність багатьох підрозділів відділу. Відповідно до затвердженої міської Комплексної програми профілактики злочинності на 2011-2015 роки торік Чернігівським міським відділом міліції для реалізації завдань і заходів у вигляді субвенцій були отримані кошти у сумі 200 тисяч гривень, які використані на придбання бензину й паливномастильних матеріалів.

Проте, слід помітити, що на сьогодні міліція фінансується лише на 40 відсотків від необхідного фінансування для її ефективної роботи. Низьке матеріально-технічне забезпечення негативне позначається на формуванні професійного ядра міліції, а також на оперативності реагування на повідомлення громадян про правопорушення.

На завершення своєї доповіді, начальник міського відділу міліції нагадав присутнім про відзначення 20 грудня професійного свята української міліції і запропонував подивитися відеоролик про будні чернігівської міліції.
 

Останні новини Чернігівщини

 На Прилуччині поліцейські повідомили про підозру двом місцевим мешканцям за незаконну порубку лісу

На Прилуччині поліцейські повідомили про підозру двом місцевим мешканцям за незаконну порубку лісу 17:35

Слідчі Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури оголосили про підозру двом зловмисникам, які за попередньою змовою випиляли у лісосмузі Ічнянської громади дерев на понад 100 тисяч гривень.

Масажі, лімфодренаж, індивідуальна робота з психологами та багато іншого можуть отримати чернігівські військові, ветерани та члени їхніх родин 17:25

Зазвичай після закінчення терміну лікування у закладах охорони здоров’я військовослужбовці та ветерани, як правило, потребують певного відновлення.

За матеріалами СБУ винесено вирок організаторці псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини

За матеріалами СБУ винесено вирок організаторці псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини 15:18

За матеріалами Служби безпеки України до 15 років позбавлення волі заочно засуджено організаторку псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини.

 Мешканця м.Чернігова засуджено за збут амфетаміну

Мешканця м.Чернігова засуджено за збут амфетаміну 15:16

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 36-річного місцевого жителя в придбанні, зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин (ч.ч.1, 2 ст.307 КК України).

На загальноміській нараді говорили про наслідки ракетних ударів по місту та їх ліквідацію

На загальноміській нараді говорили про наслідки ракетних ударів по місту та їх ліквідацію 15:13

Загальноміську нараду цього вівторка почали з обговорення ліквідації наслідків ракетних ударів, яких завдали військові російської федерації по Чернігову 17 квітня.