Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 березня, 12:41:05

Чернігівська поліцейська Вікторія Барбаш: «У зоні АТО ми не знали, що на нас чекає»

13.10.2021   17:01Агенцiя

Старший лейтенант поліції 29-річна Вікторія Барбаш уже сім років служить у роті поліції особливого призначення «Чернігів» (колишня назва – батальйон «Чернігів»)

З нагоди Дня захисників і захисниць України Вікторія розповіла про службу у гарячих точках на Сході.

Вікторія Барбаш прийшла служити до тодішньої міліції у 2014 році. За фахом вона – політолог-перекладач, закінчила Чорноморський державний університет імені Петра Могили.

– Якось натрапила на оголошення про набір до лав міліції. І ось уже 7 років я старший інспектор групи кадрового забезпечення, – розповідає Вікторія. – Перший рік роботи в міліції запам’ятався чи не найбільшими в моєму житті потрясіннями. Восени 2014 року під час ворожого обстрілу загинули одразу троє колег – Олександр Найдьон, Андрій Іщенко і Віктор Запека. Роман Лось зазнав поранень і згодом теж помер. Ці події пережити було дуже важко…

Вікторія вперше потрапила на Схід у 2015 році – разом з колегами вона відправилася у Курахово Донецької області. Рідні Вікторії до останнього не знали про її намір поїхати в зону АТО – вона сказала їм про це перед самим відправленням.

– У Курахово я пробула недовго, однак за відчуттями – наче рік. Час був дуже тривожний. У зоні АТО ми не знали, що на нас чекає. Ми засинали і прокидалися під звуки вибухів і обстрілів. Контраст із мирними територіями був вражаючий: навколо руїни, обстріляні будівлі, вщент знищені важкою технікою дороги. Разом з тим я була спокійна, адже мене оточували мої побратими-чернігівці. До мене вони відносилися, як до молодшої сестри і дуже оберігали від небезпек, – згадує поліцейська.

У 2016 році Вікторія Барбаш поїхала на Схід на повну ротацію – більше двох місяців. Поліцейські-захисники базувалися у Маріуполі.

– Як не дивно, але з часом я так звикла до звуків обстрілів, що навіть не звертала на них уваги. Але один випадок мене дуже налякав. Якось я відпочивала у своїй кімнаті і почула дивний гуркіт. Почали труситися стіни, зі стелі сипалася штукатурка. У ту мить я одразу ж подумала, що у будівлю «щось прилетіло». Було дуже страшно, адже це відбулося абсолютно неочікувано. Згодом виявилося, що це був «звичайний» землетрус. Зараз цей випадок ми з колегами згадуємо з усмішкою, а тоді землетрус нас добряче налякав, – каже Вікторія. – У 2017 році я знову поїхала в ротацію в Маріуполь. Почувалася там майже як вдома. На кожному блокпосту у нас були свої чотирилапі улюбленці. З ними і служити веселіше. А ще від собак є неабияка користь – вони дуже розумні, відчувають небезпеку швидше від людей. Взагалі, служба на Сході навчила мене ще більше цінували прості життєві радощі, мирне небо над головою. Безмежно вдячна всім, хто зараз стоїть на захисті нашої країни!

Довідково: учасниками бойових дій є 628 поліцейських Чернігівської області, з них – 15 жінок.

джерело

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.