Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 21:48:50

Про роботу управління з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення міської ради

14.11.2012   15:46

Про роботу управління з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення міської ради за 2012 рік і основні завдання на 2013 рік на розширеній міській нараді інформував начальник управління з питань НС та ЦЗ населення міської ради Олександр Кузнецов.

Протягом року органами місцевого самоврядування, керівниками підприємств, організацій і установ міста проведена значна робота з реалізації вимог законодавства в сферах цивільного захисту, пожежної й техногенної безпеки.

Загальний стан техногенної безпеки в Чернігові залишається стабільним. Основними можливими джерелами техногенної погрози є потенційно небезпечні об’єкти.

На території міста здійснюють свою діяльність 53 підприємства різної форми власності, на яких функціонує 88 потенційно-небезпечних об’єктів, з них: 64 – вибухонебезпечних; 16 – хімічно- небезпечних; 6 – пожежонебезпечних та 2 – екологічно небезпечних об’єкти. Найбільша ймовірність виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру можлива на 7 хімічно-небезпечних підприємств (“Сан Інбев Україна”, Ритм, Чексіл, Молокозавод, ТЕЦ, Хімволокно, Маслосирбаза), які у своєму виробничому процесі використовують сильнодіючі отруйні речовини.

З початку року в місті зареєстрована 1 надзвичайна ситуація техногенного характеру місцевого рівня (вибух побутового газу у квартирі №3 на першому поверсі п’ятиповерхового панельного житлового будинку №36 по вулиці 50 років ВЛКСМ). У результаті вибуху загинуло 2 людини. Госпіталізовані з опіками й травмами різного ступеня тяжкості 4 людини, у тому числі дев’ятирічна дитина. Евакуйовано 61 людину. Визнані не придатними для проживання 30 квартир.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 липня 2012 року № 533-р виділено 7 млн. 800 тис. грн. для забезпечення житлом жителів зруйнованих у результаті вибуху квартир. На сьогодні усі жителі, які постраждали від вибуху газу, одержали грошову компенсацію на придбання житла.

Крім того, для допомоги потерпілим від вибуху побутового газу, на рахунок благодійного фонду “Рідний Чернігів” було перераховано близько 600 тис. грн.

З початку поточного року у місті зафіксовано 46 надзвичайних події, у тому числі:

– 11 випадків виявлення боєприпасів годин Великої Вітчизняної війни (усього знищено 34 боєприпаси, з них: 22 артилерійських снаряди, 2 гранати, 3 мінометних міни; 7 вибухівок);

– 16 випадків виявлення хімічно небезпечних речовин (ртуть);

– 2 випадки виявлення підозрілих предметів (30.04.2012 року об 11.00 саморобне вибухове обладнання в урні біля світломузичного фонтану; 25.05.2012 року о 6.30 пакет із написом “Допоможіть утилізувати” біля під’їзду управління з питань ЧС облдержадміністрації по вул. Гетьмана Полуботка,70);

– 2 випадки хибного мінування адміністративних будинків (16.03.2012 року о 13.44 будинок апеляційного суду Чернігівської області; 17.08.2012 року об 11.55 будинок Державної фінансової інспекції у Чернігівській області);

– 1 випадок руйнування об’єкта соціальної сфери (09.11.2012 року в 17.20 у результаті виконання земельних робіт по утепленню фундаменту колегіуму №11 відбувся обвал торцевої стіни спортзалу з подальшим руйнуванням усього будинку спортзалу);

– 6 випадків часткового руйнування об’єктів соціальної сфери й життєзабезпечення міста (2 пориви напірного й 4 пориви самопливного каналізаційного трубопроводу);

– 8 випадків загибелі людей на воді, у тому числі 1 дитина (гідрокар’єр, 22.05.2012 року, учень 9 класу школи №12 Семенчук Павло, 1998 р.н.).

Відповідно до розпорядження облдержадміністрації від 4 жовтня 2011 року на території паркової зони по вул. Кільцевій (парк “Комсомольський”) тривають роботи з виконання плану заходів локалізації й ліквідації вогнищ амброзії на 2011-2014 роки.

Впродовж поточного року випадків викиду в навколишнє середовище хімічно небезпечних речовин на території міста не відзначалося. Джерел радіоактивного зараження на території міста немає. Випадків захворювання тварин сказом не зафіксовано.

