Експерти визначили, скільки коштів державні адміністрації витрачають на “підозрілі” закупівлі
Фінансове забезпечення роботи органів влади в Україні відбувається нерівномірно, зазначають експерти Центру політичних студій та аналітики.

За результатами моніторингу Центру, в райони зазвичай виділяються мізерні суми, в той час як ОДА та виконкоми міських рад – в обласних центрах збільшують щорічно свої витрати. Як передає кореспондент RegioNews, лише на послуги зв’язку Чернігівська міськрада витратила 131 401 гривень.
Особливо піклуються про “здоров’я” своїх комп’ютерів працівники Прилуцької міської ради, яка закупила антивірусне програмне забезпечення на 24 100 гривень. Центром аналітики було також встановлено, що левова частка коштів адміністрацій йде на заробітну плату. Як повідомила …на це витрачається приблизно 70% від загальної суми поточних витрат.
Серед рад яскраво виділяються і найекономніші. Наприклад, Борзнянська рада за 2010, 2011, 2012 роки витратила на канцелярію лише 2 266 гривень, в той час як Донецька міськрада занадто піклується своїм канцелярським забезпеченням і робить масштабні закупівля у компаній ТОВ “Культтовари +” і ТОВ “Спортивний клуб С.Бубки”.
Як зазначила представник Центру Ольга Будник, фактично чиновники не купують заборонені Постановою товари(автомобілі, ноутбуки, мобільні телефони), але беруть їх в оренду у користування на термін 5-9 місяців, що відповідає вартості товару.
Наприклад, Дрогобицька РДА лише на листопад місяць виділяє на це 736 гривень. Виникає питання: чи далеко поїде голова РДА за такі гроші? Натомість Дрогобицька міська рада виділяє на це 145 602 гривень.
Центр аналітики також встановив, які саме серед київських рад “перемагають” у підозрілих підпорогових закупівлях. Так, було встановлено, що 17% закупівлі Деснянської РДА на суму 1 065 694 гривень – саме підозрілі закупівлі. Наразі цей показник по Києву найвищий.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).