Бюджет Ніжинської міської територіальної громади на 2022 рік становить 588 млн.грн.
21 грудня відбулася 18 сесія Ніжинської міської ради.

Міський голова Олександр Кодола разом з депутатами розглянули 75 проектів рішень та затвердили бюджет Ніжинської громади на 2022 рік.
Бюджет Ніжинської міської територіальної громади на 2022 рік становить 588 млн.грн. це фінансовий документ за яким протягом року буде жити вся громада.
Видатки бюджету Ніжинської міської територіальної громади на 2022 рік обраховані в сумі 584 493,0 тис.грн (з урахуванням погашення кредитів «Нефко»: доходи 588 238,9 тис. грн – 3 745,9 тис. грн), в т.ч. видатки загального фонду – 501 880,3 тис. грн., видатки спеціального фонду – 82 612,7 тис. грн., в тому числі бюджет розвитку 71 467,7 тис. грн.
- Враховуючи динаміку, ми при плануванні бюджету ми закладали і ризики. Це по платі за землю у зв’язку з прийняттям постанови №1147, яка передбачає зменшення надходжень від Укрзалізниці рівно на половину. Тобто якщо ми отримували 72 млн.грн в рік від Укрзалізниці земельного податку, то з прийняттям даної постанови наші надходження можуть зменшитися вдвічі. Серед офіційних трансфертів на сьогодні нам надана базова дотація 2млн.868 тис.грн, - йдеться у повідомленні Ніжинської міської ради.
Освітня субвенція – 130,5 млн.грн. Громада отримала дві освітні субвенції на утримання інклюзивно-ресурсного центру і на освіту дітей з особливими потребами.
А також субвенцію на медикаменти постраждалих від аварії на ЧАЕС.
Загальна сума – 2,5 млн. грн.
В межах бюджету розвитку запланований екологічний податок 451 тис.грн і бюджет розвитку в сумі 2 млн. і одна десята тисяч грн. від надходження від продажу землі майна.
Потреба на фінансування видатків бюджету визначено 827,5 млн грн.
На фінансування видаткової частини розділили видаткову частину на чотири частини. Це фінансування бюджетної сфери, фінансування міських цільових програм, фінансування капітальних вкладень і інших видатків (видатки благоустрою, утримання доріг).
Зокрема на фінансування бюджетної сфери передбачено – 389,9 млн. грн.
На фінансування міських цільових програм – 94,3 млн грн.
На капітальні видатки – 53 млн. грн. при потребі 98 млн. грн.
На видатки благоустрою і утримання доріг – 32,3 млн . грн. при потребі 53 млн. грн.
Резервний фонд – 1% від загального фонду бюджету – 4,3 млн.грн.
Потреба на захищені статті – 459,5 млн.грн. в порівняні з минулим роком забезпеченість збільшилася 1,3 %.
На енергоносії – 47,1 млн. грн. видатки на енергоносії зросли на 21 млн. грн. у зв’язку у нас зменшилася забезпеченість по заробітній платі та поточним видаткам на утримання бюджетних установ.
На фінансування проектів Громадського бюджету 2022 року виділено 4 млн. 365 983 тис.грн.
В межах кошторисів на утримання установ на поточні ремонти 4,5 млн.грн. на фасади, на поточні ремонти галузі освіти, ремонти харчоблоків тощо.
На спортивну галузь 317, 5 тис.грн.
На культурну галузь – 225 тис.грн.
На фінансування міських цільових програм 94 млн. грн. програм у нас 67 на рівні минулого року.
Потреба по програма збільшилася на 72,5, млн.грн. фінансування видатків планується на рівні минулого року.
По капітальних видатках передбачено 71,5 млн грн.
Серед найбільших інвестиційних проектів, які планується здійснити реконструкцію Графського парку, скверу Театральний – 2 млн.грн.
Програма співфінансування багатоквартирних житлових будинків 1,7 млн.грн., ремонту фасадів центральної частини міста та історичної частини – 1,6 млн.грн. оснащення медичною технікою міську лікарню – 5 млн. грн, реконструкція парку Шевченка 25 млн.грн, сквер Богдана Хмельницького – 5,6 млн.грн., реконструкція самопливного колектору по вулиці Шеченка і Синяківськм 1 , 8 млн.грн.
На утримання і розвиток автомобільних доріг – 31 млн.грн, в тому числі на капітальний ремонт вул. Шевченка 9 млн. грн., вул. Гоголя 4 млн.грн. порівняно з минулим роком видатки на утримання доріг збільшилися на 9 млн.грн.
На програму розвитку підтримку комунальних підприємств – 4,2 млн.грн.
- Показники бюджету оптимальні як по дохідній та і по видатковій частині, реальні по виконанню, - зазначається в повідомленні.
21 грудня 2021 року депутати затвердили оновлену стратегію розвитку 2021 – 2027 р.р. Ніжинської громади. Актуалізований документ був підготовлений спільно з фахівцями зі стратегічного планування FRDL (Фонд розвитку місцевої демократії) Робертом Жарковські та Володимиром Бойко у рамках реалізації Програми DOBRE. Оновленню Стратегії передувало масштабне соціологічне дослідження у всіх населених пунктах громади і тепер цей документ максимально враховує потреби людей. Стратегія вміщає 53 нові амбітні проекти з чіткими термінами реалізації та відповідальними особами, серед них реконструкція парку Шевченка, створення логістичного центру на базі місцевого аеродрому, реконструкція доріг, тротуарів та громадських просторів. Важливо, що це документ розвитку не тільки Ніжина, а й усієї громади, тому ми створили нові проекти з розвитку сільських населених пунктів. Відповідно до чинного законодавства сформовано звіт про стратегічну екологічну оцінку проекту Стратегії, який погоджений з Міндовкілля, МОЗ та департаментами ЧОДА.
За інф. Ніжинської міської ради.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).