Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 2 квітня, 15:43:51

Почесному громадянину Чернігова Герарду Кузнєцову встановили меморіальну дошку

29.10.2021   09:17Агенцiя

28 жовтня, у день відзначення 77-ї річниці вигнання нацистських окупантів з України, у Чернігові відкрили меморіальну дошку Почесному громадянину нашого міста Герарду Олексійовичу Кузнєцову.

Встановили її на житловому будинку по вул. Преображенська, 14-а, де він проживав.

Герард Олексійович Кузнєцов (1925-2020) – відомий краєзнавець, автор книг та статей з історії Чернігова, один з організаторів Товариства охорони пам’яток історії та культури в нашому місті, засновник і керівник його спелеоархеологічної секції, засновник міського клубу «Юний археолог». На його рахунку - майже 100 археологічних знахідок. Він проводив велику роботу по увічненню пам’яті воїнів, які загинули у роки Другої світової війни, керував групою пошуковців клубу «Патріот Батьківщини».

Секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако у своєму виступі від імені чернігівського міського голови, депутатського корпусу та від громади міста висловив слова пошани рідним Герарда Кузнєцова. А також - слова співчуття всім рідним наших земляків, які постраждали під час війни.

- За роки окупації загинуло близько 10 мільйонів українців. Чернігів тоді був практично знищений. 70% всіх будівель, школи, лікарні, підприємства були зруйновані. За оцінками істориків близько 50 тисяч наших містян загинули за два роки окупації. Величезна кількість людей була вивезена у рабство. Ми знаємо велику кількість подвигів наших земляків. Завдяки їм ми зараз живемо у своїй державі. Дуже символічно, що саме 28 жовтня ми відкриваємо пам’ятну дошку Герарду Олексійовичу Кузнєцову, який був для нашого міста визначною людиною. Він був і краєзнавцем, і письменником. Робив величезну просвітницьку роботу для молоді. Зробив великий внесок у пам'ять про ту війну, про жертви, про те, що пережив Чернігів у ті роки. Мені дуже приємно, що я мав можливість з ним спільно попрацювати, зокрема під час створення фільму «Чернігівський рубіж» про роки окупації. Як краєзнавець, він теж багато чого зробив для того, щоб мешканці міста знали свою історію, і якою ціною нам далося те вигнання окупантів з нашого міста, - зазначив він.

Герард Кузнєцов народився 23 вересня 1925 року. До Чернігова переїхав, коли йому було дев’ять років. У 16-річному віці на власні очі бачив злодіяння окупантів під час Другої світової війни. У серпні 1943 він став партизаном з’єднання «За Батьківщину», а пізніше перейшов до з’єднання під командуванням Михайла Шукаєва, був розвідником. Потім став бійцем 1-го гв. Кавалерійського корпусу 1-го Українського фронту. Воював у Польщі, Німеччині. Перемогу зустрів у госпіталі.

Нагороджений орденом Вітчизняної війни ІІ степеню, медалями «За бойові заслуги», «Партизану Вітчизняної війни» ІІ степеню.

Після війни служив у армії. За станом здоров’я пішов у відставку, проживав у Чернігові. Працював на чернігівських підприємствах: меблевій фабриці, комбінаті Хімволокно.

Герард Кузнєцов був активним учасником ветеранського патріотичного руху та почесним членом Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. Звання «Почесний громадянин Чернігова» Герарду Кузнєцову присвоєне 8 вересня 2005 року рішенням 17-ї сесії Чернігівської міської ради 4-го скликання.

Прес-служба Чернігівської міської ради
 

Останні новини Чернігівщини

«Творча майстерня» для дітей: поліцейські Чернігівщини продовжують проводити арт-терапевтичні заходи 12:19

Психологи Головного управління Національної поліції Чернігівської області продовжують роботу в напрямку арт-терапії «Творча майстерня» для дітей поліцейських, які на собі відчули всі страхи бойових дій у Чернігові та потребують психологічної підтримки.

Як пройти реабілітацію після ампутації та встановити протез за державної підтримки 12:07

Війна кардинально змінила життя мільйонів українців — як цивільних, так і військових.

Дитячим будинкам сімейного типу Чернігівщини надали допомогу від першої леді України Олени Зеленської 12:05

У Чернігівській області вже вдруге дитячі будинки сімейного типу отримали благодійну допомогу від першої леді Олени Зеленської.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини