Пресконференція В’ячеслава Чауса про «Велике будівництво»: Результати в області помітні всім
Голова Чернігівської ОДА В’ячеслав Чаус поспілкувався зі ЗМІ області щодо результатів президентської програми «Велике будівництво» у 2021 році.

Розповів очільник ОДА про впровадження ініціативи по всій Україні загалом та проєкти (а їх минулого року було 19) на Чернігівщині.
— Багато хто сприймав «Велике будівництво» з насторогою. Зараз, думаю, навіть найбільші скептики бачать результат цього проєкту — реконструйовані медичні установи із новим обладнанням, сучасний дитячий садок та філармонія, комфортні стадіони та безпрецедентний кілометраж якісних доріг, — зазначив В’ячеслав Чаус.
Голова ОДА акцентував на якості виконання робіт (цим питанням цікавилися і місцеві журналісти). Контроль має бути на старті, тобто під час виготовлення проєктно-кошторисної документації, яка відтепер перевірятиметься в Управлінні капітального будівництва ОДА. Якість же впроваджених торік проєктів В’ячеслав Чаус оцінив позитивно:
— Були й промахи. Направду, цілком передбачувані. Однак, всі об’єкти точно будуть приведені до ладу. Як-от стадіон у Борзні чи дитсадок у Сосниці. Хоча починали ці проєкти команди інших очільників ОДА, відповідальність все ж на нас. Ми і надалі будемо включатися у розв’язання проблемних моментів.
Одне із запитань журналістів стосувалося вартості медичних послуг для місцевих жителів з використанням нового медичного обладнання (приміром, апаратів УЗД, томографів, рентген-апаратів та інших), яким забезпечені лікарні в межах «Великого будівництва». За словами В’ячеслава Чауса, послуги в приймально-діагностичних відділеннях — безкоштовні, в інших же випадках — за наявності направлення лікаря.
Водночас потрібно вдосконалювати транспортне сполучення між населеними пунктами. Роботу в цьому напрямі уже розпочато — за дорученням голови ОДА розробляється нова мережа.
В області реалізується ще одна ініціатива Президента Зеленського — створюються активні парки. Їх вже є 18. До цієї роботи долучаються громади області. Плани на поточний рік — відкрити більше сотні таких локацій.
Усього по Україні у 2021 році збудовано чи реконструйовано майже 700 об’єктів, відновлено понад сім тисяч кілометрів доріг. Як підкреслив В’ячеслав Чаус, реалізація президентської програми дала 2,6 % реального ВВП в країні та забезпечила роботою близько ста тисяч людей.
— За всією цією роботою стоять сотні людей, будівельних компаній, тих, хто надає супутні послуги; небайдужих громадян, які контролювали роботу на об’єктах своєї громади. Кожному я вдячний, бо лише разом нам під все силу, — наголосив голова ОДА.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.