Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 01:51:52

У Чернігові обговорили виборчу реформу в Україні

15.11.2011   08:22Агенцiя

14 листопада у місті Чернігові відбулося громадське обговорення виборчої реформи в Україні.

Організатором заходу виступив Громадський консорціум виборчих ініціатив, який об‘єднав профільні громадські організації, що займаються проблематикою виборчого законодавства та виборчих процесів. Партнером заходу в Чернігові став Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень.

У обговоренні взяли участь близько 40 експертів, що представляли органи влади, політичні партії, громадські організації та засоби масової інформації регіону.

Як повідомив Геннадій Максак, керівник Поліського фонду, метою подібних обговорень є залучення якнайширшого кола експертів громадянського суспільства, а також представників усіх зацікавлених сторін до процесу реформування виборчого законодавства, створення умов для встановлення ефективного діалогу між законодавцями, громадськими експертами, виборцями і суб’єктами виборчого процесу, а також вироблення рекомендацій до виборчого законодавства.

Програмний координатор “Лабораторії законодавчих ініціатив” Андрій Когут (м. Київ) поінформував присутніх про особливості виборчих законопроектів, які наразі перебувають на розгляді Верховної Ради. Також були виокремленні недоліки законопроекту № 9565-1, навколо прийняття якого точаться основні дискусії.

Євгеній Романенко, начальник аналітичного департаменту Поліського фонду, презентував дані загальнонаціонального експертного опитування, в якому взяло участь понад 500 експертів, що їх бачення основних положень виборчого законодавства.

В своїх доповідях чернігівські експерти звернули увагу на окремі проблемні місця реформування виборчого законодавства.

Так, заступник голови Чернігівської обласної організації Української народної партії Сергій Соломаха торкнувся питання формування виборчих комісій: “Існуюча система формування комісій не здатна забезпечити захист волевиявлення виборців. Це показали особливо останні місцеві вибори 2010 року, коли всі комісії повністю контролювалися партією влади через передачу квоти місцевими партійними керівниками від блоку НУ-НС і БЮТ партії влади”.

Павло Пущенко, голова Чернігівського освітнього Центру “Ініціатива”, зазначив, що необхідно перш за все визначитись в базових підходах щодо обрання виборчої системи перед тим, як говорити про окремі процедурні питання виборів до Верховної Ради. Повернення “мажоритарників”, як частина запропонованої владою виборчої моделі, не є ефективним. При цьому він навів приклад обрання Олександра Ярославського під час проміжних вибори до Верховної Ради України у 2003 році.

Олександр Ломако, політичний експерт, наголосив на необхідності активного залучення “третього сектору” до моніторингу виконання передвиборчих програм та залучення до цього процесу міжнародних організацій. Крім того, він вказав, що норми проекту містять значні прогалини, які сприяють появі потенційного адмінресурсу щодо медіа, незалежних кандидатів в депутати тощо.

Голова обласного осередку партії “Громадянська позиція” Олександр Мельник сказав, що в наявному політичному контексті найкращою виборчою системою буде пропорційна. При цьому наявність відкритих списків не є вирішальним фактором.

Представники політичних партій та громадських організацій також долучилися до дискусії, висловивши своє бачення впливу адмінресурсу на перебіг та результати виборів-2012, особливостей голосування за відкритими списками та переваги і недоліки “мажоритарки”. Зокрема, Юрій Паперний, незалежний політичний оглядач, зазначив, що найважливіше, що потребує лобіювання, – це більш чіткі процедури, технічні моменти. Руслан Волощук, депутат Деснянської в м. Чернігові районної ради, запропонував підвищити статус виборчого законодавства до конституційного і примати мінімум 300-ми голосами, що дозволило б уникнути частих змін виборчих норм. Такі умови мають бути усунені.
Усі думки висловленні під час заходу увійдуть до загального аналітичного звіту за підсумками громадських обговорень, який буде передано до Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Міністерства юстиції України, іншим зацікавленим установам та особам.

Громадський консорціум виборчих ініціатив

Останні новини Чернігівщини

Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК 15:38

У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами.

На Прилуччині поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28

Співробітники Прилуцького райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 42-річним мешканцем Парафіївської громади. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання.

Подальшу долю Сновської гімназії обговорювали під час розширеної виїзної наради 15:23

Минулого тижня голова обласної ради Олена Дмитренко відвідала Сновську громаду у зв’язку із тим, що постало питання доцільності функціонування комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради в контексті оптимізації мережі закладів освіти інституційного догляду та виховання дітей

Представниці Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів 15:20

16-17 квітня 2024 року Асоціація міст України провела у Києві дводенний тренінг для представників муніципалітетів України. Спеціалістки відділу міжнародних відносин та інвестицій і управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому була представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів, яку розробила Асоціація міст України.

У Чернігові поліцейські затримали двох посадовців державної установи, які налагодили корупційну схему отримання хабарів з підприємців 15:15

Поліцейські слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з оперативниками обласного Управління стратегічних розслідувань затримали «на гарячому» начальника та інспектора одного з відділів державної установи з питань праці, які підозрюються в отриманні хабаря від директора місцевого підприємства.