У 2012 році для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій створений резервний фонд міського бюджету в сумі 500 тис. грн. На підставі нормативних документів з початку року з резервного фонду міського бюджету було виділено:
300 тис. грн. на ліквідацію наслідків аварій на каналізаційному колекторі;
79 128 грн. на проведення робіт з оцінки технічного стану будівельних конструкцій житлового будинку №36 по вулиці 50 років ВЛКСМ (роботи проведені фахівцями Київського науково-дослідного інституту будівельних конструкцій разом із ТОВ “Будівельне проектування й науковий консалтинг”);
46 487 грн. КП “Новозаводське” на відшкодування витрат із заскління вікон.

Під постійним контролем управління перебуває виконання “Програми по охороні життя людей на водних об’єктах міста Чернігова на 2011-2015 роки”. У 2012 році на виконання заходів Програми виділено 130,2 тис. грн.

Розпорядженням міської ради від 15 травня 2012 року “Про початок купального сезону 2012 року” була створена комісія з контролю над підготовкою міського пляжу “Золотий берег” та інших місць масового відпочинку людей біля води, а також визначені основні завдання з їхнього благоустрою, змісту й функціонування.

Перед початком купального сезону визначені межі міського пляжу “Золотий берег”, проведене обстеження й очищення дна акваторії пляжу й 5-ти місць масового відпочинку людей біля води, перевірена готовність міської рятувально-водолазної станції й сезонних рятувальних постів діяти за своїм призначенням. Виготовлені й установлені інформаційні щити щодо правил поведінки на воді, розміщені у міському суспільному транспорті й поширені через підприємства, організації й установи пам’ятки населенню про правила поведінки на водних об’єктах, а там, де заборонене купання, встановлені щити з попереджувальними написами.

На міському пляжі “Золотий берег” і в місцях масового відпочинку людей біля води несли службу рятувальники міської рятувально-водолазної станції й сезонних рятувальних постів (Деснянський район – 3 пости, Новозаводський район – 1 пост). Протягом купального сезону управлінням спільно з фахівцями ТУ МНС України в Чернігівській області проведено 12 рейдів-перевірок місць відпочинку людей біля води. Інформація з результатів перевірок передавалася через засоби масової інформації.

Завдяки наявності сезонних рятувальних постів у місцях масового відпочинку людей поблизу води було врятовано – 5 чол., у тому числі 2 дитини. На жаль, вжиті заходи не змогли повною мірою запобігти загибелі людей. Протягом року на водних об’єктах міста загинуло 8 людей. Основною причиною загибелі людей є нехтування правилами поведінки на воді.

Триває робота з виконання “Програми створення й використання матеріальних резервів для попередження й ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного й природного характеру і їх наслідків на 2011-2015 роки”.

Цього року міським бюджетом передбачене придбання матеріально-технічних засобів на суму 42,3 тис. грн. На створення матеріального резерву об’єктового рівня підприємствами, установами й організаціями міста сплановано витратити понад 5 млн. грн.

На виконання плану першочергових заходів і робіт із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій на потенційно-небезпечних об’єктах підприємствами, установами й організаціями міста також передбачено витратити понад 75 млн. грн.

З метою попередження виникненню надзвичайних ситуацій було проведено 20 засідань міської комісії техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій, на яких розглядалися питання:
виділення коштів з резервного фонду міського бюджету на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій;
пропуску весняного паводка й надання допомоги населенню при загрозі виникнення підтоплень;
запобігання загибелі людей на водних об’єктах;
підвищення рівня протипожежної й техногенної безпеки на території міста;
про хід інвентаризації захисних споруджень цивільної оборони та їх підтримку в готовності до використання;
про посилення роз’яснювальної роботи серед населення про обережне поводження з вибухонебезпечними предметами;
про дотримання вимог законодавства в газовому господарстві;
підготовки об’єктів житлово-комунального господарства й паливно-енергетичного комплексу до роботи в осінньо-зимовий період і багато інших питань, пов’язаних із забезпеченням захисту населення й території від надзвичайних ситуацій.

Усі рішення комісії доведені до виконавців.

Управління тісно взаємодіє з територіальними органами МНС України й Державною інспекцією техногенної безпеки.

За 9 місяців поточного року Чернігівським міським відділом управління Держтехногенбезпеки в Чернігівській області проведено 1418 перевірок щодо виконання підприємствами, установами й організаціями міста вимог законодавства в сферах цивільного захисту, пожежної й техногенної безпеки. За результатами перевірок складені акти й приписи, визначені строки усунення виявлених недоліків.

Для захисту населення від впливу надзвичайних ситуацій використовуються захисні спорудження цивільної оборони. У місті створений фонд захисних споруджень у кількості 102 одиниць, у тому числі одне протирадіаційне укриття. На підставі розпорядження міської ради від 24 липня 2009 року з метою визначення реальної готовності захисних споруджень до використання за призначенням, проводиться технічна інвентаризація всіх захисних споруджень.

