Чернігів розірвав дружні стосунки з білоруським Гомелем та підпише договір із польським Жешувом
Дружні стосунки з польським містом Жешув (Ряшів) та розірвання взаємин із білоруським Гомелем. Два відповідних рішення прийняли депутати Чернігівської міської ради на позачерговому засіданні 31 травня.

Співпраця Чернігова з польським містом Жешув (Ряшів)
Чернігів підпише договір про співпрацю з польським містом Жешув (Ряшів). Очільника нашого міста на це уповноважив депутатський корпус під час засідання сесії. Рішення підтримали одноголосно і вітали оплесками.
— Для нас це велика честь заключити угоду про партнерство з цим містом. У нас відбулася попередня зустріч із президентом міста, 29 травня, ми обмінялися думками, ми поділилися загальною інформацією про наші міста. Пан президент був дуже зацікавлений дізнатися як ми пережили 1,5 місяці російської агресії, які ушкодження місто понесло. Давайте від імені всього депутатського корпусу подякуємо йому за той час, який він приділив нашій зустрічі, — закликав Владислав Атрошенко.
Під час розгляду цього питання на зв’язку із Черніговом був президент міста Жешув (Ряшів) Конрад Фійолек, він звернувся до обранців у залі.
— Ми би хотіли допомогти вам в якій тільки можемо формі і укласти партнерський договір. Під час нашої розмови з вашим міським головою ми були під враженням від того як відважно місто Чернігів вибило окупанта. Фотографії і відео, які нам показував він, з однієї сторони шокували, а з іншої — ми під враженням від відваги, яке показало місто. Ми хотіли подякувати вам за героїчну боротьбу, тому що ми знаємо, що ця боротьба йде і за нас. Тому ми і хочемо налагодити співпрацю, аби й надалі допомагати вам, в тому числі і з відбудовою вашого міста, — сказав Конрад Фійолек.
Після виступів обох очільників міст відбулося голосування депутатів міської ради, за яким Конрад Фійолек спостерігав в онлайн-режимі.
Зазначимо, що місто Жешув, згідно указу президента України, перше, яке отримало звання "Місто-рятівник”, чим відзначено його особливу роль у допозі українцям та нашій країні.
Розірвання партнерських стосунків із Гомелем
Чернігів розірвав стосунки, які передбачали партнерство і співпрацю, з білоруським містом Гомель. Рішення пітримали депутати міської ради.
24 лютого 2022 року Чернігів, як і вся Україна, прокинувся від вибухів. Так почалося повномасштабне вторгнення росії на нашу територію. Країна-окупант використала для розгортання воєнних дій та наступу як плацдарм і територію білорусі. Звідти ж і запускає балістичні та крилаті ракети, руйнуючи інфраструктуру українських населених пунктів та вбиваючи людей.
— Я хочу зазначити, що історія показала, що українці були спроможними зрозуміти ті злочини, що зробили нацисти і навіть політично у всіх тезах що лунали, ми забирали слово «німецько», а лишали фашистські/нацистські, таким чином пробачаючи німецький народ, який визнав помилки своїх дідів і просив пробачення перед усім світом за ці злочини.
Я впевнений, коли ми переможемо в цій війні, пройде певний час, нові лідери демократичної, я сподіваюсь на той час, Білорусі, вибачаться перед Україною від імені свого народу. Я переконаний, що ми в майбутньому будемо товаришувати, але не в цей період, коли путінська маріонетка лукашенко фактично представив свою землю як плацдарм для розміщення ракет, війська росії. На сьогоднішній день будь-які стосунки з ворожою країною є неприпустимими, — сказав Владислав Атрошенко
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.