Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 08:10:41

"Політична шахівниця" №№ 7-8: продовження обшуків комунальних підприємств, Юля вирішує "прилуцьку кризу", рекомендації від Коптєва, аграрні "пікіровки"

22.11.2021   16:43Агенцiя

Представляємо увазі наших читачів черговий, на цей раз об’єднаний, випуск проекту «Політична шахівниця», присвяченого ключовим подіям, явищам та тенденціям суспільно-політичного життя Чернігівщини.

Даний випуск проекту хронологічно охоплює часові проміжки двох тижнів (8 – 21 листопада).

Обшуки на «Чернігівводоканалі» в світлі загострення відносин мера та центральної влади

10 листопада стало відомо про обшуки, що проводилися співробітниками ДБР у офісі КП «Чернігівводоканал» Чернігівської міської ради та у помешканні директора підприємства Сергія Малявка на підставі ухвали Печерського районного суду міста Києва. Втім, пізніше виявилося, що якихось документів та речей, що мають значення в ході кримінального провадження, під час цих обшуків виявлено не було.

Нагадаємо, що це вже друга серія обшуків окремих комунальних підприємств Чернігівської міської ради – вперше минулого місяця правоохоронці обшукували управління капітального будівництва та КП «Зеленбуд».

З ситуації можна зробити припущення, що певні наробки у силовиків по міським посадовцям вже доволі давно є в наявності, просто, як прийнято в найкращих українських традиціях, кримінальні справи у нас активуються і так само спускаються на гальмах тільки за наявності відмашки «зверху». Така відмашка, напевно, могла мати місце після активного зближення чернігівського міського голови Владислава Атрошенка та київського міського голови Віталія Кличка і формування політичного союзу між очолюваними ними партіями.

Робота ж правоохоронців по київським комунальним підприємствам, варто сказати, триває вже далеко не перший місяць. Тепер же, після вищезгаданого союзу, критичних заяв Атрошенка на адресу керівництва вищих органів державної влади та планів по висуванню спільного кандидата від «Рідного дому» та «УДАРу» по вакантному 206-му округу логічно спостерігати активізацію відпрацювання і по Чернігову.

Політики центрального рівня вирішують прилуцьку кризу

Як вже напевно відомо нашим читачам, Прилуки є єдиним містом в Україні, що майже цілий рік живе за старим бюджетом 2020 року, не маючи ухваленого міського кошторису на цей рік. А причиною цьому є затяжний конфлікт між прилуцьким міським головою Ольгою Попенко, групою депутатів, що орієнтуються на неї, та опозиційно налаштованою половиною депутатів, які очолюються депутатом міської ради Прилук Артемом Рожком (представляє партію «Рідний дім»).

Сторони конфлікту налаштовані доволі безкомпромісно по відношенню одна до одної, не бажаючи йти на поступки і явно працюючи собі в політичний мінус. А заручниками у даній безглуздій ситуації опинилися жителі Прилук. На минулому тижні до спроб вирішення прилуцької кризи долучилися навіть політики загальнодержавного рівня.

19 листопада лідерка ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко, нардепи Валерій Дубіль та Павло Халімон (представляє у парламенті партію «Слуга народу»), заступник голови партії «Сила і Честь» Володимир Тимошенко та очільник обласної організації цієї політичної сили Анатолій Мирошниченко, а також прилуцький міський голова Ольга Попенко провели зустріч, у ході якої обмінялися аргументами та намагалися навести мости задля погашення політичних протиріч та вирішення кризової ситуації. Чи була зустріч конструктивною, побачимо по подальшим діям сторін конфлікту.

Рекомендації від Коптєва

Продовжуючи попередню думку, відзначимо, що інтерес до вирішення кризи в Прилуках виявляє і надзвичайно поважана у цьому місті людина – Почесний громадянин Прилук, меценат Юрій Коптєв (наразі проживає у РФ, де має крупний будівельний бізнес).

На початку минулого тижня він відвідав свою малу батьківщину, де провів зустрічі як з Ольгою Попенко, так і з опозиційно налаштованими до неї депутатами. Знову ж таки, поки що рано робити висновки з візиту Коптєва, проте слід відзначити, що до слів цієї людини у Прилуках все таки прислухаються.

Аграрні «пікіровки»

І до справ аграрних. Увечері 18 листопада стало відомо про затримання у центрі Чернігова співробітниками ДБР директора ДП «Дослідне господарство «Деснянське»» Прилуцької дослідної станції Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України (НААН). Предметом злочину стали 50 тисяч доларів у вигляді хабаря.

Після поширення інформації про цю ситуацію різними місцевими ЗМІ та у Фейсбуці розміщувалися матеріали про начебто належність затриманого або до оточення народного депутата України, заступника керівника парламентської фракції партії «Слуга народу» Павла Халімона, або нардепа минулого скликання, голови Прилуцької районної ради Олега Дмитренка. Останній доволі оперативно виступив із заявою, у якій заперечив жодні зв’язки із затриманим.

Варто нагадати нашим читачам, що конфлікт між Халімоном та Дмитренком у повільній формі тягнеться ще з літа минулого року, періодично набуваючи загострення. Втім, ми не ставимо собі за мету досліджувати чиєю ж все таки людиною є затриманий директор дослідного сільгосппідприємства, це справа правоохоронних органів.

На ситуацію слід подивитися ширше, у контексті ринку землі в Україні, який нещодавно відкрився. І згадане затримання, і ряд доволі жорстких рейдерських конфліктів, що сталися цієї осені в регіоні, наштовхують на думку, що така смуга подій є цілком прогнозованою, і, на жаль, є поки що квіточками. А от якими будуть ягідки – побачимо через деякий час.

 

Андрій Подвербний, політичний аналітик

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).