На даний час на території міста проведена інвентаризація 41 захисного спорудження зі 102 (40,2%), із них:
державної власності – 31 спорудження з 75 (41,3%),
комунальної власності – 7 споруджень із 10 (70%)
приватної власності – 3 спорудження з 17 (17,6%).

Проблемним питанням проведення технічної інвентаризації захисних споруджень і їх утримання залишається незадовільне фінансове забезпечення. Міністерством надзвичайних ситуацій вирішується питання про продовження строку закінчення проведення інвентаризації до 2014 року.

Своєчасне і якісне виконання завдань цивільної оборони в значній мірі залежить від професіоналізму керівників, підготовленості сил цивільного захисту й ступені навченості населення. Тому, особлива увага приділяється питанню підготовки керівного складу цивільної оборони, її органів управління й сил, навчання населення вмілому використанню засобів захисту й діям при виникненні різних надзвичайних ситуацій на обласних і міських курсах цивільної оборони.

Усього в 2012 році, за станом на 1 листопада, відповідно до тематики програм для підготовки 40 груп слухачів, пройшли навчання 621 чоловік (що становить 92% від запланованих).

З метою вдосконалення навичок органів управління й сил цивільного захисту діяти за своїм призначенням підготовлено й проведено п’ять штабних тренувань і одне командно-штабне навчання.

Керівництво постійно взаємодіє з засобами масової інформації, зокрема: протягом трьох років у газеті “Чернігівські відомості” виходить постійна рубрика “Хроніка тижня – Надзвичайні події”. З початку року підготовлено й опубліковано в різних засобах масової інформації близько 50 статей різноманітної тематики:
дії населення в екстремальних умовах;
профілактика інфекційних захворювань людей;
дії при виявленні сильнодіючих отруйних речовин і вибухонебезпечних предметів;
правила поведінки на водних об’єктах;
рекомендації з правил збору й профілактики при отруєнні грибами та ін.

Крім того, фахівці управління надають необхідну допомогу жителям міста в ході розгляду письмових звернень громадян, при виїздах на місце подій, а також на особистому прийомі. Усі звернення розглянуті, дані відповіді й роз’яснення відповідно до повноважень, покладених на управління.

З метою забезпечення прав громадян на доступ до публічної інформації створений і розміщений у мережі Інтернет офіційний сайт управління (http://www.ns-rada.cn.ua).

Основні зусилля органів управління й сил цивільної оборони наприкінці року, зауважив О. Кузнецов, необхідно зосередити на повному, своєчасному і якісному виконанні плану основних заходів щодо підготовки цивільної оборони міста.

Для цього необхідно здійснити ряд заходів, серед яких:
забезпечити виконання плану першочергових заходів і робіт із запобігання виникнення надзвичайних ситуацій на потенційно-небезпечних об’єктах;
продовжувати роботу з інвентаризації захисних споруджень цивільної оборони й протирадіаційних укриттів;
завершити проведення огляду – конкурсу учбово-консультативних пунктів із питань цивільного захисту при житлово-експлуатаційних організаціях (жовтень – листопад);
взяти участь у підготовці й проведенні тактико-спеціального навчання на об’єкті підвищеної небезпеки ДО “Комбінат “Айстра” Державного агентства резерву України” (листопад).

На завершення свого виступу начальник управління вказав на визначення конкретних завдань цивільної оборони на 2013 рік.

Найбільшу тривогу, на його думку, викликає стан напірних каналізаційних колекторів, які повністю зношені й перебувають в аварійному стані. Через відсутність у місті сучасної мережі зливової каналізації з відповідними очисними спорудами атмосферні опади майже з усієї території міста без очищення потрапляють у відкриті водойми. У результаті цього відбувається постійне забруднення ріки Стрижень.

Протягом останніх років загострилася також проблема утилізації й захоронення твердих побутових відходів (ТПВ), які накопичуються в місті. Потребується виділення нової ділянки землі для полігону ТПВ й будівництво установки з утилізації рідких токсичних промислових відходів.

Важливою проблемою залишається ліквідація ореолу забруднення нафтопродуктами по вулиці Кропивницького поблизу ВАТ „Чернігівнафтопродукт” (нині фірма “Нефіда”) на площі 0,38 га. У жовтні цього року Державною екологічною інспекцією в Чернігівській області вже розпочалися роботи з відкачування із землі нафтопродуктів.

Потребує також вирішення питання щодо накопичення понад 2 млн. тон золи, що є постійною загрозою забруднення вод р. Десна у прибережній захисній смузі р. Десна на золовідвалах КЕП “Чернігівська ТЕЦ” фірми “ТехНова”.
 

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини